הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

למה ערן זהבי לא חגג עם 'פיו פיו'?

צפו בתקציר. כוכב מכבי תל אביב שמר על איפוק לאחר השער שכבש ב-1:2 נגד הפועל ירושלים. בקבוצה הודו: "לא בכל יום נקבל מתנות מהיריבה, הרבה קבוצות יבואו לשחק סגור ונצטרך למצוא פתרונות"

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  04.12.23 - 06:37

לפני קרב הקצוות בין מכבי ת"א להפועל ירושלים, ספק אם היו רבים שהאמינו שהצהובים יכולים לחזור מטדי ללא שלוש נקודות. פערי התקציב, איכות הסגל, הכושר הגופני העדיף והשחקן הכי טוב בדור הנוכחי אצל האורחת. כל אלה ביחד היו אמורים להספיק מול הקבוצה של זיו אריה, זה הספיק, אבל זה הלך קשה, קשה מאוד בדרך לפתיחת העונה הכי טובה של הצהובים בשבע השנים האחרונות.

מכבי ת"א ניצלה אחרי שתי טעויות של שחקני הפועל ירושלים. ערן זהבי שכבש את שערו ה-150 בליגה, החמישי העונה וה-17 בכל המסגרות ושער בכורה של אושר דוידה הובילו לניצחון. אגב, זהבי עצר את חגיגת 'הפיו פיו' עד חזרת הקהל ואחרי שכבש את השיוויון מיהר להחזיר את הכדור לאמצע. השער הבא של זהבי יהיה 400 בכל המסגרות. הרגע הכי מרגש במשחק לא היה השערים אלא העובדה שמיכאל עידן שהוריו נרצחו עלה עם שחקני הקבוצה לדשא ואף זכה לביקור בחדר ההלבשה של הצהובים שחיזקו וחיבקו אותו לפני ואחרי המשחק.

מכבי ת"א שוב, כמו בכל העונה הזו, התעוררה רק בחצי השני מול הרכב משני מאוד של היריבה. אנריק סאבוריט שהשער שספגה קבוצתו היה באשמתו, ידע להחזיר בבישול לזהבי. דוידה ניצל טעות ענקית של נדב נידם שמושאל ממכבי ת"א בדרך למהפך. זה היה הניצחון השישי ברציפות של מכבי ת"א בטדי על הפועל ירושלים כשההפסד האחרון היה אי שם ב-1998. למרות התוצאה, לרובי קין יש הרבה עבודה. "עלינו זחוחים כאילו הניצחון מובטח", הסבירו השחקנים את הפתיחה הלא טובה.

אורלנדו מוסקרה לא מתגלה כשוער שמשדרג, השחקנים לא מספיק מבודדים את מילסון, ודור תורג'מן כשחקן הרכב לא מצליח להביא לידי ביטוי את היכולות שלו כשנכנס במהלך המשחק ואין לו עוד מספר 10 חוץ מדן ביטון, שאתמול בתחילת המשחק קיבל מנוחה ורק כשנכנס למכבי ת"א היה יותר קל בחלק הקדמי.

"החילופים הפעם שינו את המשחק", אמרו במכבי ת"א והודו בכנות, "לא בכל יום נקבל מתנות מהיריבה. הרבה קבוצות יבואו לשחק נגדנו סגור ונצטרך למצוא פתרונות. בכל מקרה בלי קהל אין אנרגיות".

המשחק הבא של הצהובים יהיה רק בעוד שישה ימים מול בני סכנין בדוחא כשלאחריו תצא הקבוצה לסרביה למשחק מול גנט על ראשות הבית. ניצחון והצהובים יעלו אוטומטית לשמינית גמר הקונפרנס.