הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

סרנה התבשר כי אביו הלך לעולמו לאחר ה-0:1

קפטן קרואטיה עלול לא לשחק מול צ'כיה. לוקה מודריץ' קטף מחמאות

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  12.06.16 - 23:10

18 בעיטות שלחה נבחרת קרואטיה לעבר שערה של טורקיה הערב (ראשון) במשחק שפתח עבורן את יורו 2016, אבל רק אחת נכנסה לרשת. זה הספיק. הקרואטים גברו 0:1 על הטורקים בפארק דה פראנס ועשו צעד משמעותי לעבר הכרטיס לשמינית הגמר מבית 4.

הנבחרת הבלקנית של אנטה צ'אצ'יץ' הייתה טובה בהרבה מזו של פתיח טרים, כאשר אפשר לציין שני כדורים שננעצו במשקוף. לוקה מודריץ' הניע את הקרואטים במרכז המגרש, בעוד שוודראן צ'ורלוקה הנהיג מאחור - הבלם הוותיק פתח את הראש במחצית השנייה, החליף 3 תחבושות, אבל זה לא הפריע לו לטרפד את הניסיונות הטורקיים.

בסיום המשחק חגיגות הניצחון התערבבו באבל כבד עבור קפטן קרואטיה, דאריו סרנה, כאשר נודע לו כי אביו, אוזיר סרנה, הלך לעולמו. השחקן יטוס חזרה לקרואטיה להלוויה ועלול להחמיץ את המשחק מול צ'כיה. עוד לפני שקיבל את החדשות הרעות, סרנה אמר: "הדבר הכי חשוב הוא הניצחון, במיוחד במשחק הפתיחה. זה משמעותי מאוד, לקחנו צעד גדול, אבל אנחנו מוכרחים להישאר עם רגליים על הקרקע. הראנו למה אנחנו מסוגלים היום, והיינו יכולים להבקיע עוד שניים-שלושה שערים. לטורקיה היה רק מצב אמיתי אחד".

"היינו הרבה יותר טובים מטורקיה מהרגע הראשון", הצהיר מודריץ', כובש שער הניצחון האדיר מ-25 מטרים, "ניצחנו וזה היה חשוב מאוד לפתוח את הטורניר ככה. אנחנו מאוד שמחים עם הניצחון ועם ההופעה שלנו. היינו יכולים להבקיע עוד 3 שערים, אבל ניצחנו וזה הדבר הכי חשוב. היה משחק קשה, טורקיה נבחרת טובה, אבל היינו עדיפים עליהם בהרבה והגיע לנו לנצח".

צ'אצ'יץ' פירגן לקשר ריאל מדריד: "זה היה אחד המשחקים הטובים ביותר של שחקן במדי הנבחרת אי פעם. הוא היה המנהיג שלנו והשער שלו היה קסום. מגיע לו שנדבר עליו".

"זה היה משחק קשה", התעקש איוון ראקיטיץ', "בסופו של דבר היינו עדיפים בפרטים הקטנים. עם כל הכבוד לטורקיה, הראנו שאנחנו נבחרת טובה יותר היום". קשר בארסה התייחס גם לחברו לקבוצה ארדה טוראן, שרשם ערב חלש: "הוא אח שלי. היה נחמד להתייצב על המגרש נגדו".

טוראן עצמו הביע אכזבה: "אני מתנצל על ההופעה שלי, אני מקווה שאצליח להתאושש. נמשיך להישאר עם ראש מורם עד לסיום. אנחנו יכולים לשנות את הכל, הטורניר הזה ארוך. חבריי לקבוצה נלחמו היטב. אני מקווה שניתן קרב יותר טוב נגד ספרד ונראה למה אנחנו מסוגלים. נילחם עד לסיום".