אלאבה: "היינו טובים יותר מאשר ההונגרים"

הכוכב האוסטרי סרב לקבל את ההפסד המאכזב. קולר: דברים כאלה קורים

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  14.06.16 - 21:39
הפנים אומרות הכל (getty)
הפנים אומרות הכל  (getty)
תחילת כתבה

לאחר חמישה ימים של ציפייה, סוף סוף זכינו להפתעה ראשונה ביורו. הונגריה, שחזרה לבמה המרכזית, הציגה משחק נהדר וגברה 0:2 על אוסטריה. הבורסצ`ן שסומנו כאחת הנבחרות המבטיחות של הטורניר, וכאחת שיכולה לאיים על הגדולות ביותר, למדה על בשרה שאין יריבות חלשות באליפות אירופה.

מאמן אוסטריה, מרסל קולר, חייב להשיג נקודות במפגשים הבאים בבית 6, מול פורטוגל ואיסלנד, כדי להשאיר את חלום העלייה לשלב הבא בחיים. לאחר ההפסד הצורם אמר קולר: "הייתה לנו פתיחה טובה למשחק, היו לנו מספר מהלכים נהדרים. אבל ככל שהמשחק התקדם הפכנו ליותר עצבניים. איפשרנו להונגרים להיכנס למשחק. התמודדנו מול נבחרת מצוינת שלקחה את השליטה על כר הדשא ואז ספגנו כרטיס אדום שהוריד את הסיכויים שלנו עוד יותר".

קולר המאוכזב המשיך: "אף אין זמן טוב לקבל בו גול, אבל זאת הייתה דקה רעה במיוחד. השער נתן להם אנרגיה ואת השליטה במרכז השדה, ואנו איבדנו את הכדור יותר מידי פעמים. לצערי, דברים כאלה קורים. כרגע אנחנו צריכים לשכוח מההפסד, ולתת את כל כולנו פעם נוספת במשחק הבא".

דויד אלאבה, שהיה רחוק מיכולתו הנהדרת, אותה מציג בקביעות במדיה של באיירן מינכן, יצא בהצהרה מוזרה למדי לאחר התוצאה המפתיעה: "אני מאמין שהיינו הקבוצה הטובה יותר על המגרש הערב, פשוט היינו זקוקים לקצת מזל".

לאסלו קליינהייזלר, השחקן המצטיין של ההונגרים המפתיעים, היה מאושר: "שמח שהזומנתי בפעם הראשונה למסיבת העיתונאים. שיחקנו היום נהדר וניצחנו בזכות מאמץ של הקבוצה כולה. אני גאה לקחת חלק בנבחרת בה משחקים קיראלי וגרה".

המספרים
הונגריה עצרה רצף בן 54 שנים, במהלכו לא הצליחה לנצח אף קבוצה ביורו. הניצחון האחרון שלה היה היה מול דנמרק ב-1964 שבעקבותיו זכתה במקום השלישי.

עד כה הובקעו 20 שערים. 4 מהם (20% מסך הגולים) הובקעו ע"י מחליפים, כפי שגם קרה הערב.

גאבור קיראלי, האיש והטרנינג, נכנס לדפי ההיסטוריה כששבר את שיאו של לותר מתיאוס כשחקן המבוגר ביותר באליפות אירופה.