$(document).ready(function () { setTimeout(function () { $('#Haim_L').remove(); }, 2500); // Remove the element after 3000 milliseconds (3 seconds), you can adjust this value as needed });
הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

מאמן בסימן שאלה: על עתידו של רובי קין

מחזיק בחוזה במכבי ת"א, אבל ספק אם יישאר. חולם לאמן את נבחרת אירלנד, אך שם עדיין לא שכחו את ההתנהלות מתקופתו בהתאחדות. וזה לפני שדיברנו על היחס לתקשורת. מבט פנימה

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  02.05.24 - 17:15

לרובי קין יש חוזה לעוד עונה כמאמן מכבי ת"א, אבל בשיחות עם סוכנים וגורמים במועדון הם ממש לא בטוחים שקין ימשיך אם תגיע הצעה מקבוצה אחרת, קל וחומר אם ייקח אליפות בישראל אחרי שהיה מרחק נגיעה מרבע גמר קונפרנס ליג.

למכבי ת"א יש שם טוב גם מחוץ לישראל. מספיק להיזכר במאמנים שעמדו על הקווים בקריית שלום והגיעו רחוק כמו פאולו סוזה, פטר בוס, אוסקר גארסיה, ג`ורדי קרויף, פאקו אייסטרן, סלבישה יוקאנוביץ`, ולדימיר איביץ` ואחרים, ועל זה הוא בונה.

החלום הגדול של קין הוא לאמן את נבחרת אירלנד. הוא כבר היה במערכת כעוזר מאמן של מיק מקארתי. הוא היה שחקן ענק, אגדה, אבל באירלנד לא ראו בעין יפה את ההחלטה שלו להגיע לישראל, מה שעלול לפגוע בסיכויים שלו להתמנות למאמן הלאומי. אבל לא רק. העיתונאים באירלנד מספרים על עוד "כתם" אחד שבהתאחדות לכדורגל במדינה שלו לא מוכנים לסלוח בקלות.

"לעבוד בישראל זה לא הדבר הכי פופולארי שהוא עשה, וזה בלשון המעטה" אומר העיתונאי האירי דניאל מקדונל, "אבל מה שאמור להוות בעיה גדולה יותר עבורו בקבלת המשרה, זו הקדנציה הקודמת בנבחרת. המצב הכלכלי לא היה פשוט והוא סירב לוותר על החוזה שלו או להגיע להסדר כספי מתקבל על ידי שני הצדדים. הוא דרש את כל הסכומים שמגיעים לו. אנשים זוכרים לו את זה".

העיתונאי ניל אוריורדן מוסיף: "הוא הפך לעוזר מאמן אחרי פנייה ישירה למנכ"ל ההתאחדות וקיבל חוזה ארוך יותר מזה של המאמן הראשי מקארתי. היורש שלו סטיבן קני לא רצה את רובי קין איתו, אבל ההתאחדות מעולם לא הגיעה איתו להסדר עזיבה. בזמן שההתאחדות היתה בחובות של 63 מיליון יורו, הוא המשיך לקבל תשלום במשך 18 חודשים מבלי לעשות דבר. הסיפור הזה הפך אותו ללא פופלארי, למרות שהרבה מזה לא היה רק באשמתו". 

אואן קאוזר עיתונאי נוסף שמסקר את נבחרת אירלנד אומר: "זה לא הזמן שההתאחדות תיתן לו את המשרה הנחשקת. הוא עוד לא שם", והעיתונאי פול אוהייר ממשיך באותו קו: "הוא לא ברשימה, וגם אם השם יעלה, הוא יהיה בתחתית הרשימה כי יש מועמדים אחרים".

באירלנד קין לא מקבל אהבה מהעיתונאים. הסיבה, לטענת אוריורדן, קשורה ביחס שלו לתקשורת המקומית. "לאף עיתונאי אירי אין קשר טוב איתו. אחת הסיבות היא העובדה שעזב את אירלנד בגיל מוקדם וכבר אז היה לו אנטי כלפי התקשורת במשך תקופה ארוכה. אחד מהקולגות שלי ניסה ליצור איתו קשר לאחרונה ורובי חסם אותו".
ההגעה של ג`ק אנגלידיס לישראל בזמן כזה היא גם כדי לבנות את העונה הבאה. מאחורי הקלעים העבודה ממשיכה, בלי קשר לשאלה מי יעמוד על הקווים, כשהעבודה הקשה ביותר היא בנושא הזרים. במכבי הציבו לקין מטרה לזכות באליפות, והוא בדרך לשם, אבל לא פחות מזה חשבו שיצליח להביא זרים איכותיים וינצל את השם שלו עבור זה. בפועל, רק פליסיו מילסון משדרג את את הקבוצה, בעוד היתר לא מרשימים.

מכבי לא רוצה להחליף שוב מאמן. שוב שיטה חדשה, שוב מישהו חדש במערכת, אבל לא מן הנמנע שלא תהיה ברירה. המצב הביטחוני לא פשוט, משפחתו של קין לא תמיד פה, כשיש חופש הוא יוצא אל מחוץ לגבולות המדינה וכל סוכן שפונה אליו או לאיש אמונו דומיניק פרייס, מתבקש לחכות. האם זה אומר שקין לא יישאר אחרי שיחזיר אליפות לקריית שלום? לא בטוח, אבל כל הסימנים מראים שגם לא בטוח שיישאר בתפקיד.