$(document).ready(function () { setTimeout(function () { $('#Haim_L').remove(); }, 2500); // Remove the element after 3000 milliseconds (3 seconds), you can adjust this value as needed });
הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

הפתרון בהישג יד: כך נתגבר על עזיבת צ`ארון שרי

נותן מספרים, מגיע בחינם ומכיר את כפר גלים. מנחשים במי מדובר? אוהד ירוק

תמיר אלחיאני
תמיר אלחיאני  22.01.24 - 12:01

ערב סופר אמוציונלי עבר עלינו אתמול (ראשון) בסמי עופר. לא בכל יום נפרדים, גם אם זמנית, מדמות היסטורית כמו צ`ארון שרי. הקהל בירוק שהגיע יצא מגדרו בכדי להראות את הכבוד והאהבה שהם, אנחנו, רוחשים לשרי, וגם הוא עצמו נראה נרגש מאוד מכלל המחוות כלפיו, עוד לפני השריקה.

גם גיא צרפתי זכה לכבוד הראוי לו כעמוד תווך בשושלת שלושת האליפויות, ובאופן כללי סמי עופר געש אתמול וגלש על גדותיו מאהבה עצומה. קומבייה בכרמל, ועכשיו רק חסר איזה משחק גורמה על הדשא בכדי לחתום את האירוע כמו שצריך.

בחצי השעה הראשונה, מכבי נתניה עבדה בצורה חכמה, לחצה קדימה באגרסיביות וניסתה לקדם יציאה למעברים, דרך בילו בעיקר. מכבי חיפה, בהיעדר הקליברים בקישור האחורי, התכווצה מעט אחורה, וחיכתה לרגע שבו נתניה תתעייף, תעשה את הטעות ותחשוף את הצוואר לביס.

וכמובן, דאבל פס בין הקשישים הפטישים, שרי ורפאלוב, מצא בדיוק את הפרצה הנדרשת, משם לראש ואז לרגל של דין דוד. שלוש דקות לאחר מכן, מסירת אמן של פייר קורנו משלימה ביצוע מטורף של ענאן "אין לו מספרים" חלאיילי, זונדה לחיבורים בטעם של מספר 7 ירוק, והמשחק, הלכה למעשה, מוכרע.

האמת, לא לגמרי הוכרע, כי אם שריף לא לוקח את האחד על אחד כמה דקות מאוחר יותר, סביר להניח שהמשחק היה מתפתח בדינמיקה אחרת לגמרי. הצלה סופר חשובה, שאיפשרה גם אוויר ומנוחה לקראת הסיום.

המחצית השנייה, הגם ששוחקה ברובה לפרוטוקול, אחרי הטעות הקשה והגול השני של דין דוד, הייתה תענוג לעיניים. תקתוקי כדור, ים של מצבים ובעיקר - קבוצה שלמה שמנסה לסדר לשרי את שער הפרידה שלו מסמי עופר. זה היה קרוב, לא הלך, אבל אנחנו בהחלט נהנינו מהניסיונות ומהדרך.

דין דוד עם צמד שני ברצף, איזה נכס הבחור הזה. כן, יש לו משחקים שגורמים לך לעקור את הכיסא מהבטונדה מרוב עצבים, אבל בשורה התחתונה, עם 15 שערים בחצי עונה בכל המסגרות, תשעה מהם בליגה, מה בכלל יש לומר. לא אכפת לי שיחמיץ, כל עוד הוא מגיע למצבים הוא גם ישים אותם, ויש לו הרגל לא מגונה בכלל לשים אותם בזמן שאתה הכי צריך.

ענאן חלאיילי... אני רק מקווה שיש תקלות בקליטת ערוצי ספורט ישראליים בחו"ל בזמן המשחקים שלנו, כי באמת שהעוצמות והאיכויות האלו לא שייכות לכאן. במוקדם או במאוחר, כולי תקווה שכמה שיותר מאוחר, ענאן ישחק במועדון ובליגה גדולים וטובים יותר.

מה נגיד על עיליי פיינגולד? בגדול, את זה: הוא המגן הימני הכי טוב היום בקבוצה. זהו.

עוד צעיר מבטיח, מר רפאלוב ליאור, עם בישול אמנותי וסיבובים חדים על המקום. התרגלנו לזה, איכשהו... טוב מאוד שהוא זכה למנוחה גם באמצע השבוע וגם אתמול, החודש הקרוב צפוי להיות לא פחות רצחני מזה שלפניו וזה שלפניו, אנחנו צריכים אותו במידת הטריות הגבוהה ביותר.

אם כבר מדברים על טריות, יש יותר פרש מקני סייף? נתן עזרה מטורפת באמצע המגרש, הוא מתנפל על כל שחקן יריב עם הכדור כאילו יש לו משהו אישי נגדו. תוספת אנרגיה כל כך נחוצה במרתון ההזוי הזה, עוד שחקן שהחולצה הירוקה עבורו היא הגשמת חלום, והוא מראה את זה בכל מהלך.

