$(document).ready(function () { setTimeout(function () { $('#Haim_L').remove(); }, 2500); // Remove the element after 3000 milliseconds (3 seconds), you can adjust this value as needed });
הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

אייל גולסה: "אין לי בעיה להתפשר כלכלית, כסף זה לא הכל"

הקשר שעזב את הצהובים אחרי שמונה שנים בראיון `לחמש באוויר` על התסכול מכך שלא קיבל דקות, ההחלטה לגבי עתידו המקצועי ("רוצה לחזור להנות מכדורגל"), העקיצות ממכבי חיפה ("טובים יותר? ראינו מי לקחה אליפות"), ומה הייתה הקבוצה הכי טובה ששיחק בה

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  05.06.24 - 16:12

אייל גולסה סיים בקיץ האחרון את הפרק המשמעות ביותר בקריירה שלו, כאשר עזב את מכבי תל אביב אחרי שמונה שנים, רובן מוצלחות, בהן זכה בעשרה תארים כולל שלוש אליפויות. היום (רביעי), הקשר דיבר בראיון ל`חמש באוויר` על העונה האחרונה והמתסכלת בפן האישי, העתיד המקצועי, והעקיצות מצד מכבי חיפה.

אתה מאוכזב מהעזיבה?
"ממש לא. הייתה לי שיחה עם רונן לפני שמכבי מימשה את האופציה, חשבתי לעשות רענון רציתי לשנות אווירה ואנרגיה חדשה. בסופו של דבר המשכנו את השנה השמינית ואני לא מצטער על זה. אם הייתי עושה את זה שנה שעבה יכול להיו ששהיה עדיף אבל מי יודע מה היה אם. למכבי הייתה אופציה והם מימשו אז סיכמנו שממשיכים לעונה שמינית. אני גאה ושמח שלבשתי את החולצה של מכבי ועכשיו אני עם הפנים קדימה לאתגר הבא".

"לא צריך להסביר לכם שהמקצוע משתנה בשנייה. הגיע צוות חדש שבחר את השחקנים שלו. אם אתה מסתכל על הסגל של מכבי יש המון שחקנים עם חוזים שנדחקו החוצה כי רובי החליט ללכת עם השחקנים שלו וזה בסדר, והוא רץ והיה הצלחה והכל טוב. אני לא אחד כזה שנכנס לדבר עם מאמנים, לא חלילה מגאווה או משהו, אני פשוט חושב שאם הוא רואה את השחקנים באימונים אז הוא צריך לעשות את הבחירות שלו. הוא רץ עם השחקנים שלו".

שאלת העתיד המקצועי
"יש לי כמה דברים מעניינים, אני רוצה לנוח קצת ולהיות עם המשפחה. אני לוקח את הזמן, אני אעבוד קשה, לא שכחתי לשחק כדורגל, אני צריך דקות משחק לחזור לעצמי. הכל יסתדר כמו שהיה תמיד. אני יכול להגיד לך שאני עוד לא ישבתי עם רונן אפילו ואני צריך לקבל החלטות גם עם המשפחה. אני לא ילד בן 17 שסוגר במועדון והכל טוב. יש לי אישה ו-4 ילדים, אני צריך להחליט איתה ביחד. אני מרגיש טוב, אחזור טוב ונראה מה יהיה. אני לא יודע מה קורה. יש הצעות גם בחוץ וגם פה. אני אשקול הכל ואקבל החלטה אבל כרגע אני לא יודע עדיין מה קורה איתי".

האם הוא רוצה לשחק בבית"ר ירושלים?
"יש לי יחסים מאוד טובים עם ברק, נהנתי איתו בכל רגע. יכול להיות שתגיע הצעה מבית"ר, לא פוסל כלום. הדבר שאני הכי רוצה זה לשחק כדורגל, לחזור להנות לעשות את מה שאני יודע הכי טוב. כל שחקן במדינת ישראל היה רוצה לעבור בבית"ר ירושלים וזה לא משנה מה אני אגיד. מה שחשוב לי זה לחזור ולהנות וזה לא משנה לי אם זו קבוצה גדולה או לא. הדבר העיקרי הוא שאני רוצה לסגור במועדון שאני הולך לשחק ולהנות".

העובדה ששחקני מכבי חיפה טוענים שהם היו עדיפים העונה
"אז הם היו יותר טובים, בסדר נו. ומי זכו באליפות? מי שזכתה באליפות הייתה יותר טובה. אני חושב שאנחנו היינו יותר טובים. לא חושב שיש לי יחסים בעייתיים עם מכבי חיפה כשסיימתי שם, הכל היה בסדר וגם כשחזרתי מיוון הייתה לי הצעה משם וזה לא הסתדר, הכל בסדר. אם שחקנים שלהם מתעסקים במכבי ת"א זה אומר שיש פה משהו. כל השנים שלי במכבי לא היינו מתעסקים בקבוצות אחרות, תמיד חיפשנו איך להשתפר".

ההתרשמות שלו מרובי קין
"הוא הגיע אלינו והוא מאמן צעיר, קשה לשפוט אותו כרגע. לגבי אמרתי כל הזמן שהגיע לי צ`אנס להוכיח את עצמי ולא קיבלתי אותו. בסופו של דבר הוא והצוות החליטו וזה זכותו".

איזו מכבי ת"א הייתה הכי טובה בתקופתו?
"אני חושב שעם איביץ`, כי היה את הכל מהכל. היה משחק שוטף, גם הגנתית לא ספגנו שערים. היינו מאוד טקטיים. כמעט כל משחק הייתי על המגרש הרגיש שהכל קל וזורם, זה שונה לראות את המשחק מבחוץ".

האם התדמית כשחקן פצוע פגעה בו?
"אני לא יכול לברוח מפציעות שהיו לי, סתם לדוגמא הפציעה בברך שהייתי שנה בחוץ. החוכמה היא לחזור ולחזור טוב ואני חושב שחזרתי טוב. העונה לא סבלתי מפציעה אחת, אולי שבוע שהייתי מחוץ למגרשים. סיימתי בריא ואני כבר מתחיל הכנה, אתה צריך להיות חזק בראש ולעבור את זה, זה חלק מהקריירה. בגלל זה אני אומר שבאמת הדבר שאני הכי רוצה זה למצוא מקום שאני אשחק בו ואהנה והילדים יראו אותי. עברתי תקופות לא פשוטות. אין לי בעיה להתפשר כלכלית, כסף זה לא הכל בחיים. לוקח את זה בחשבון, אני רוצה לחזור להנות ואחרי זה הכל יסתדר".

האם ערן זהבי יפרוש?
"הוא לא אמר כלום, התייחסתי לזה ואמרתי שערן יכול לשחק עוד כמה שנים בקלות. הוא מקצוען ברמה הכי גבוהה שיש. זו תהיה בחירה שלו ושל המשפחה שלו".

הסיפור שהיה עם לאציו
"חתמתי בלאציו לחמש שנים ואז היו כל מיני בעיות, הבטיחו לי שיסתדרו עם מכבי חיפה ובסופו של דבר חזרתי וויתרתי על החוזה בלאציו. חזרתי למכבי חיפה ואני לא מצטער על כלום. אני מעריך את כל הקריירה שהייתה לי ומפה אתקדם. אין ספק שלא נהנתי העונה. הייתי חוזר מתוסכל ועם זאת הייתי עובד קשה בכל אימון. גם אנשים מהצוות של רובי כולם אמרו שהגיע לי יותר והרגשתי שמשהו התפספס, אבל הכל לטובה בסופו של דבר".