הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

שלט הקפטן: היממה הסוערת שעברה על צ'ארון שרי

משירי הלל להודעות נאצה: כך התמודד כוכב מכבי חיפה עם אכזבת הקהל והסיטואציה הקשה בחייו האישיים. מבט פנימה לימים שאחרי המשחק מול הפועל פ"ת

יגאל גולדשטיין
יגאל גולדשטיין  03.12.23 - 13:45

צ'ארון שרי הוא אחד הזרים האהובים בהיסטוריה של מכבי חיפה ובכדורגל הישראלי בכלל. הוא הגיע לישראל בקיץ 2019 והספיק לזכות עם מכבי חיפה בשלוש אליפויות, להעפיל לשלב הבתים של ליגת האלופות, לכבוש שער נגד פ.ס.ז', להעפיל לשלב הבתים של הליגה האירופית ושל הקונפרנס ליג. מלבד גביע המדינה, הוא זכה בכל תואר אפשרי עם הירוקים ומלבד היותו אהוב, הוא מהזרים האיכותיים שנחתו בישראל.

שרי רגיל להיות מוקף באהבה ומערכת היחסים עם הקהל של מכבי חיפה היתה רומן מתמשך. אבל במשחק נגד הפועל פ"ת נפל דבר. הקפטן לא החזיק את השלט לשחרור החטופים, כמו גם יתר הזרים, ופתאום הכל התהפך. אמנם המשחק היה ללא קהל, אך הוא קיבל מאות אם לא אלפי מסרים מאוהדי מכבי חיפה שעד אותו רגע חלקם קעקעו את דמותו על גופם והרעיפו עליו אהבו. הפעם הם קראו לקחת לו את סרט הקפטן ולגרשו מהמועדון. יום לאחר מכן, חברת האופנה אותה הוא מפרסם אף יצאה בהודעה פומבית שהיא מסיימת את ההתקשרות עמו. ההולנדי-סורינמי הפך בין יום מקונצנזוס למושא ביקורת.

בסביבתו ובמכבי חיפה הופתעו, שכן מלבד התרומה שלו על המגרש, שרי תורם רבות לקהילה ללא קשר למלחמה. הוא מבקר חולים, מצלם מאות ברכות מדי חודש, משתתף באירועים החברתיים של מכבי חיפה. "הקהילה חשובה לו מאוד", אמר גורם במועדון. מעבר לכך, נועם אלון, בן זוגה של ענבר היימן שנחטפה לעזה ב-7.10, אמר בראיון לערוץ הספורט כי השחקן האהוב עליה ביותר הוא שרי, וכמוה גם החייל החטוף סמ"ר מתן אנגרסט מעריץ את הפליימייקר ובנסיעה של מכבי חיפה למשחק נגד ראן, שרי העניק לבני משפחתו חולצה חתומה. הקפטן גם עמד מאחורי היוזמה להצטלם לפני המשחק עם החולצה מספר עשר והכיתוב אופיר צרפתי ז"ל לזכר אוהד מכבי חיפה שנרצח.

זו הייתה יממה סוערת לאחר המשחק נגד הפועל פ"ת, וכולם חיכו למוצא פיו של הקפטן, שטען שלא היה מודע למה כתוב בשלט, הבהיר שהוא בעד שחרור החטופים, והצליח להרגיע במעט את הסערה ולהחזיר את האמון של חלק מאוהדי חיפה.

אבל זו לא הדאגה היחידה שלו בתקופה הזו. מחוץ למגרש עובר שרי תקופה מאוד לא פשוטה. אימו נלחמת מזה מספר שנים במחלת הסרטן ולאחרונה נולד לו בן שסבל מבעיה רפואית חמורה. סוכנו, אריאל בוזורגי התייחס לנושא בראיון ל-"5 באוויר": "התינוק שלו היה בבית החולים בסכנת חיים, ולמרות זאת הוא עזב הכל, ובא לישראל בזמן מלחמה. הוא לא צריך לקבל מחיאות כפיים. הוא עזב את הילד שלו בבית חולים וסחף את כל השחקנים הזרים. היה הכי פשוט בשבילו להישאר עם התינוק. קשה להתרכז בכדורגל אבל המצב של הילד השתפר".

בחיפה אישרו לו להיעדר מהמשחק נגד ויאריאל בשל כך וכן לעזוב את ישראל מיד לאחר המשחק נגד הפועל פ"ת ולהגיע ישירות למשחק בבודפשט נגד ראן. שרי, יש לציין, זוכה להערכה רבה מהנהלת מכבי חיפה ומהצוות המקצועי. הוא זכה לתמיכה גם לאחר אירועי השלט והוחלט כי למרות ביקורות מבחוץ שהוא ימשיך לענוד את סרט הקפטן.

הירוקים לא הסתירו את העובדה כי לשרי מניות רבות בחזרת הזרים לישראל למשחק נגד הפועל פ"ת. בגלל ענייניו האישיים, הוא ביקש מהירוקים להישאר מספר ימים נוסף בהולנד, אך במכבי חיפה הבהירו לו כי אם יגיע, יתר הזרים יבואו בעקבותיו למרות החשש הגדול שלהם מהמצב הביטחוני ולבסוף זה מה שקרה.

שרי נמצא בישראל לבדו. אשתו ושלושת ילדיו נותרו בהולנד ולא ברור מתי יגיעו בשל המצב הביטחוני וכן המצב הרפואי של הילד. המשפחה אוהבת מאוד את ישראל ושרי אף ציין שהוא מעוניין לפרוש במכבי חיפה ואף שוקל להישאר לגור פה לאחר סיום הקריירה. הוא אמנם התבטא בנושא המלחמה והחטופים, אך נוכח הקרבה שלו לישראל הערכה היא שאם הוא לא היה מתגורר ברוטרדם, עיר עם ריכוז מוסלמים ופרו פלסטינים גדול במיוחד, הוא היה פעיל יותר בהסברה למען ישראל. הוא לא מסתיר את החשש לביטחון משפחתו.

במכבי חיפה הוסיפו: "על היכולות שלו על כר הדשא אין ויכוח, הוא מהגדולים שדרכו בישראל. הייתה אי הבנה והוא ידע להסביר את העניין. צריך להבין את הסיטואציה של הזרים. במקרה של שרי, הוא חלק בלתי נפרד מההיסטוריה של המועדון". עם הסרט הקפטן על הזרוע הוא ינסה לסייע למכבי חיפה להשיג הערב ניצחון ליגה שלישי ברציפות כשהירוקים יארחו את הפועל ב"ש. הפעם, סבורים בכרמל, כי הטקס למען החטופים יעבור בצורה מכובדת, כאשר שרי וחבריו יאחזו בשלט ויזדהו עם הקריאה להחזרת החטופים.