הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

"אני חלוץ מרכזי, אך אעשה מה שהצוות יגיד"

דין דוד על הקרדיט שהוא מקבל. על פיירו: "הוא מוציא את הנשמה לבלמים"

יגאל גולדשטיין
יגאל גולדשטיין  04.12.23 - 09:16

חלוץ מכבי חיפה דין דוד היה גיבור הניצחון אמש על הפועל ב"ש עם שער בדקה ה-93 כאשר עלה מהספסל בדקה ה-77. "תמיד כיף להבקיע, במיוחד בדקות כאלה. אני תמיד באזורים האלה, תמיד אהיה שם ובסוף הייתה טיפת מזל והכדור נכנס", אמר החלוץ הירוק שכבש שער בכורה בליגה.

בארבע העונות האחרונות בליגת העל היו לו לא פחות מ-44 שערים, הוא נחשב לאחד החלוצים הפורים בישראל, אך בתחילת העונה בליגה לפחות הוא בעיקר שחקן ספסל. בשל המהירות שלו מאמנים רבים נוטים להציבו באגף, אלא שהוא פנה למסאי דגו וביקש ממנו להציב אותו כחלוץ.

בסיום המשחק אמש נשאל המאמן על הסוגייה: "דין ואני מדברים הרבה, הוא שחקן מאוד חשוב. גם נגד הפועל פ"ת הוא תורגל בהרכב, אך היה לו כאב שמציק לו תקופה ארוכה. נגד ראן הוא שיחק תשעים דקות, אני מעריך את הבן אדם. הוא אישיות יוצאת דופן ושחקן אדיר. הוא תורם ויתרום. בסוף מה שאני עושה זה למען מכבי חיפה".

החלוץ סיפק את גרסתו לעניין: "תמיד אמרתי וגם בשיחות שלנו איפה שיגידו לי אני אשחק, אני חלוץ מרכזי, אבל כל מה שהצוות יגיד לי אני אעשה. הצוות מחליט ומה שיגידו אני אעשה. אני שמח על השער ואני מתכוון להשתפר ולהתאמן הכי טוב שאני יכול. אני הכי אוהב לעזור לקבוצה שלי לנצח ולהבקיע. בטוח שהמהירות שלי עוזרת לי במעברים ומתפרצות. אני חושב שאני יכול לשחק בכל מקום שאפשר בהתקפה. כל מה שיעשה טוב אני אעשה".

דוד פרגן למתחרה הישיר שלו על חולצת ההרכב: "כולם רואים את פרנטזי ואת העוצמות שלו. הוא לוקח את הבלמים עליו ומנסה להגיע לכל כדור ומוציא את הנשמה בלמים. אני מאוד מעריך אותו".

דוד זכה בסיום לחיבוק גדול ממאמנו דגו, מהנהלת הירוקים וכן מחבריו על שער הניצחון כמעט עם הבאזר. לחלוץ הוצמד כינוי ע"י דולב חזיזה ובסיום הקדיש לו הקשר פרסום עם הכיתוב: "שוקי הווינר".