הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

אלן מסודי: "איבדתי כסף, אבל כסף זה לא הכל בחיים"

כדורגלן העבר הקונגולזי, שחי בישראל, בראיון ל"5 באוויר": "מסאי דגו? הייתי יוצא איתו למלחמה. אני מבסוט בישראל, בקרוב אסדיר את מעמדי. שאלו אותי ב-7.10 למה אני לא חוזר, אבל כאן זה הבית שלי"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  12.02.24 - 16:57

אלן מסודי הפך לאחד הכדורגלנים המוכרים והאהובים שהיו כאן. במשך קרוב ל-11 שנים הוא עבר כאן בשורה של קבוצות - בני סכנין, מכבי נתניה, מכבי חיפה, מ.ס. אשדוד, מכבי תל אביב, מכבי הרצליה, עירוני רמת השרון ומכבי אחי נצרת, במדיה גם פרש ממשחק פעיל.

בגיל 45, מסודי חי בישראל - ולאחרונה חזר לתודעה, כמי שפרשן את משחקי אליפות אפריקה בערוץ הספורט. בתום האליפות, הוא דיבר בראיון ל"5 באוויר" - וסיפר גם על חייו בישראל, נכון להיום.

"אני מבסוט פה", סיפר מסודי, "יש לי ילדה שאני מגדל אותה פה, אני ישראלי. לפעמים אנחנו גרים קצת בניו יורק, אבל רוב הזמן אנחנו כאן". לגבי מצבו האישי, שפעם טען שהיה קשה מאוד: "זו לא היתה טעות של המדינה, אני נשארתי בארץ בלי ויזה במשך הרבה שנים, והיה לי אסור לעבוד. אני מקבל הרבה כבוד כאן, ובקרוב אני גם אסדיר את המעמד שלי בארץ".

האם הוא עוקב אחרי הכדורגל בישראל? "אני רואה את כל המשחקים", הוא סיפר, "הכדורגל מאוד השתנה מאז ששיחקתי. הייתי מבסוט מאוד ממכבי נתניה בעונה שעברה". מי יותר טובה בין מכבי חיפה למכבי תל אביב? "לדעתי מכבי חיפה. יש למכבי תל אביב שחקנים עם שם - זהבי הוא סקורר אמיתי שאני אוהב, אבל חיפה קבוצה יותר טובה".

בהמשך, סיפר גם על יחסיו עם מסאי דגו: "שיחקתי איתו במכבי הרצליה. זה בנאדם שאתה הולך איתו לכל מלחמה. יש לי הרבה כבוד עליו, הוא היה אמנם שחקן בינוני מאוד - אבל בחור חכם".

"לא איבדתי הכל", הוא סיפר בגילוי לב, "איבדתי כסף, אבל החיים זה לא רק כסף. אחרי ה-7 באוקטובר שאלו אותי מחו"ל למה אני לא חוזר הביתה, אבל פה זה הבית שלי. אומרים באירופה שאין אפריקאים בארץ, שלא אוהבים פה אפריקאים. לא יודעים מה קורה כאן".

"בגלל אישור העבודה ודרכון, היתה בעיה לאמן", הוא ענה כשנשאל מדוע אינו מאמן קבוצות. "בגלל דרכון לא עשיתי תעודת מאמן, עוד מעט יהיה לי - ואני מוכן לעבוד. כשיהיה לי דרכון, אני אוכל לאמן. פעם לא חשבתי שאני אאמן, אבל אחרי מה שקרה לי בחיים - הבנתי שזה מה שיהיה".