הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

"אף שחקן או איש צוות לא התלבט אם לחזור"

זהבי סיפר לאחר ניצחון מכבי ת"א. דוידה: "חיכיתי בסבלנות, קין נותן אמון"

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  03.12.23 - 21:45

מכבי תל אביב לא ליקקה דבש הערב (ראשון) במשחק החזרה שלה לליגת העל, אבל לבסוף היא עשתה את העבודה ובעזרת מהפך נפלא במחצית השנייה גברה 1:2 על הפועל ירושלים וחזרה לליגה המקומית ברגל ימין.

רובי קין סיכם לאחר ניצחון קבוצתו: "זה לא היה פשוט, במיוחד כשהם עלו ליתרון. יכול להיות שהיה שם פאול אבל זה היה שער בסוף. שלטנו בכדור אבל לא היינו חדים באזורים מסוימים כמו שציפינו. הראנו אופי וחזרנו, עשינו חילופים שהשפיעו על המשחק שלנו. חזרנו לכאן רק ביום שישי וזה כנראה עייף שחקנים, אבל הראנו אופי במחצית השנייה. אין משחקים קלים ולפעמים צריך להראות אופי, עשינו את זה".

"אני תמיד מרוכז במשחק הבא, כל משחק בזמנו", המשיך, "עדיין לא הבטתי על הטבלה, אני לא יודע מי נמצא איפה. אנחנו רק מרוכזים במה שאנחנו עושים. אני אשמח שנשתפר אבל אני יכול לקבל את ההופעה הערב. אושר דוידה עלה הערב וכבש שער מעולה, הוא היה חד ואני מקווה שבשבועות הבאים שחקנים נוספים יכנסו ויתרמו על המגרש".

כשנשאל על חזרתו ארצה, אמר האירי: "הכל טוב, הכל נראה טוב יותר כשאתה מנצח. טוב לחזור לכאן".

גם ערן זהבי דיבר בסיום, ואמר: "כל גול שעובר את קו השער הוא עולם ומלואו. הכי חשוב שניצחנו והראנו אופי. אני חושב שלאורך כל המשחק שיחקנו טוב והיינו דומיננטים. במחצית השנייה עשינו שינויים טקטיים וזה היה טוב. הגיע לנו לנצח בסופו של דבר".

כשנשאל לגבי החלטת השחקנים הזרים ואנשי הצוות לשוב לישראל, אמר: "לא היה דיון על החזרה לישראל, לא הרגשנו שיש שחקן אחד או איש צוות אחד שחושב לא להגיע. שמענו שמועות בתקשורת, הם היו מאוד ברורים - אנחנו איתכם עד הסוף, אנחנו פה. אני לא רוצה להגיד משהו ושיהיה בלאגן, אבל צריך להוריד בפניהם את הכובע. זה לא פשוט, הם רואים חדשות וצריך להכיל אותם יותר ולהבין אותם. הם כיבדו אותנו מאוד, הם פה וזו עובדה".

כשנשאל על פעילות הנבחרת בפגרה והמשחקים בקונפרנס ליג, השיב: "מי אנחנו שנתלונן על תקופה כזו או אחרת שאנחנו צריכים להיות מחוץ לבית, להקריב ולנסות לעשות הכי טוב? יש לנו את הזכות לעשות את זה, מה שלהרבה אנשים אין את הזכות להשאר בשגרה. אנחנו מודים על זה ולא בוכים על זה, אל תרחמו עלינו. הקבוצה שלנו שמרה על ייחוד מסוים, הזרים כיבדו את הישראלים ולהפך. הקרבנו והיינו רחוקים מהמשפחות שלנו בבית, ברגע שאתה מקריב אז יש גם תוצאות ואווירה טובה, מקווה שנמשיך ככה".

"הרעב שלי? אני מרגיש ילד בנשמה שלי", סיכם, "כל זמן שיש לי על המגרש ועל הדשא זו זכות לשמח אנשים. יש ילדים שמעריצים אותנו והולכים בדרך שלנו. כשאני עולה לשחק אני אותו ילד שהתחיל לשחק כדורגל עד הרגע האחרון".

אושר דוידה דיבר גם כן במסיבת העיתונאים, ואמר: "ראינו שהם אגריסיביים ומכוונים לצאת למתפרצות, הם הצליחו. במחצית נאמר לנו שאנחנו צריכים להרים את הראש, להמשיך ולעלות עם אנרגיות. בכדורגל אנחנו יותר טובים והראנו את זה עם אנרגיות מחודשות. המחצית השנייה הייתה מאוד שונה מהראשונה".

על מקומו בקבוצה סיפר: "כמו שאתה בא לעבודה חדשה, אתה רוצה להוכיח ולתפוס את המקום. חיכיתי בסבלנות, אני יכול להגיד שקין נותן אמון בשחקנים שלו ורץ איתם. הנה היום קיבלתי את הצ'אנס ואני מקווה שמפה רק אעלה. המצב הנוכחי? התחושות לא פשוטות. מצד אחד אין כל כך ראש, ומצד שני זה דבר שאנחנו הכי אוהבים לעשות והרבה אנשים בבית מעדיפים שיהיה כדי לראות משחקים. זו לא אותה תחושה בלי קהל, אני מקווה שזה יחזור במהרה. העיקר שחזרנו לשחק. כשצה"ל יסיים את המשימה שלו נתפנה לקהל".

זיו אריה, מאמן הפועל ירושלים, דיבר בסיום ואמר: "אשתי אמרה שאני צריך לעבוד ע לראיונות וכמו דניאל הגרי, גם אחרי הפסדים, להסתכל בעיניים, אז אני מסתכל בעיניים. היינו צריכים להיות יותר עם הכדור ואת זה לא עשינו מספיק טוב. מכבי ת"א הגיעה למצבים, סגרנו את רוב הדברים טוב ולהפסיד משני גולים כאלו זה מה שמאכזב בסופו של דבר. לכל הפסד הסיפור שלו. לא נעים אבל נתמודד ונתאושש".

גם אופק ביטון סיכם ואמר: "מבאס, ירדנו עם יתרון ועלינו עם טיפה לחץ לחצי השני. קיבלנו גולים נאיביים וילדותיים, זה מתחבר לתקופה האחרונה שלנו. הדרבי? זה מלחמה על הבית, מלחמה על נקודות. לדרבי חוקים משלו, נבוא לנצח בשביל הירש גולדברג פולין החטוף שלנו, שיחזור בעזרת השם כמו כל החטופים. טוב לחזור לשגרה, השעתיים האלו עושות לך טוב ואתה מוציא אגרסיות במקום להיות תקוע בחדשות. מחכים לכל החטופים".