$(document).ready(function () { setTimeout(function () { $('#Haim_L').remove(); }, 2500); // Remove the element after 3000 milliseconds (3 seconds), you can adjust this value as needed });
הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

אלעד מדמון: "לא מאלה שמאבדים את הראש. אחרי החתימה קניתי ג`ינס"

השיחה עם קין, ההערצה לזלקה וכמה שערים יבקיע בצהוב? אלעד מדמון פותח את עונת הפריצה, משינוי העמדה, דרך ענאן חלאיילי ועד זהבי ומסי בראיון ב"חמש אישי"

יגאל גולדשטיין
יגאל גולדשטיין  25.05.24 - 14:05

הקיץ הקרוב הולך להיות אחד החשובים בקריירה של אלעד מדמון. אחרי עונת פריצה בהפועל חדרה, החלוץ הצעיר עובר למכבי תל אביב כשבדרך הוא עשוי להיות בסגל של הנבחרת הצעירה לאולימפיאדה. רגע לפני, הוא הגיע להתארח ב"חמש אישי", פודקאסט הראיונות של ערוץ הספורט וסיפר על השיחה שלו עם רובי קין, ההערצה למנשה זלקה והחלום לשחק באחת מהליגות הגדולות. 

הגעת אנונימי לעונה הזו
"שמח לעשות עונה כזאת גדולה, במיוחד במועדון שגדלתי בו ואני כל כך אוהב. שמח שהצלחתי להחזיר על האמונה בי".

לא התחלת את העונה כשחקן מוביל
"בכדורגל לא הכל הולך חלק, שחקן צעיר להילחם ולהראות מה אני יודע. מפה לשם התגלגל שהגעתי לבוגרים אחרי שראו אותי בנוער. הוכחתי את עצמי בכל אימון, ובסוף זה הגיע שקיבלתי את ההזדמנות שלי".

ניסו אביטן החליט להעביר אותך לעמדה 9 ואולי זה שינה לך את הקריירה
"די הופתעתי שתרגלו אותי חלוץ בהתחלה. נגד אשדוד היה לי משחק טוב בכנף. בחיים לא שיחקתי חלוץ. שיחקתי בנוער 10, לקראת הבוגרים התחלתי לשחק כנף ומשם הגעתי לחלוץ".

איפה אתה הכי אוהב לשחק?
"גם כשאני 9 אני חוזר אחורה לקבל את הכדור. זה לא כל כך משנה לי, אני רק רוצה לקבל דקות... איפה שישימו אותי".

הופתעת מהעונה שלך?
"שמחתי שהולך לי משחק אחרי משחק אחרי משחק. אחרי אשדוד, נפתח לי. היה הכי חשוב היה לשמר את ההצלחה הזו ולהמשיך קדימה". 

איך יכול להיות שלא היית במונדיאליטו?
"לא הראיתי מה שאני יכול באימונים. רואים דברים כאלה. יכול להיות שזה חלק מהתהליך. להתגבר על זה ולתת עונה יותר טובה. אני לא אוהב להאשים אנשים אחרים, תמיד אני אקח דברים על עצמי. אם אאשים, זה יישמע ילדותי ולא בוגר. אני שחקן צעיר, לפעמים מקבלים כאפות בכדורגל".

מי מכוון אותך?
"אבא שלי בעיקר. הוא לא היה כדורגלן אבל הוא חולה כדורגל. כל היום רואה. החלום היה שאגיע לבוגרים ואראה מה שאני יודע. זה כבר אפילו לא חלום יותר".

גדלתי בנתניה. את מי אתה אוהד?
"כילד, אהדתי את בית"ר ירושלים. לא היה איזה שיח איתם. הם לא היו על הפרק".

מה מערכת היחסים שלך עם יקיר שוורץ?
"עוד כשהגעתי בילדים א` להפועל חדרה, שיחקתי עם הבן שלו, רז שוורץ. הגענו ביחד לנוער. אני עשיתי את הקפיצה יותר מהר לבוגרים. הוא עכשיו עשה את הבכורה שלו ואני מאחל לו את כל הטוב שבעולם. אני כמו הבן שמעולם לא היה ליקיר והוא כמו אבא בשבילי". 

התנאי של יקיר היה שלא תעבור בינואר. היתה לך התנגדות?
"חס וחלילה. אולי בגלל שהוא אוהב אותי, הוא לא רצה שאשתחרר מוקדם. לא חיפשתי לצאת. המטרה שלי היתה שנישאר בליגה ועמדתי במטרה הזו, יחד עם כל הקבוצה. אנחנו שמחים שהצלחנו לעמוד במטרה". 

היו עוד הצעות מלבד מכבי ת"א?
"היו הצעות, אבל לא הציעו לי אישית. אנשים שהיו צריכים לדבר, דיברו. אני שמח שזו התוצאה. רציתי מכבי ת"א. לצאת לחו"ל זה גם חלום, כמובן שאני רוצה להגשים את זה. אבל מכבי ת"א בשיח איתם הראו שהם מאוד מאמינים בי ומאמינים שאני יכול לתת תרומה גדולה במועדון". 

