$(document).ready(function () { setTimeout(function () { $('#Haim_L').remove(); }, 2500); // Remove the element after 3000 milliseconds (3 seconds), you can adjust this value as needed });
הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

היקר בתולדות הפועל חיפה? העתיד של נועם בן הרוש

החיזורים ממכבי ת"א, ההצעה מאירופה, הבחירה בהפועל חיפה ותג המחיר. על הכישרון הבא מהצד האדום של העיר: "יש לו תשוקה ענקית למשחק"

איתי קאשי
איתי קאשי  02.03.24 - 11:57

ההצלחה של הפועל חיפה העונה היא משב רוח מרענן בצמרת ליגת העל. מתוך הקבוצה עצמה, הפריצה של נועם בן הרוש לוקחת את סיפור ההצלחה הזה צעד אחד קדימה. כי תוך כדי עונה, ייתכן ומתפתח לו כוכב בצד האדום של הכרמל.

הדומיננטיות של מכבי חיפה בעיר קיימת לא רק בתארים, אלא גם בכמות הכישרונות שעושים את הקפיצה מנוער לבוגרים. נסו להיזכר בשחקן האחרון שעלה מקבוצת הנוער של הפועל חיפה, והצליח לייצר באזז. דודו אוואט, גילי ורמוט, יובל אבידור היו במשבצת הזו ככישרונות עולים, וחנן ממן שגדל במחלקת הנוער, גם הפך לקפטן וסמל המועדון. בדומה לכל השמות שהוזכרו, קשה להאמין שגם בן הרוש יישאר אצל יואב כץ שנים קדימה. בשונה מהם, במועדון מבינים שהם מחזיקים ביד ביהלום שיכול להפוך לשחקן הבית היקר בתולדות המועדון.

רק בינואר האחרון היו שיחות קונקרטיות על מעבר למכבי ת''א. הצהובים הציעו 500 אלף ש''ח, אבל תג המחיר של השחקן - מיליון יורו - לא אפשר מקום ממש להתגמשות. הפועל חיפה החליטה לשמור על בן הרוש, ויכול מאוד להיות שבקיץ הקרוב ההצעה המקורית תתגמד אל מול הסכום החדש שידרשו. כזכור, המכירה הכי יקרה של הפועל חיפה היתה לפני 24 שנים - ג'ובאני רוסו לבית"ר ירושלים תמורת מיליון יורו (על פי נתוני טרנספרמרקט).

מי שהיה השחקן הכי צעיר בסגל נבחרת הנוער במונדיאליטו עשה כברת דרך מעניינת עד לעונה הנוכחית. בן הרוש, במקור במושב מגדים שבאזור חיפה, עשה את תחילת דרכו בכדורגל עשה בצד הירוק של העיר, עד שבגיל 14 עזב למ.כ נווה יוסף. מי ששם עליו עין הוא לידן לדויה, שאימן אז במחלקת הנוער של בית''ר טוברוק.

"נועם אחד הילדים הכי מוכשרים שאימנתי", שיתף לדויה, "זה שחקן שהוא סוס עבודה, יש לו תשוקה ענקית למשחק, ויכולות התקפיות מצוינות". כשהיה בנערים א', בן הרוש התבלט בזכות היכולות ההתקפיות שלו, כשאת עונת 22/21 סיים עם 10 שערים.

"בהתנהגות שלו, נועם ילד עם אישיות נכונה", המשיך לדויה, "זה ילד טוב, ילד של מושב. לא תמיד הכול בא לו בקלות, לא בכל מקום הוא היה השחקן המוביל, ואני חושב שגם ההצלחה בעתיד לא תבלבל אותו. גם אם הוא צריך לשבת על הספסל, הוא יודע לספוג את זה".

המגן המוכשר עבר בנבחרת עד גיל 17 של גדי ברומר, וכשעלה לנוער היה על הכוונת על הכוונת של מכבי ת''א. מי שהצליחה בסופו של דבר להנחית אותו היא הפועל חיפה. רם בן מיכאל, שמאמן במועדון כבר 30 שנה, סיפר על הרושם הראשוני שהיה לו מבן הרוש. "היה לנו משחק ליגה מול נערים א' של טוברוק, ואמרו לי לשים עין על המגן שלהם כי יכול להיות שהוא ישחק תחתינו. נועם חזר אלינו מאליפות אירופה, ופגשתי ילד מאוד בוגר עם הרבה מאוד ביטחון עצמי, שחקן שיודע כבר בגיל צעיר לאן הוא מכוון", סיפר המאמן הוותיק.

בן הרוש עבר להפועל חיפה לעונת השאלה, והפך לשחקן הרכב שכמעט לא יורד מהמגרש. "אמנם נועם הגיע בהשאלה, ויצאנו מנקודת הנחה שלכל הפחות נוכל להרוויח אותו כשחקן נוער", בן מיכאל הסביר איך הצליחו להשאיר את המגן במועדון, "ידענו שאם יהיה לו טוב, אז יהיה הרבה יותר קל להשאיר אותו במועדון. בהמשך העונה אני וצחי נקש (מנהל מחלקת הנוער) ישבנו לשיחה מול ההורים והסוכן, והסברנו להם איך אנחנו רואים את התהליך. ההורים חשבו שאולי כדי שהילד ילך למקום פחות גדול, אבל הראנו לו שהדלת פתוחה, ושיהיה לו הזדמנות לשחק בבוגרים. חובת ההוכחה עליו".

כבר בסוף העונה הקודמת בן הרוש עשה את טבילת האש שלו בבוגרים, עם שלוש הופעות במחזורי הסיום. אחרי המונדיאליטו הגיעו הצעות על בן הרוש, אחת רצינית השאר מזוריה לוגאנסק האוקראינית, אבל השחקן הצעיר החליט להישאר בהפועל חיפה. החלטה שהתבררה כבינגו.

במהלך 1479 הדקות שצבר בליגה, בן הרוש מחזיק בשני בישולים, שער, 27 תיקולים מוצלחים ו-101 חילוצי כדור. לשם השוואה, אבישי כהן ממכבי ת''א שיחק העונה 1,318 דק', עדיין ללא שערים או בישולים, 24 תיקולים מוצלחים, ו-92 חילוצי כדור. "נועם מגן עם תרומה התקפית אדירה, ואנחנו שילמנו על זה במחיר במשחקים", סיפר בן מיכאל על עונתו של המגן בנוער, "אבל ידעתי שצריך לתת לשחקן כזה לעוף, לצבור ביטחון כדי שהוא יגיע לבוגרים והוא לא יפחד להעיז".

הפועל חיפה מעריכים מאוד את המגן, שנחשב לאחד הפייבוריטים של רוני לוי, אך ברור שזמנו של בן הרוש בצד האדום של הכרמל קצוב. כאשר האולימפיאדה באופק, והתחרות על מקום בסגל גדולה, לבן הרוש יש עוד תמריץ להוכיח את עצמו. כל הופעה טובה שתהיה לו עד תום העונה, תוכל לעזור לו להיכנס לסגל של גיא לוזון, וכך גם להפועל חיפה, למכור בעתיד את מי שיכול להפוך להיות השחקן היקר בתולדותיה.