$(document).ready(function () { setTimeout(function () { $('#Haim_L').remove(); }, 2500); // Remove the element after 3000 milliseconds (3 seconds), you can adjust this value as needed });
הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

גוף ללא לב: מחאת הקהל פגעה במכבי חיפה

המשטרה טועה, אך הניצחון חשוב יותר. וגם: חלאיילי הוא לא שועה. אוהד ירוק

תמיר אלחיאני
תמיר אלחיאני  19.02.24 - 12:10

לרצי מרתון יש מושג שהם מרבים להשתמש בו - "פגיעה בקיר". הכוונה היא לנקודה בתוך המירוץ שבה מגיע הרץ למצב של אפיסת כוחות, הגוף הופך לשקית ניידת של חומצות חלב והראש מאותת לעצור בצד ולדומם מנוע.

הפגיעה של מכבי חיפה בקיר המדובר הגיעה אתמול (ראשון), פחות או יותר מן הדקה ה-25 עד לסוף המשחק. פגיעה קבוצתית, קולקטיבית, בקיר, אחרי המאמץ המטורף של השבועות האחרונים. בבת אחת כמעט, כל מנגנוני הקבוצה והמנועים שלה כמעט חדלו מלתפקד, ועשרים הדקות הראשונות המצויינות שלנו נשטפו בזרם התקפות מעבר של הפועל חיפה.

התחיל טוב, כאמור. חלאיילי בבישול מופלא, גדי קינדה עם עוד מספר, שער נגיחה הפעם, ועוד כמה הזדמנויות קורצות. מה שנתן את האות לתחילת הדעיכה בירוק היה המהלך המרתיח של ענאן חלאיילי, שאחרי פריצה סוחפת, במקום לתת קטנה לפיירו מול השער, החליט לנסות לבעוט באגואיסטיות.

מאותה הנקודה, מכבי חיפה יצאה מהזון לחלוטין, גם פיזית וגם מנטלית, והפועל חיפה די השתלטה על המשחק. הריח של השוויון היה באוויר עוד במהלך המחצית הראשונה, כשרק הרחקה ניסית מהקו של חלאיילי מנעה אותו. הוא הגיע, בסופו של דבר, בצדק גמור לפי מהלך המשחק, עשר דקות לפתיחת המחצית השניה.

בנוגע לחלאיילי - אני לא צריך להגיד לו מה בדיוק לא היה בסדר במהלך הזה ובהתנהגות שלו, הוא מבין את זה טוב מאוד בעצמו. אני מניח שכל הבלגאן שהולך סביבו כרגע עם המעבר לקראת העונה הבאה נותן את אותותיו. אין צורך לנפח את העניין, לא עם ענאן. זה לא הטייפקאסט של ירדן שועה, הוא הרגיש חם וניסה לעשות מהלך מטורף, בשיקול דעת מוטעה לחלוטין. וגם, צריך לזכור, למרות עוצמותיו המטורפות - מדובר בילד. וילד טוב, חרוץ ומשקיען. מאמין שמסאי יידע לסגור את הפינה איתו בצורה טובה.

בכל אופן, עד לסיום, לא ממש ראינו גדולות ונצורות ברמת המצבים ליד השער האדום, כשלמעשה, בדקות תוספת הזמן, החשש היה בעיקר מעוד עקיצה של הפועל, דווקא. יום לא טוב של ליאור רפאלוב (שנראה מותש) והיעדר ערך מוסף מהמחליפים חרצו את גורלנו להסתפק בנקודה, שדי שיקפה את מה שקרה על הדשא בשיקלול של הכל.

מה שיכול היה להציל אותנו אתמול, אגב, ולתת לשחקנים את ה-Second wind שהם היו כל כך זקוקים לה, היה עידוד כלשהו מצד הקהל.

טוב, האמת שזה נושא טעון מאוד ודי מורכב - קודם כל, ישנו הגוף שתמיד חושב על דרכים חדשות ויצירתיות להרוס את חוויית הצפייה לאוהדים, הידוע גם בכינוי "משטרת ישראל". בהחלטה נטולת היגיון, עמוסת אגו ופשוט מגעילה, הם אסרו על הכנסת ציוד עידוד ועל במה. למה? כי אוהדי מכבי חיפה הכניסו אבוקות משחק קודם.

אז צריך לומר את זה באופן מפורש - תפקידה של המשטרה הוא לא להעניש אוהדים ולא להיות מש"קי משמעת של קהל. תפקידה של המשטרה הוא לוודא שביטחונם של הצופים והסדר הטוב נשמר. כפי שראיתם אתמול, אין ספק שאיסור התפאורה הוכיח את עצמו בענק, ובמקום שמונים אבוקות, הודלקו רק שלושים. פשוט בדיחה, פארסה בלתי נגמרת, משחק חתול ועכבר מטופש שאין בו אף צד מנצח. כל הסבר על כמה הפירוטכניקה היא פשע מסוכן (כל עוד היא נותרת בידם של המדליקים) מעליב את האינטליגנציה יותר מקודמו.

