הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

"אם האלימות תימשך, אנגליה ורוסיה יורחקו"

באופ"א מאיימים בהטלת עונש כבד. נאסרה שתיית אלכוהול בסמוך למגרש

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  12.06.16 - 17:30

תגיות: יורו 2016

תחילת כתבה

בוידאו: הקטטה ברחובות ניס

אחרי שלושה ימים של מהומות, ששיאן במשחק בין אנגליה ורוסיה במארסיי, באופ"א החליטו לפעול. התאחדות הכדורגל האירופית הודיע שתפתח בחקירה של האירועים, כאשר מי שצפויה להיפגע מכך במיוחד היא רוסיה, שאוהדים סומנו כבעלי אחריות גדולה יותר לבלאגן. בכל מקרה, הארגון האירופי הוציא הודעה בה הוא איים כי ירחיק את אנגליה ורוסיה אם התקריות האלימות יימשכו. יש לציין כי על פי החוק אופ"א רשאית להתערב רק במקרה שההתרחשויות קרו בתוך תחומי האיצטדיון.

גם ממשלת צרפת החליטה להיכנס לפעולה בשל התקריות הרבות והודיעה כי תאסור על מכירה ושתיית אלכוהול סמוך למגרשים. כזכור, אחרי שלל עימותים ברחובות מארסיי, המהומות גלשו גם לתוך סטאד ולודרום כאשר בסיום ה-1:1 בין אנגליה לרוסיה, קבוצה של אוהדים רוסים החלה לנוע לעבר הקהל האנגלי, זרקה חפצים והתעמתה גם עם הסדרנים.

היום כבר הודיע אופ"א כי היא תעמיד את רוסיה לדין בעקבות התנהגות האוהדים, כאשר אנגליה לא תועמד לדין. עדיין לא ברור באיזה סנקציות תנקוט אופ"א, כשהדבר תלוי בין השאר בדיווחים ובדו"חות שתקבל ההתאחדות האירופית. ניתן להניח כי עשרות הפצועים בעקבות האירועים לא יאפשרו לראשי הארגון לנקוט ביד רכה מדי.

יש לציין שלאוהדים הרוסים יש היסטוריה של התפרעויות והכל מתרחש שנתיים לפני שמדינתם תארח את המונדיאל. העימותים האלימים החלו עוד בימים האחרונים כש-90,000 צופים, כך לפי ההערכות, הגיעו למארסיי לקראת המשחק. בשעות שלפני שריקת הפתיחה זה הלך והחריף כשמחנות האוהדים תוקפים אלה את אלה ומתעמתים גם עם כוחות המשטרה, שהשתמשו בגז מדמיע ותותחי מים ועצרו מתפרעים.

בתוך כך, מתברר כי האלימות מתפשטת גם לעבר מוקדים אחרים בצרפת. נבחרות פולין וצפון אירלנד ייפגשו הערב בניס, אך עוד טרם המשחק אוהדים משתי המדינות נקלעו לתיגרות המוניות ברחובות העיר. לפי מספר דיווחים, האווירה דווקא היתה נינוחה עד שחוליגנים מקומיים הציתו את הקטטה, כאשר עדי ראייה טענו כי כוחות השיטור הצרפתים נהגו בסלחנות כלפי המקומיים. לפי דיווח בבריטניה כ-6 אוהדים צפון אירים נפצעו.