הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

קראנקה: "במבט אחד על גלוך אתה רואה שהוא שונה"

מאמן מכבי תל אביב ממשיך להתראיין, ודיבר על "דור הזהב של הכדורגל הישראלי"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  20.11.23 - 18:57
קראנקה (אלן שיבר)
קראנקה (אלן שיבר)

תגיות: ליגת העל

הקדנציה של אייטור קראנקה בישראל נמשכה פחות מחצי שנה, אך הוא שם שאוהדי הכדורגל הישראלי ואוהדי מכבי תל אביב בפרט לא ישכחו במהרה לאחר הסאגה הארוכה סביב דרישת האוהדים הצהובים לסיים את ההתקשרות עימו. למרות התקופה הקצרה בישראל, שבה הוא היה במוקד ביקורות רבות, קראנקה דווקא נהנה מזמנו בארץ.

אחרי הראיון שלו בשבוע שעבר ל'מארקה' הספרדי, קראנקה קיים ראיון נרחב ב-cadenaser, שם דיברו איתו בעיקר על הכשרונות הצעירים הגדולים שעברו בקבוצות בהן אימן, כאשר לצד ג'וד בלינגהאם, הוזכרו גם אוסקר גלוך ודור תורג'מן, במה שהוגדר בכתבה "דור הזהב של הכדורגל הישראלי".

כשנשאל על דניאל פרץ, דור תורג'מן ואוסקר גלוך, אמר קראנקה: "כן, האמת שהייתי מופתע לגבי הדור הזה של ישראל.  ברגע שאתה רואה את אוסקר גלוך, אתה מבין שהוא שונה, שהוא שייך לרמות של ליגת האלופות. דור תורג'מן לדוגמא, לא שיחק קודם בכלל והיינו חייבים להתחיל לתת לו דקות על מנת לצבור ביטחון. היה לו טורניר יורו ואליפות עולם מצוינים עם הנבחרת הצעירה. אותו דבר לגבי דניאל פרץ".

לגבי התקרה של אוסקר גלוך: "הוא שחקן בוגר, היו לו הצעות ממועדונים גדולים, אבל הוא הבין ביחד עם המשפחה שלו שהצעד הכי נכון יהיה לעבור לזלצבורג. עבור ההתפחות שלו, זה היה הדבר הכי נכון. היו מועדונים שהציעו להחתים אותו ולהשאיל אותו בחזרה, זה היה מצוין עבורי כמאמן, אבל גם נתתי לו עצה שאם הוא יכול לעשות את הצעד הנכון לקריירה שלו, שיעשה אותו. לפעמים, לא לבחור את הקבוצה הכי גדולה באותו זמן נתון, זאת הבחירה הנכונה".