סיכוי קלוש שיניב קטן יחזור לשחק העונה

הירוקים ינסו להכשיר את הקפטן לפחות לפלייאוף, אולם ההערכה היא כי משך ההחלמה מהפגיעה בגב יהיה ארוך יותר. חסרונו בקבוצה כבר מורגש. אחד השחקנים אמר: "אין פה אחד שבשל לקחת מנהיגות"

תומר לוי
תומר לוי  03.03.11 - 11:33

תחילת כתבה

1:2 על הפועל ירושלים בגביע המדינה אמור לשמח את מכבי חיפה שמתאוששת מהתבוסה להפועל ת"א, אבל בפועל הדברים פחות אופטימיים. הסיבה: סיכוייו של יניב קטן לחזור לשחק עוד העונה קלושים מאד, כך עלה בבדיקה שערך היום (חמישי) בגבו.

הבוקר עבר הקפטן סדרת בדיקות וצילומים מיוחדים לאבחון נוסף של הבעיה, והתוצאות גילו כי הוא לא יוכל לבצע שום פעילות ספורטיבית ב-6 השבועות הקרובים. לאחר מכן תידרש תקופה של חזרה לכושר ועל כן ההערכה היא כי קפטן מכבי חיפה גמר את העונה. בקבוצה ינסו בכל זאת להכשירו לפחות עד לפתיחת משחקי הפלייאוף, אולם כאמור הסיכוי לכך לא גדול.

ההערכה היא כי החודשים האחרונים שבהם שיחק קטן למרות הכאבים, במטרה לסייע ככל שניתן לקבוצה למרות הפציעה הקשה, החמירו את הפגיעה בגב. למעשה, קטן היה צריך להפסיק לשחק מיידית לפני חודש לפחות, עובדה שמסבירה אולי יותר מכל את הסיכוי הקלוש שיחזור לשחק העונה.

בחיפה הרגישו כבר אתמול בחסרונו של קטן ואחד השחקנים אמר לאתר ערוץ הספורט, "היה חסר מי שיעשה סדר וייקח מנהיגות. כרגע עושה רושם שאף אחד לא בשל לזה וראו את זה במגרש". שחקן נוסף אמר: "אין ספק שייקח לנו עוד כמה ימים לצאת מהתבוסה להפועל ת"א, שפגעה בנו באופן קשה. אתמול היה אפשר לראותאת זה באופן ברור".

אכזבה גדולה במכבי חיפה מיכולתם של ג'ון קולמה ועלי עותמאן ששיחקו אתמול. בקבוצה טוענים כי למגן יש בעיה מנטאלית, ושחקנים ידעו לתת כדוגמא הפוכה את אייל משומר, שישיב תקופה ארוכה בחוץ וכשקיבל את ההזדמנות לקח אותה בשתי ידיים. לגבי קולמה, נראה שאי יציאתו לרוסיה פגע במצב רוחו וכנראה שגם ביכולתו, אולם בחיפה בטוחים שיחזור לעצמו. מחמאות קיבלו אתמול ליאור רפאלוב, שבמחצית השניה נראה הרבה יותר טוב, וגם גוסטבו בוקולי, שנכנס במחצית השניה ועשה הרבה סדר במרכז המגרש".

גישה סלחנית הרבה יותר כלפיי הטעות של ניר דוידוביץ'. "אלה טעויות שקורות וניר, לאורך כל התקופה האחרונה, היה בכושר טוב", אמר שחקן בחיפה, "הוא מספיק מנוסה ומבין שעשה טעות, הוא גם יידע לחזור לעצמו בהקדם".