הרביעייה האחורית כולה תפקדה מעולה, קינדה הוריד חלודה עם בישול יפה, פרנזי נתן את שלו, הקבוצה באמת שיחקה נהדר. אבל הפוקוס, מטבע הדברים, היה על שחקן אחד. הדובדבן שבקצפת, שעשה כל מה שיכל בכדי להיפרד עם שער. היה לשרי משחק באמת טוב, עם האנרגיה והחיות שהיו מעט חסרים לו בשבועות האחרונים. גם אם לא כבש שער, כל טריק קטן וכל מסירה חכמה בכל זאת צבטו לנו את הלב.

אף אחד באיצטדיון, לרבות שרי עצמו, לא רצה שהערב הזה ייגמר. כולם רצו לאחוז עוד קצת בביחד הזה, להתחמם עוד קצת מהאש שהשידוך המופלא משמיים הזה, צ`ארון שרי ומכבי חיפה, הבעירו בה את ישראל ואירופה בשנים האחרונות.

ובתוך העצב הבלתי ניתן להכחשה שנפל עליי, בכל זאת התגנב לו חיוך קטן. גם על העובדה ששרי עוזב קבוצה בריאה, חזקה שיודעת מה היא רוצה מעצמה, וגם על הזכות שנפלה בחיקי להיות עד לשחקן חד פעמי שכזה, ולחוות ביחד איתו, בכל איצטדיון כמעט, גדולה ותהילה משותפת. אשריכם, ירוקים, שזכיתם לראות שחקן כזה. הלוואי ונזכה לעוד סיבוב אחד, כי לגמרי נשאר טעם של עוד.

פנים קדימה - לצד שביעות הרצון מהקבוצה והנחישות של כל שחקן, גם אחרון המחליפים, מכבי חיפה חייבת להמשיך לחזק עד כמה שאפשר בזמן שנותר בחלון. שלושה עד כה, זה בהחלט לא רע, גם לראות את תומר חמד ירוק בטח לא עושה רע למישהו, אבל עדיין נותרו מקומות שבהם אנחנו צריכים זריקת איכות נוספת - משבצת הקשר היצירתי, שהתפנתה זה מכבר, נגיד.

וראו איזה פלא, יש למכבי חיפה פיתרון ממש בהישג יד. שחקן שנותן מספרים באופן די קבוע, מגיע בלי דמי העברה, נתן שערים מכריעים בקבוצה נחמדה מאוד שלקחה אליפות בעונה שעברה, והוא מכיר את כפר גלים מלפני ומלפנים. יכולים לנחש על מי אני מדבר? מניח שכן.

לא שהייתי צריך את הראיון האחרון שלו בפודיום בכדי להשתכנע, אבל גם אחרון הפנאטים לא יוכל להישאר אטום לדברים החשובים ומחממי הלב שסבע אמר שם. באופן כללי, לא שמעתי עדיין הסבר אחד מניח את הדעת ללמה צריך להמשיך בחרם. מכבי חיפה, בעונה כל כך עמוסה ובעצימות שבה היא משחקת, לא יכולה להחליש את עצמה בגלל שהיא חוששת מעשרים חבר`ה שיקללו. וגם הם, אגב, יכולים להתרצות עם שיחה אחת בינם לבינו. בקיצור, מספיק עם הפארסה הזו, תחזירו כבר את דיא סבע. זו סאגה דבילית, אנחנו מענישים את עצמנו בלגרוע שחקן כזה מהקבוצה. עם עזיבת שרי, זה יכול להיות ההבדל בין אליפות לסגנות, חד משמעית.

יום רביעי, גמר גביע הטוטו. מכבי תל אביב. משחק יוקרתי מאוד, בטח לאור העובדה שמדובר במשחק האחרון של שרי. מצד שני, ברצף המשחקים הקרוב, הוא ביי פאר הכי פחות חשוב, וצריך לערוך את הרוטציה והשיקולים אליו בהתאם. זה משפט שיעוף מהחלון ביום המשחק, כמובן, כי עם כל הכבוד להיגיון ולשיקולים ולכל אלו - הם מתבטלים לעומת הרצון התמידי לנצח אותם ולראות את צ`ארון נפרד מאיתנו עם עוד גביע לארון.

שבוע טוב וירוק לכולם, כל שעה חשובה, תחזירו אותם הביתה, זה הכי חשוב.

נ.ב. הורדת נקודות היא עוול ספורטיבי איום ונורא. עונש גרוע שנותנים אנשים שלא מבינים את הענף עליו הם מבצעים רגולציה. אבל אם כבר הורדתם נקודות מקבוצות מסויימת, אני מאוד מאוד מקווה שגם בעבור קבוצות אחרות, תעשו את זה באופן מאוזן ועל פי מידת הצדק, לא על פי מידת הצעקות של שופרות כאלו ואחרים בתקשורת. דין שווה לכולם.