הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

מצאה מדמון: סיפורו המרתק של אלעד מדמון

הפספוס של נתניה, האמונה של חדרה. מאחורי העלייה המטאורית של חלוץ הרכש

יגאל גולדשטיין
יגאל גולדשטיין  02.02.24 - 15:26

לפני פתיחת העונה, אף אחד לא ידע מי הוא, אבל עכשיו הוא נרכש ב-1.7 מיליון יורו על ידי מכבי ת"א. אז תכירו - אלעד מדמון, היום משחק בהפועל חדרה ובשנה הבאה במכבי ת"א.

נראה שמה שהכי משך את תשומת הלב אל מדמון, היה משחק אחד שגרם לכולם להבין כמה כשרוני הוא. היו לא מעט הופעות יחיד של שחקנים בליגת העל, אבל השלושער של מדמון מול מכבי פתח תקווה היה מיוחד במינו. כל שער היה יפה יותר מקודמו, תוך שהוא מפגין יכולת דריבל שלא מביישת את הגדולים ביותר בליגת העל, טכניקה עילאית וקור רוח מול השער. לא דבר של מה בכך עבור שחקן בן 19 שערך בסך הכל את ההופעה ה-11 שלו בליגת העל והראשונה בהרכב העונה.

נתניה פספסה, חדרה הרוויחה
את הניצוצות שמדמון מראה היום ראו גם בנוער. בעונה שעברה הוא כיכב עם צמד ובישול במשחק המוקדם של הצגה כפולה בין מכבי נתניה להפועל חדרה. אוהדי נתניה ההמומים שאלו את הנהלת חדרה: "מי זה הילד הזה". בחדרה ענו להם: "הוא נתניינתי. משלכם".

גם הבעלים של מכבי נתניה, אייל סגל, הבין את הפספוס שלו בשבת האחרונה. במהלך המשחק נגד בני סכנין, הוא התבשר שמדמון כבש שלושער נגד מכבי פ"ת, ואמר לאנשי הנהלת סכנין: "הוא היה אצלנו שנה ועזב". אלה העידו שהרגישו תחושת החמצה בקולו.

"אלעד הגיע אלינו בנערים ג`", מספר אחד מבעלי חדרה, יקיר שוורץ, "מהרגע הראשון ראית משהו יוצא דופן. הוא תמיד בלט, לא רק מעל הקבוצה, אלא גם ביחס לליגה. הוא שחקן שמאוד קל לזהות את הפונטציאל שלו. הוא שחקן שלם, אבל צריך לעבוד על הצד המנטלי וקבלת החלטות".

בחדרה עטפו את מדמון ונתנו לו את הבמה להראות מה יש לו ברגליים. החיבור שלו עם ניסו אביטן היה מיידי. המאמן העניק לו את חולצת ההרכב במשחק הקריטי בעונה שעברה נגד בני סכנין, שהיה משחק ההישארות, וגם העונה בנה עליו כשחקן מוביל. בחדרה הרימו גבה מדוע אביטן מציב אותו כחלוץ 9, על אף שכל הקריירה שלו שיחק כשחקן כנף, אך המאמן הסביר להם שיש לו תכונות של חלוץ, למרות שהוא לא 9 קלאסי.

"אמרתי לו שהפלטפורמה הכי טובה להתפתחות של הילד זה רק הפועל חדרה ושלא יתפתה ללכת לקבוצות הגדולות. כי הבמה שהוא יקבל בהפועל חדרה היא הרבה יותר גדולה", מוסיף שוורץ, "במועדונים הגדולים יש יותר שחקנים איכותיים וכשרוניים, אי אפשר לדעת כמה ישחק. אבא שלו הסכים איתי לאורך כל הדרך. כבר בנוער לחצתי את ההנהלה הקודמת להחתים אותו, כי אחרת זה יהיה הפספוס הכי גדול של הפועל חדרה. דאגנו שיחתום לחמש שנים".

חדרה לא מיהרה למכור
עבור שוורץ, למדמון יש ערך רגשי מעבר לעוד שחקן בהפועל חדרה: "נתתי לו את המספר 11 אמרתי לו שזה המספר של אבא שלי ואני לא נותן את זה לכל אחד, אני לא ראיתי את אבא שלי משחק. מכל הסיפורים אני רק יכול, אתה יודע שהכדור אצל אלעד ברגל משהו הולך לקרות. אני מאחל לו להיות השולם הבא".

ברמת הנבחרות, מדמון עדיין לא הצליח להותיר חותם. הוא התאמן עם נבחרת הנוער של אופיר חיים לפני המונדיאליטו, אך נופה ברגע האחרון. בחדרה טוענים שמדובר בטעות קשה ולא מבינים איך הוא לא נמצא בסגל של הנבחרת הצעירה כיום: "אנשים אולי היום לא מזהים אותו ברחוב, אבל זה היופי בסיפור הזה".

מדמון, כאמור, חתום לטווח ארוך בחדרה, שלא הסכימה למכור אותו העונה, עד שהגיע מכבי ת"א וסגרה עסקה לעונה הבאה. חדרה מצדה תקווה ליהנות ממדמון עוד קצת בתקווה שהוא ישאיר אותה בליגה, רגע לפני המעבר הגדול.