הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

יוצא מהצל: ניב אליאסי הפך לשוער ההווה של הפועל באר שבע

במועדון ובנבחרת הצעירה: על הפריצה המטאורית של השוער בן ה-21 ("הוכיח שאפשר לסמוך עליו"), שהשאיר את אופיר מרציאנו על הספסל. האם נמצא עומרי גלזר חדש?

תומר לוי
תומר לוי  06.12.23 - 10:40

המצב אליו נקלעה ליגת העל בעקבות המלחמה, עומס המשחקים והעובדה שחלק מהזרים לא חזרו תעניק הזדמנות לשמות חדשים להראות שהם שייכים לליגה הבכירה. זה לא המקרה אצל שוער הפועל באר שבע ניב אליאסי.

עוד לפני אסון ה-7.10 הוא כבר נכנס אל בין הקורות של אליניב ברדה, אז זה היה בעקבות הפציעה של אופיר מרציאנו וכעת, אחרי חזרת הליגה, זה קורה בזכות היכולת שהוא מפגין באימונים. הגרסה הרשמית אומרת שלמרות שמרציאנו חזר לשחק וגם עמד בשני משחקי אימון לפני החזרה, בכושר משחק טוב יותר ונראה יותר חד. זה ניכר במשחק האחרון מול מכבי חיפה, בו הציל את ב"ש שוב ושוב (4 הצלות בסך הכל), לפני שנכנס בתוספת הזמן לדין דוד.

״ראיתי את ניב אליאסי בפעולה והוא עשה עליי רושם מצוין", מפרגן שוער ומנכ"ל ב"ש לשעבר, אסי רחמים בשיחה עם חיים זלקאי, ״יש לו ביטחון, הוא בעל אינסטינקטים בריאים ואני חושב שאפשר לסמוך עליו. קפיצת המדרגה שעשה עומרי גלזר בהחלט אפשרית מבחינתו. היכולת שלו לקרוא את המשחק עדיין טעונה שיפור. כשהכדור הרחק משערו כדאי שיעמוד על נקודת ה-11, שייצא לקצה הרחבה ואז ההיערכות שלו לכדורים ארוכים תהיה טובה יותר. הוא הרבה יותר טוב ממני".

אליאסי גדל בעלייה כפר סבא, עבר ברמת השרון וב-2021, עוד לפני שבכלל ערך הופעה בבוגרים, זוהה על ידי ב"ש, ששילמה כדי לרכוש אותו מהמועדון בשרון. אליאסי, שמיוצג על ידי גלעד קצב, חתום לעוד שלוש שנים וחצי במועדון ואם יראה את היכולת שהפגין בשני המשחקים האחרונים, גם אמור להיות שוער העתיד של המועדון.

אך לא רק בב"ש הבחינו בפוטנציאל של אליאסי. כאשר ויקטור בוחניק, מאמן השוערים של הנבחרת הצעירה החליט להמר עליו לפני תומר צרפתי, שרק בקיץ האחרון עמד בין הקורות של הנבחרת בחצי גמר היורו נגד אנגליה, הורמו גבות. אבל באותו שקט שהוא נכנס אל בין הקורות בב"ש, הוא עשה זאת גם במדים הלאומיים.

"יש לו עוד דרך ומקום לשיפור", מוסיף גורם מקצועי, "באחד על אחד הוא מצויין, אבל משחק הרגל טעון שיפור וגם המיקום ברחבה. אבל בתור פוטנציאל, השמיים הם הגבול בשבילו. מרציאנו לא הצליח להשאיר חותם מתחילת העונה, ואליאסי קיבל הזדמנות ונראה שלקח אותה בשתי ידיים".

בצוות המקצועי הבחינו בהתקדמות של אליאסי והחליטו שזה זמן טוב לזרוק אותו למים. הוא חזק מנטלית, מפוקס ולא מפחד לקפוץ על ההזדמנות. אפשר להגיד שברדה קיבל החלטה אמיצה בכך שנתן לו לפתוח מול מכבי חיפה, אבל זו היתה החלטה מקצועית שהתבשלה לא מעט זמן, והצדיקה את עצמה.

"עכשיו הכדור בידיים שלו. גם בשנה שעברה, כשהושאל לרמה"ש, הוא נתן חצי עונה טובה וכך גם בצעירה וגם בב"ש. בכל מקום שקיבל הזדמנות, הוא לקח אותה. ב"ש רואה אותו כשוער העתיד של המועדון. בינתיים, הוא הופך להיות גם שוער ההווה".