הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

למרות האזהרה: אוהדים רוסים הכו בריטים בבר

וולשים ואנגלים הותקפו ע"י מספר חוליגנים. 2 מהם נעצרו. צפו בעימות

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  14.06.16 - 22:17
תחילת כתבה

אופ"א אמנם הזהירה את נבחרת רוסיה בהדחה מהיורו אם האירועים האלימים ממארסיי יחזרו על עצמם, אבל את אוהדיה, כך נראה, זה לא ממש מטריד. באירגון חששו מהתפרעויות נוספות בין מחנות האוהדים, זאת לאור הקירבה בין ליל, בה ישחקו הרוסים מחר (רביעי) ב-16:00 מול סלובקיה, לבין לאנס, שם ייערך המשחק בין אנגליה לוויילס בחמישי ב-16:00. ניצנים ראשונים של זה נראו כבר הערב.

על פי דיווחים בליל, קבוצה של ארבעה חוליגנים רוסים, פרצו בסערה לבר מקומי במטרה להכות אוהדים אנגלים. הם לא הסתפקו בכך, ואף פגעו באוהדים מווילס. הבריטים איחדו כוחות, ובמהרה הבר בו שהו הפך לזירת קרב, בדומה למראות הקשים שראינו במארסיי בשלושת הימים האחרונים. שניים מהמתפרעים הרוסים נעצרו לאחר העימות.

כזכור, לצד קנס של 150 אלף יורו, אופ"א גם הטילה עונש על תנאי על רוסיה לפיו במידה וירשמו הפרעות סדר נוספת מצד הקהל שלה בתוך האיצטדיונים, לאוניד סלוצקי ושחקניו יודחו מהיורו אוטומטית. כמו כן פורסם ש-29 אוהדים רוסים גורשו מאדמת צרפת, זאת בנוסף לשישה אנגלים שהוכנסו למעצר בעקבות מעורבותם במהומות הענק.

בצל המאבק האלים בין האנגלים לרוסים, האחרונים יתמודדו מחר מול סלובקיה, במסגרת בית 2 כשהם יודעים שניצחון יכול לקרב אותה לעבר השלב הבא. הנבחרת של ליאוניד סלוצקי מגיעה למפגש מעודדת לאחר שגנבה נקודה יקרה מול נבחרת שלושת האריות עם נגיחה מדויקת של ואסילי ברזוצקי בדקה ה-92.

סלוצקי, ניסה להשאיר את חניכיו על הקרקע: "אין סיכוי שנגיע באופוריה. אנחנו לא פייבוריטים מול הסלובקים. נצטרך לשחק כפי ששיחקנו מול האנגלים. אני לא חושב שזה יהיה קשה יותר אך לבטח זה לא יהיה פשוט. לכל נבחרת בבית יש צ'אנס להעפיל לשלב הבא". לגבי אוהדי הנבחרת הבעייתים אמר: "התמיכה שלהם קריטית. בטוח שהם ישמרו על עצמם במשחקים שנותרו".

מן הצד השני, לאחר ההפסד הדרמטי לווילס במחזור הפתיחה, הסלובקים יצאו מאוכזבים למדי. מאמנם, יאן קוזא'ק, דרוך לקראת המפגש הקריטי של נבחרתו: "עשינו טעויות מול הוולשים ולא ניצלנו את המצבים שהיו לנו. הרוסים מאורגנים נהדר על המגרש ומנוסים, אבל כעת יש לנו הזדמנות לתקן".