הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

"אם הייתי בעלי מכבי ת"א, רובי קין לא היה חוזר"

אבי לוזון דיבר ב-5 באוויר על מאמן הצהובים שלא התייחס למצב, הדחייה הנוספת של ליגת העל וסיום הקמפיין של הנבחרת

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  21.11.23 - 19:08

בצל הדחייה של חזרת הליגה במציאות הלא פשוטה בצל המלחמה, בעלי מכבי פתח תקווה אבי לוזון התראיין ל-"5 באוויר", שם הוא דיבר על חזרת הליגה, נבחרת ישראל, מצבו של רובי קין מול מכבי תל אביב וגם על עידן טוקלומטי והמחיר שאותו הוא ידרוש על החלוץ.

לוזון התייחס למאמן מכבי ת"א, רובי קין, שלא נוקט עמדה ולא חזר לארץ עד כה: "אם הייתי אוהד מכבי הייתי עושה הפגנות, שלא יחזור, כמו שעושים להחזרת החטופים. אם הייתי הבעלים הייתי צועק לו `תישאר תישאר`, אבל לא פה. הוא מפחד להגיד לנו שמשתתף בצערנו, אז על מה אתה מדבר. הוא לא צריך להיות פה, זו עמדתי".

"הוא צריך לשמוע את עשרות אלפי האוהדים אחרי שהאוהדים שלו שנהרגו באסון הזה. שיכבד את אלו שנהרגו. אמא שלו הייתה ניצולת שואה, שיתייחס לזה. השואה הזו גרועה יותר מ-6 מיליון, אז לא היה לנו כלום, לא צבא".

כאשר נשאל על עידן טוקלומטי והאם הוא ישאר בקבוצה הוא אמר: "אני לא יודע, עוד לא קיבלתי הצעות שמספקות אותי. אני רוצה עליו 5 מיליון יורו צפונה".

אחרי שכבר הוחלט לחזור לשחק בסוף השבוע הקרוב, בסופו של דבר החזרה נדחתה למעט המשחק של מכבי חיפה נגד הפועל פתח תקווה, ולוזון אמר על כך: "אחרי שנגמר ויצאנו מהחדר, ברק היה בעד. שאלתי אותו למה הוא לא אמר שהוא בעד ומשכנע את האחרים? באיחור של 24 שעות הבינו שהם עם הראש בקיר ואמרו `תן לנו את זה, זה הרע במיעוטו` ובאנו לקראתם".

"הם ממש לא צודקים. אמרתי אתמול ליקיר שוורץ מחדרה: `אם אין לך קבוצה, טובה תרד ליגה. מה לעשות?` אני ירדתי עליתי אחרי שהשקעתי כסף. הוא אמר: `יש לך מחלקת נוער טובה וכסף`, נו מה אני אשם? היחידים שהיה מגיע לבוא לקראתה זו אשדוד, ג`קי בן זקן משך איתו ביחד אנשים, כי לבד מהלך כזה לא היה מתרחש".

בנוגע לעמדתה של בית"ר ירושלים, אמר: "זה לא בגלל כדורגל. בין בית"ר ירושלים לאשדוד יש מערכת יחסים שהיא הרבה מעבר. עסקים, נדל"ן... לא יודע. אני בתוך הציר, לגופו של עניין ולא לגופו של אדם. אלונה לא כעסה עליי אתה חושב? זה אני, מה לעשות".

ומה לגבי העומס? "יש מצב ששחקנים שלא היו מקבלים צ`אנס יקבלו, זו הזדמנות לשלב צעירים. יש לי שבעה שחקנים בנוער שמתאמנים בבוגרים כל שבוע. בני לם אמר לי על הצעירים: `הם מעלים את קצב האימון, הם רצים כמו משוגעים`. זה הכל".

על הפסד הנבחרת הצעירה של גיא לוזון, 3:1 לקוסובו, אמר: "בשיחות שלי עם גיא לפני שני המשחקים אמרתי לו: נקודה זה המקסימום שתוכל להביא', אמר לי 'מה פתאום, אני אלחם', אמרתי לו 'אני לא מכיר מנצח תזמורת שיכול עם הפילהרמונית של פתח תקווה, יכול לנגן את השביעית של בטהובן, אם אין לו חומר שחקנים הוא לא יכול להצליח, פפ מצליח כי הוא קונה כל מה שיש בעולם. ברור שהנבחרת הזו חלשה, הוצאנו את ששת שחקנים הכי טובים. אנחנו משחקים מול נבחרות טובות".

על הנבחרת הבוגרת אמר לוזון: "יותר יותר מפריע לי שהבוגרת לא הצליחה לנצח פעם אחת את קוסובו ולא את רומניה פעם אחת לפחות. אתה מוביל 0:1 דקה ראשונה, וולאק תנצח את המשחק. שום דבר זו לא הצלחה בלשון המעטה, אבל יש שתי נסיבות מקילות: מנור סולומון נפצע, זו נקודה אחת, ולא יעזור הוא השחקן הכי טוב בנבחרת. השנייה היא ששיחקנו בחו"ל בשני משחקים בחוץ, בלי קהל כמעט, לעומת 30,000 אוהדים פה בארץ.

"זה שלא היינו פה ומנור נפצע לא יעזור כלום, אי אפשר להצליח בלי שחקנים. לא משנה איך קוראים למאמן. אני לא הבאתי אותם, אלון ויוסי הביאו אותם ומגיע להם לשחק בפלייאוף ולעשות את כל המאמצים. אני מתפלל שנשחק נגד איסלנד".

ואם ישראל לא תעלה? "נצטרך לשבת ולעשות חושבים. למה לחשוב שלילי? תחשוב חיובי. אני חושב חיובי שייצא לנו איסלנד ואני חושב שעולים".