$(document).ready(function () { setTimeout(function () { $('#Haim_L').remove(); }, 2500); // Remove the element after 3000 milliseconds (3 seconds), you can adjust this value as needed });
הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

"בהתאחדות רצו לקחת לבית"ר את הגביע"

ברק אברמוב לרדיו ירושלים: "אבוקסיס? לא דיברנו. כשהחובות יירדו, נשתפר"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  24.05.24 - 13:45
אחרי אחת העונות המורכבות בתולדותיה, בית"ר ירושלים מנסה לסכם - וגם לבנות את העתיד. היום (שישי), ערך בעלי הקבוצה ברק אברמוב ראיון נרחב ל"רדיו ירושלים" - ולצד הדיבורים על שחקני הרכש, התייחס גם למועדון - ולמצבו הכללי: מהפרידה מאבוקסיס, דרך ההחלטה למנות את אלמוג כהן ויצחקי, ועד סוגיית מחלקת הנוער.

"החלטתי עם הלב שלי ללכת לבית"ר ירושלים, בית"ר חשובה לי", אמר אברמוב. "ידעתי שזו החלטה לא קלה, כלכלית אישית וציבורית, אבל אני שלם איתה ושמח שעשיתי אותה. ביתר צריכה להיות במקום אחר, זה מועדון ענק עם קהל ענק ולקהל הזה מגיע את הקבוצה בין השלוש הכי טובות בישראל. לא יודע אם נשיג את זה, אמרתי הצלת חיים ולא איכות חיים. הייתי האיש הנכון במקום הנכון, וכשהחובות ירדו בצורה משמעותית - אני מאמין שהקבוצה תהיה עוד יותר טובה".

המאמן המשיך להתייחס למאמן הקודם של הקבוצה: "חלק מהוויכוח עם אבוקסיס היה שחיכינו יותר מדי, ישנו בעמידה ולא אהבתי את זה אבל יוסי בונה בדרך שלו. זה קשור לזה שהבנאדם בדרך שלו הצליח, יוסי הוא מאמן מצליח ואני לא מתערב. אני יכול להגיד את דעתי, אבל אני נותן לו את המפתחות - ואני לא אשבור את הכלים. יוסי רואה את זה בזווית אחרת, קורים דברים הרבה בשוק, שומרים את הכסף לשבועות האחרונים. הבאנו שחקנים שלא התאימו ל-DNA שלנו, וגם שחקנים שהתאימו ולא שיחקו. אין פה עניין של סלחתי לא סלחתי, כל מה שהיה לי להגיד אמרתי במסיבת עיתונאים שפתחתי את הלב. לא דיברתי איתו מאז".

"ברגע שאחרי מה שהיה עם אבוקסיס והבנתי שהוא לא נשאר, אחרי 48 שעות ישבתי עם אלמוג כהן כי אני מעריך אותו", המשיך אברמוב, "אני רוצה לראות בבית"ר ירושלים כדורגל שמח, שהקהל יהנה. אם נצליח או לא נצליח, זה נבחן בסוף העונה. רוצה לראות כדורגל בית"רי, הוא היה בדנא שלי והוא המציא כי הוא היה כמה צעדים קדימה. חיפשנו מאמן בדנא, השם יצחקי עלה שנינו אמרנו כן - רוצים לראות כדורגל שמח, זה הדבר הראשון. רוצים הצלחות, אבל אין ערובה להצלחה עם הכסף כי זה כספים שלא משמעותיים, קשה בלי תקציבים של מאה מיליון של מכבי ת"א ומכבי חיפה".

"חששתי שנרד, אחרי הדרבי השני שהפסדנו 2:1 שהיה משחק חד צדדי שלו ובדקה אחת הפסדתי, אמרתי משהו לא טוב קורה, אחרי זה קרה הגול של סכנין. מילה טובה לאלמוג כהן, סגרנו שנכנסים בעונה הבאה, ואחרי סכנין אלמוג בא אמר שיוצאים לדרך היום. אלמוג יכול היה לא לקחת אחריות, אבל הוא נרתם. היה חשוב להשאיר בליגה להביא את יצחקי. מגיעה לו מילה טובה".

"אני לא אדם שאומר אכלו לי שתו לי, מסתכל בצורה רחבה וצריך לפתור", המשיך הבעלים של בית"ר, "לא חושב ששינו עושה לביתר בכוונה, אולי אפילו להפך. שינו עושה הרבה דברים לטובת ביתר שהיא לא תיפגע. גמר הגביע אם לא שינו לא יודע איך זה היה נגמר. היו הרבה אנשים בהתאחדות שניסו לקחת לביתר את הגביע. הפוליטיקה שם חגגה. שינו זוארץ עצר את זה, ועשינו טקס בבית הנשיא היה מרגש ויפה. בית הדין מקולקל, יש אנשים שיותר מדי שנים שם שבאים עם אג`נדה. זה בתהליך מתקדם, בשנה הקרובה דברים ישתנו שם".

"קיבלתי נדוניה, מועדון גדול עם הרבה צרות. התמודדתי עם כולם, היום יש שקט ניהולי כלכלי ולא היה הרבה שנים. זה משהו שמגיע לכולם, עובדים בשיתוף פעולה. להגיד לך שאני מבסוט? ממש לא, אבל אני מבין שזה שורשי הרבה שנים אחורה. ישבתי עם אלמוג, אמרתי לו - חשוב לי הבוגרים אבל גם הנוער, אתה לוקח את זה כפרויקט. הוא מטפל במחלקות הנוער, היום אלמוג לקח את הצד המקצועי, הוא בונה את המעטפת סביבו, ותוך שנתיים שלוש נראה דברים שונים ואיכותיים".

על סאגת בית וגן אמר אברמוב: "אין לנו הרבה סיי בעניין. יש פסק דין שופט, שופט שקבע שאם בית"ר יוצאת בבית וגן צריך להיות מתקן חלופי. אם העירייה תתן מתקן ראוי, אני אשמח לעבור אליו, צריכים מתקן יותר ראוי מבית וגן. למצוא 40-50 דונם בירושלים מאוד קשה, רוצה לפצל - אחד לבוגרים אחד לנוער, המתקנים בירושלים לא ראויים למועדון כמו בית"ר. לא נצא מבית וגן עד שלא תהיה חלופה".

"אין קיצורי דרך בחיים, בטח לא בכדורגל. הפועל י-ם בנו במשך שנים, הביאו אנשי מקצוע נכונים, ביתר הזניחה את מחלקת הנוער, לא עניין את הבעלים - כל הבעלים, לא רק האחרון שקל להאשים אותו. לא טיפלו בנוער, ככה הנוער נראה. אני מקווה שכמו שתיקנתי בצד הכלכלי, גם את הנוער אני אחזיר לליגת העל, וגם נעלה שחקנים לקבוצה הבוגרת".