מה מכבי ת"א אמרו לך בשיחות איתם?
"הם אמרו לי שהם יודעים מה אני שווה. זה חלום כי אני גדלתי כצופה שמאמין שמכבי ת"א זה המועדון הכי גדול בארץ".

מי עוד דיבר איתך במכבי ת"א?
"דיברתי עם רובי קין ומנספורד ומורן מאירי, אני מדבר עם יואב זיו הרבה בווטסאפ. הם נתנו לי את הביטחון שהייתי צריך כדי להבין שמכבי ת"א זה הבית הבא שלי. אני מאמין שמכבי ת"א אני אתן עונה הרבה יותר טובה מהעונה. ראיתי קצת את רובי קין. הייתה לי שיחה של 5 דקות עם רובי, לא מעבר. הוא אמר לי שאני מזכיר לו קצת את עצמו בחוש לשערים. זו מחמאה ענקית".

כמה אתה רוצה לשתף פעולה עם ערן זהבי?
"לשתף פעולה עם חלוץ כזה גדול זה משהו שקשה לדמיין. אני מחכה לזה כבר. טיפ אחד קטן ממנו יכול לשנות לי את כל הקריירה ולהבין את הכדורגל בצורה שונה. אני משתוקק להגיע לשם".

את מי הערצת בתור ילד?
מסי, יש מישהו אחר בכלל? מסי הוא הכל. אי אפשר להגיד משהו אחר עליו. אפשר לנסות ללמוד ממנו, לא בטוח שתצליח. זה שחקן שאתה מדליק טלוויזיה כדי לראות אותו. אני רק מתחרט שלא יצא לי לראות אותו בלייב".

הרגע הכי מרגש השנה?
"השלושער, נגד מכבי פ"ת. לתת שלושער בעונת הבכורה שלי ולהיות איש המשחק... לא אשכח את זה עד שאני אפרוש ואולי אפילו אחרי. הכדור אצלי, אבל לא הספקתי להחתים את השחקנים".

לא פחדת לרדת ליגה עם חדרה?
"חיים תמיד היה אומר שאנחנו הקבוצה הכי מנוסה בפלייאוף התחתון. גם כשהיה קשה, הצלחנו להרים את עצמנו ולהישאר בליגה. זו היתה המטרה". 
מה מיוחד בחדרה?
"האנשים. תמיד רואים מעבר ולא מסתכלים רק מקצועי. אם שחקן בא לאימון עם טיפה פרצוף, הם שואלים מה קרה ואיך יכולים לעזור. זה משהו שכסף לא יכול לקנות. הם רוצים שהשחקנים ירגישו בבית. ככה הרגשתי לאורך כל העונה. כל מי שדורך בחדרה, יזכור את המועדון הזה לתמיד. הוא תמיד יישאר לי בלב".

מי הכי השפיע עליך כמאמן?
"מבחינת מספרים, ניסו אביטן תמיד השפיע עליי. הוא לא היה אומר לי מה לעשות. `לך, תעשה מה שאתה יודע, אני מאמין בך`. עם מנחם קורצקי אני לא הכי זוכר את התקופה, אבל הוא זרק אותי למים העמוקים. עם חיים סילבס היו לי הרבה שיחות, איתו הבנתי שכדורגל לא מסתיים רק בך, אפשר לתת לשחקנים אחרים לשים את הכדור ברשת".

כמה מנשה זלקה משמעותי בחדר הלבשה?
"אני מסתכל עליו כמו מעריץ. הוא גיבור בשבילי, בן אדם ששם את כל החיים שלו בצד בשביל להגן על המדינה זה משהו שהיה לי קשה לעכל עד שבאמת ראיתי אדם ככה קרוב אליי עושה את זה. הוא הסמל של הפועל חדרה, הוא מראה כמה היה חשוב במשחקים האחרונים כשהוא בא וחזר לפתוח, נראינו טוב איתו ואני מאושר מזה".

מה הסיכוי שנראה אותך באולימפיאדה
"לכולם סיכויים שווים, יש הרבה שחקנים טובים בסגל. אני להוכיח את עצמי ובעזרת השם אהיה בסגל ואצא לפריז. זה דבר עצום. מקווים להגיע עד לגמר ואולי אפילו לזכות. אנחנו באים להוכיח שאנחנו נבחרת חזקה ולא נופלים מאף אחד".

דיברו הרבה העונה על חלאיילי וקצת פחות עליך
"קודם כל, ענאן הוא חבר. אמרתי לו שאני שמח בשבילו על המעבר ואני מאחל לו את כל הטוב שבעולם. זה לא הוריד ממנו. לא אכפת לי שעליו הציעו כך וכך כסף ועליי כך וכך, זה לא משנה מי עולה כמה. אנחנו עולים לכל משחק להראות מה אנחנו יודעים".

