$(document).ready(function () { setTimeout(function () { $('#Haim_L').remove(); }, 2500); // Remove the element after 3000 milliseconds (3 seconds), you can adjust this value as needed });
הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

שווה מיליארד: הונו המוערך של אדמונד ספרא

הקשר לפייסבוק, הקרנות, הקשר לסחר באומנות ועוד. נחשף שמו של האיש שרוצה לרכוש את הפועל ת"א, מוזמנים להכיר את מי שעשוי להפוך לאחד האנשים היקרים ביותר בספורט הישראלי

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  22.04.24 - 15:40

אדמונד ספרא הוא בן משפחת ספרא שרוצה לקנות את הפועל תל אביב. ספרא הוא בנו של משה ספרא, שנפטר ב-2014, ולו יש 4 אחים. המשפחה עצמה היא אחד המשפחות היהודיות העשירות בעולם, שווה כ-19.7 מיליארד יורו ונחשבת לאמידה ועמידה במיוחד.

אדמונד ספרא הקים קרן הון סיכון שמחזיקה כ-1.9 מיליארד יורו, ונחשב למומחה בנכסים ואסטרטגיות שונות. הוא בעל תואר בהיסטוריה מאוניברסיטת הרווארד. EMS, הקרן שהקים ספרא ב-2007, נחשבת לקרן שפועלת בשורת תחומים הן במגזר הציבורי והן במגזר הפרטי. "החברה רואה את עצמה כאחת שמשקיעה בנדל"ן ובהשקעות גלובליות", נטען בפרופיל הלינקדאין שלה.

יש בבעלות הקרן אחוזים קטנים בנייק, ששווים כיום 67 מיליון דולר. ספרא הצליח לגייס רבע מיליארד דולר בשיאה של הקורונה, כאשר מעבר למניות בחברות הטכנולוגיה וענקיות אחרות הוא ביצע מספר פרויקטי נדל"ן בברזיל, שווייץ ועוד. יש לו מספר בתים, אך ככל הנראה הוא מתגורר בעיקר בניו יורק בשלב זה בחייו. בחברה שותפים לצד אדמונד ספרא אריאל מורגנשטרן היהודי-ברזילאי ופטריק דה פיצ`וטו. ספרא נחשב למנהל נכסים מנוסה, בעיקר בכל מה שקשור להכשרתם.

ספרא מחזיק בין היתר כ-400 אלף מניות בפייסבוק והון בנכסים וקבוצות שונות, כמו מאסטרקארד ואחרות, ועם תיק השקעות שמוערך בכמיליארד דולר. הקבוצה ידועה בכך שהיא מנהלת את רוב עסקיה כחלק ממשפחת ספרא. ספרא עצמו נשוי למריאל ספרא (במקור נחמד), בתו של המיליארדר היהודי דיוויד נחמד. בכך, למעשה, הונו של ספרא מגיע הן מירושה והן דרך הנישואים. נחמד עצמו סוחר אומנות. 

 

אחיה של אחותו, חלי נחמד, הורשע בהונאת הימורים ב-2013. כאשר אחריה הוא נידון ל-366 ימים בכלא ובהמשך קיבל חנינה מדונלד טראמפ. מדובר בקשר משפחתי דרך נישואים ותו לא, בשלב זה. אדמונד ספרא חולק את שמו עם אדמונד ספרא המנוח, שנהרג בגיל 67 בהצתה מכוונת של בנקאי יריב שנתפס ונכלא לעשור בהאשמת גרימת מוות.

בבעלות משפחת ספרא נמצא גם בנק ג`יי ספרא שבעבר שימש כספונסר של גביע דיוויס. ג`ייקוב ספרא, קרוב משפחתו של אדמונד, אמר לאחר מכן ש"אנחנו גאים בכך שאנחנו תומכים בארגוני ספורט עם מסורת עשירה וכאלה שלא מפחדים להמציא את עצמם מחדש". ג`וזף ספרא, נכדו, עשה את בר המצווה שלו בישראל יחד עם 150 בני משפחה כחלק מעבודה חקלאית.

"התרגשנו מהבחירה הערכית של משפחת ספרא לציין את בר המצווה של נכדם יוסף בחסד ובהתנדבות, ובחיבור ישיר לאדמת ארץ ישראל דרך הידיים והרגליים", אמר בזמנו מנכ"ל החברה "חיבורים בחקלאות" אורי שושן. המשפחה עצמה ערכה מספר ליגות כדורגל לילדים יהודים בפלורידה במהלך השנים.
בא כוחה של המשפחה, עו"ד רועי רוזן, אמר ש"ספרא הגיש הצעה ברורה, פשוטה ונדיבה לרכישת הבעלות בהפועל ת"א וישמח לקבל תשובה עד מחר. מובן כי הוא יקבל בהבנה גם תשובה שלילית ויאחל להפועל ת"א וקברניטיה רק טוב".

דיוויד מינצברג, הבעלים הנוכחי של הקבוצה, אמר ש"אני אענה בכנות, אחד ממי שמכר לנו אמר שהם מעוניינים אבל אי אפשר להגיד לנו מי זה. אמרנו שאנחנו לא ננהל שיחות עד שנדע מי זה, ואז אמרנו לנו שזה מישהו ממשפחת ספרא - אבל לא אמרו לנו מי. אם מישהו מהמשפחה רוצה להשקיע, אשמח לדבר איתו, אני חושב שזה מעולה. יש עוד אנשים שמתעניינים ברכישה, אצטרך לדבר גם איתם, זה עניין שלוקח זמן. כשעושים עסקים עם מישהו, עושים את זה בדרך הנכונה. זה לוקח זמן, אי אפשר לעשות את זה במהירות". כעת פורסם שמו של ספרא.

ספרא עשוי להפוך לאחד הבעלים העשירים ביותר בכדורגל הישראלי, כשקרן ההשקעות שלו קיימת מאז 2007 וראתה מספר השקעות לטווח ארוך מאז הקמתה, לפי "פינטל". נטען כי החברה החלה כחברת השקעות בתחום הבריאות והתפתחה לתחומים נוספים.