$(document).ready(function () { setTimeout(function () { $('#Haim_L').remove(); }, 2500); // Remove the element after 3000 milliseconds (3 seconds), you can adjust this value as needed });
הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

רוצה אליפות רביעית? אלו השחקנים שמכבי חיפה צריכה לצרף בינואר

אחרי קיץ מלא בטעויות בנוגע לבניית הקבוצה, האלופה צריכה לעשות תמ"א 38 בסגל ולהנחית כמה מהישראלים הבכירים שיש בשוק. הטור של ניסן קניאס לקראת החלון המתקרב

ניסן קניאס
ניסן קניאס  08.12.23 - 13:22

אין דבר יותר טוב מלתקן אחרי ניצחונות. אחרי פתיחת עונה מגומגמת, מסאי דגו התחיל לייצב את השורות ולהשיג תוצאות טובות. אומנם היכולת פחות טובה, אבל בסופו של דבר מה שיזכרו למאמן מכבי חיפה זה את התוצאות. עם זאת, כל איש בנייה מתחיל יודע שאפשר לחסוך בהרבה דברים, אבל לא בבניית היסודות. מכבי חיפה השקיעה כסף בקיץ, אבל על מי ועל מה?

לורנצו שימיץ', מנואל "שואו" קאפומנה, מאור קנדיל ואיתמר ניצן לקחו את מכבי חיפה אחורה. אם אני אקביל את הבנייה של הקבוצה למושגים מתחום הבנייה, אז לקחו ריצפת בטון יצוק והחליפו אותה בפל-קל - מה שמייצג הכל חוץ מיציבות. לא צריך להיות סקאוט כדי להבין שאף אחד מהשחקנים שהגיעו לא יכול להחזיק את המבנה הקבוצתי של מכבי חיפה. כל אחד מהשמות הללו הוא כישלון וסיפור בפני עצמו ומאחר שהם לא מחזיקים מעמד, כל העומס נופל על השחקנים הצעירים. מועדון שיש לו את עיליי פיינגולד ורועי אלימלך (שעושה חיל בהפועל פ"ת) מעדיף לשלם כמעט 200 אלף דולר למאור קנדיל. בסכום הזה, אפשר היה להשאיר במועדון את מוחמד אבו פאני, ששחרורו הוא טעות בפני עצמה.

אריק שוראנוב נפצע לפני שאפשר היה להבין מה הוא תורם, אבל כל היתר הם פגיעה בתשתיות שנבנו במשך שנים ובעמל רב. זאת ריצפה עקומה שאפשר ליפול ממנה בכל רגע נתון. מנהל מקצועי הוא הקבלן בקבוצת כדורגל ובמקרה הזה, גל אלברמן כשל בבחירת החומרים הקיץ, לפחות מבעד לראות עיני. למזלו, יש במכבי חיפה מחלקת נוער שמייצרת שחקנים טובים. כעת, הם צריכים להשתפשף על הטעויות בעמדות האחרות.

הבעיה היא שאין ילד מהנוער בעמדת המגן השמאלי, לשם אלברמן לא הביא מחליף לפייר קורנו וחסר קשר אחורי כי שואו לא מספיק טוב. חצי עונה לפני כן, אלברמן הביא את גוני נאור במקום נטע לביא שעזב - שום דבר שישדרג את המראה, בטח לא את האיכות. וככה זה בבנייה, כשיש נפילה זה קורה לפעמים מגובה רב וההשלכות ברורות.

עיליי חג'ג' וענאן חלאילי הם חומר טוב שבהמשך ישתפר ואולי יוכל לספק גם מספרים. הם צמחו בתוך המועדון ונכנסו לוואקום שממנו יצאו הטעויות בקיץ. השוער שריף כיוף, גם הוא תוצאה של החלטות לא טובות, כשהיכולת הטובה שלו מכסה על הטעות בהחתמת איתמר ניצן. השחקנים הצעירים שגדלו במועדון הם קרן אור במבנה שאמור היה לקרוס מזמן. הם מחזיקים את מכבי חיפה עם הראש מעל המים לפחות עד חודש ינואר, אבל מחובתו של המועדון לעזור להם בחודש ינואר.

עד אז יש עוד חודש, אבל מרגע זה צריך להקים את הפיגום, לעלות עליו ולהתחיל במלאכת החיזוק. להרים טלפון לנטע לביא ולשאול אותו מה צריך לעשות כדי שיחזור. דיא סבע צפוי לעזוב ואת השכר שלו צריך לתת ללביא כדי שישתכנע לשוב הביתה. במקום הקיר שנפל במרכז המגרש, אפשר להביא את איתן אזולאי ממכבי נתניה.

בחלק הקדמי, אפשר למכור את פרנטזדי פיירו בהרבה כסף ולהביא במקומו חלוץ זר אחר, אם זה ריאלי בשל המלחמה בארץ. אם לא, זה יצטרך לקרות בקיץ. מכבי חיפה צריכה חלוץ בסגנון של ג'ורג'ה יובאנוביץ' או לכל הפחות שון וייסמן. מדובר באיכות, אבל כשאתה בונה משהו איכותי, לפעמים צריך להשקיע בחומר גלם שיבטיח תוצאה. להביא שחקן כמו וייסמן, ריאלי אולי רק בעסקת השאלה עם מימון של מרבית שכרו. לא יודע אם זה ריאלי, אבל מדובר בשחקן שיכול להחזיר מעט מהמספרים האבודים של עומר אצילי. ושוב, אם זה לא יהיה הוא, זה חייב להיות מישהו אחר.

רק אם כל זה יקרה, אפשר יהיה להקים מחדש את המבנה המפואר שהיה בכרמל בשלוש השנים הקודמות. זה המבנה שנסדק כי נעשתה בו כל טעות הנדסית שקיימת בספר, גם כאלה שאפילו סטודנט לבניין לא היה עושה. ואם כבר קבלן, אז מכבי חיפה עשתה שלב בתים אירופי שלוש שנים ברציפות. יש בחברה/במועדון את הכסף הדרוש לחיזוק והשקעה. עוד לא מאוחר לתקן את הנזק.