מתישהו, אחרי שכל הורדות הנקודות, והרדיוסים, וסגירות היציעים, וכל שאר העונשים הדביליים האלו ימצו את עצמם, מקווה שזה יקרה בקרוב, יגיעו האנשים שצריך למסקנה המתבקשת - לגליזציה והסדרה של פירוטכניקה. עד אז, אנחנו צפויים לעוד התנגשויות רבות של המשטרה והאוהדים, לתפארת לואי דה פינס.

עם זאת, קשה לי לחשוב מה בדיוק השיגה המחאה שבחרו האירגונים לקיים חוץ מלהעניש את הקבוצה שלנו. סמי עופר ללא עידוד מהיציע הצפוני זה לא סמי עופר, זו הייתה תחושה של משחק חוץ פאר אקסלנס. העלבון הצורב של לשמוע רק את אוהדי הפועל חיפה שרים בקול בדרבי היה קשה מנשוא ברגעים מסויימים.

וואלה - אני מבין. באמת שאני מבין. זו התעמרות של המשטרה, אין מילים אחרות, הזעם של הארגונים צודק לחלוטין, והמלחמה הזו באוהדי הכדורגל וספציפית, זו של משטרת חיפה בתפאורות היא מטופשת ורעה. ועדיין, הדבר החשוב ביותר הוא טובת הקבוצה, וכשטובת הקבוצה נפגעת כתוצאה ממהלך של אוהדים, שום דבר לא שווה את זה. יש למישהו ספק שעם עידוד מטורף של הצפוני וכלל היציעים אחריו - הבליץ הירוק נמשך עוד כמה דקות? אתמול זה היה כמו גוף עצום בלי לב. ברור לי שיש אנשים בארגונים שלא מחבבים אותי ואת מה שיש לי לומר, וזה בסדר, אבל אני אומר מה שאני אומר מתוך הערכה אליהם והבנה של חשיבותם לקבוצה. אין לי ספק שאתמול, עם דחיפה שלהם, אפילו בחלק מהמשחק, גם בלי במה ומיקרופון, היינו מצליחים להשיג ניצחון. מקווה שיזכרו את זה להתנגשויות הבאות, שיבואו לצערנו.

אם לומר את האמת, גם ניהול המשחק של מסאי לא יצא נקי אתמול - הוא זיהה באיחור את שפיכת הלאגר, ואת היום הרע שעבר על ההגנה שלנו, והיה צריך להגיב לעניין כבר במחצית, עם יותר מחילוף אחד. עשר הדקות שבהם ריחפו לאיטם שחקנים על מצבר מרוקן עלו לנו בסופו של דבר בשוויון.

ועל כל אלו, חשוב שאוהדי מכבי חיפה השונים, שבהיעדר עידוד אתמול נשמעו טרוניותיהם הדביליות וכפויות הטובה יותר מהרגיל, יזכרו עובדה פשוטה: בשיטת ליגה, לעיתים, אתה גם לא מנצח. זו אופציה שיכולה להתרחש במציאות. משום מה, קשה לאוהדים שלנו לתפוס שלקבוצה יכול להיות לעיתים יום פחות מוצלח, בטח בלי עידוד ובטח כשלא חלפו 72 שעות מהמשחק הקודם אותו שיחקה, בארץ אחרת.

ברור שהייתי מעדיף לאבד נקודות, אם כבר, מול יריבה אחרת. אלוהים עדי שאני מתעב תיעוב עמוק ושורשי כל מה שקשור בהפועל חיפה, ועדיין - שיט הפנס. מעבר לזה - תבוסתני ככל שזה יישמע, משחקים כאלו צריך לדעת גם לא להפסיד. כשהמומנטום לא איתך, הראש והרגליים לא טריים, בקלות יכול היה להיכנס עוד כדור, שהיה מכניס אותנו לחתיכת דיכאון.

הפועל חיפה היא קבוצה טובה העונה, היא התכוננה מצויין וניצלה את העייפות והחולשות שלנו בצורה טובה מאוד. אנחנו ניפגש בדרבי הבא, ואם משטרת ישראל לא תנסה שוב לגנוב את ההצגה, אני יכול להבטיח שדברים ייראו אחרת לגמרי. ביציעים ועל המגרש.

יאללה, לבלגיה, משחק ללא הקהל שלנו, אך גם ללא הקהל המקומי, מול יריבה סחוטה פחות או יותר כמונו. באפס מנוחה, יש לנו הזדמנות מצויינת לעשות היסטוריה קטנה ולחזור למעמד שהאחרון שהביא אותנו אליו (או מעמד דומה לו, ליתר דיוק) אימן נגדנו אתמול. הדרבי כבר מת, החלב כבר נשפך, המרתון ממשיך.

שבוע טוב וירוק לכולם, השיבו לנו את אחינו החטופים בשבי בעזה.

נ.ב. לא משנה איזו מחווה יבחר יוספי לעשות עם התסרוקת שלו, אם הוא בסופו של דבר הוא חוגג בצורה מתריסה מול היציע הצפוני. אני לא סובל שחקנים שחוגגים ככה שער בפרובוקציה זולה, מול יציע היריבה, גם לא כשזה קורה אצלנו (וזה לא קורה, לפחות לא לאחרונה). ניפגש בדרבי הבא.