אתה חושב על הכסף ששילמו עליך?
"אני לא נותן לעצמי לאבד את הראש בגלל המחיר. זה מחמיא, לא אשקר. זה לא שינה את איך שאני משחק, אבל זה רק נותן דרבון לעבוד יותר קשה ולהגיע לשלב הבא".

איך אתה רואה את עצמך משלב במכבי ת"א?
"זה תלוי בהרבה משתנים, אני מאמין שהם יכוונו אותי ויעזרו לי להגיע הכי מוכן שיש לתת את העונה שאני מצפה לה. רוצה כבר להגיע אליהם ולהגיע להישגים שהם מציבים לעצמם כל שנה. אני מוכן לבוא ולהוכיח שמקומי במכבי ת"א".

מה התכונה הבולטת שלך ככדורגלן?
"על המגרש אני חוצפן מבדרך כלל. כשאני נכנס לאטרף, אני לא רואה ימינה ושמאלה. כל שניה שעוברת אני `מת` לקבל את הכדור ולהראות מה שאני יודע. להבקיע ולחגוג עם הקבוצה. זה מנטרל את כל השטויות שמסביב".

המשחק נגד מכבי חיפה
"לתת משחק טוב נגד מכבי חיפה... זה משהו שחשבתי עליו לפני כן הרבה. היא הייתה האלופה, אמרתי לעצמי שאני חייב לתת משחק טוב מול האלופה. לא רק מול הקטנות, אלא גם במשחקים הגדולים. שמח שהבקעתי נגדם גול, רגע מאושר בשבילי".
מול מי היה הכי קשה העונה?
"אני חושב ששיחקתי מולו רק פעם אחת העונה. נגד מיגל ויטור... היה לי קשה לעשות את הסיבובים, למצוא את עצמי במצב לבעיטה. מצאתי את עצמי רק רץ אחרי הכדור ונכנס איתו למאבקים ולא הצלחתי כ"כ". 

מה אתה צריך לעשות כדי להמשיך להצליח?
"אני צריך לבוא בשקט שלי ולהמשיך עם הכלים שמביאים לי להצליח. מקווה לתת את העונה הטובה שלי במכבי ת"א, מול הקהל העצום שלהם, להראות שאני טוב לא רק בחדרה".

מה אתה אוהב לעשות חוץ מכדורגל?
"אני אוהב לשחק כדורסל. זה משפר את הקפיצות. לשיר, טניס. אני שר אייל גולן, עומר אדם. אני תימני, אז זה נתפס בגנים".

אתה אוהב לראות כדורגל?
"כל משחק שמסי מופיע בו, אני רואה. 4 לפנות בוקר, אני רואה. הקבוצה האהובה עליי היא ברצלונה. אני עדיין רואה אותה, למרות שהיא לא בימי הזוהר כמו פעם. אני רואה ליגה אנגלית, ליגה גרמנית. עכשיו אני יותר מבין את המשחק. אני לא יכול להבין שחקנים שלא רואים כדורגל. זה מה שאני עושה כל החיים. אני אוהב לראות עם חברים, משפחה, ליהנות, לפצח גרעינים, לצחוק קצת. זה כיף". 

מה החלום שלך?
"לשחק באחת מ-5 הליגות הבכירות בעולם. ליגה אנגלית, גרמנית, ספרדית. זה חלום של כל ילד". 

מה הדבר הראשון שקנית לעצמך אחרי שחתמת במכבי ת"א?
"אני לא מאלה שישר מאבדים את הראש. קניתי ג`ינס של זארה. לכל אחד יש הסטייל שלו. אני לא אשתנה בשביל לרצות אנשים אחרים".

מתייחסים אליך אחרת מאז שחתמת במכבי ת"א?
"ברחוב ברור שכן, כי יש אוהדי מכבי ת"א בכל המדינה. בכל מקום אמרו לי שמאמינים בי ואוהבים אותי וזה ריגש אותי. גם בחדרה פירגנו לי". 

אתה מאמין שאתה יכול לעשות דו ספרתי בקבוצה גדולה?
"כן, למה לא? מכבי ת"א בין הקבוצות שיוצרות הכי הרבה מצבים. אם אני אהיה מפוקס, אני אתן את כמות השערים שאני יודע לתת".

מה אתה חושב על מאבק האליפות העונה
"מכבי ת"א לקחה אליפות. מנסים להקטין את מה שהיא עשתה. היא לקחה את התואר. יש יריבות קשה. בכל ליגה יש את היריבות הזו. זה נותן את הריגוש לכדורגל, שלא רק קבוצה אחת שולטת. זה מה שנותן את התשוקה לאוהדים לנצח ולהשיג את התארים".

מי שחקן העונה שלך?
"ערן זהבי. בתחילת העונה הוא הבקיע בכל משחק. בלי ערן זהבי, יכול להיות שלא היתה אליפות". 

תחגוג מול חדרה?
"בחיים אני לא רואה את עצמי חוגג מולם".
האזינו לראיון בכל הפלטפורמות:

ברדיו

בספוטיפיי

באפל מיוזיק