הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

בצרפת חוגגים את העלייה: "דשאן שמר את הטוב לסוף"

נבחרת הטריקולור בטירוף אחרי ההעפלה לשמינית הגמר, מחמאות למאמן על החילופים. פאייט: "דשאן אמר לי להיות מוכן. הראינו לב". וגם: איך ביליץ' חגג את הגול של הקשר?

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  16.06.16 - 08:01

לא בטוח שדידייה דשאן נהנה מזה במיוחד, אבל השחקנים שלו מעדיפים לחכות לרגעי הסיום מתחילת היורו. 3 מ-4 השערים שכבשה צרפת בטורניר הגיעו מהדקה ה-89 או אחרי וזה חזר על עצמו גם אמש (רביעי) עם 0:2 על אלבניה. אנטואן גריזמן ודימיטרי פאייט, שחתום על שניים מאותם שלושה שערים, כבשו בדקות 90 ו-96 ושלחו את מארחת היורו לשמינית הגמר.

הניצחון הזה הכניס את פאייט לרשימה מכובדת כשחקן השלישי של צרפת, שכובש בשני המשחקים הראשונים שלו ביורו. מי הקודמים? מישל פלאטיני ותיירי הנרי. באותם שני משחקים קשר ווסטהאם יצר 14 מצבי הבקעה לחבריו, ומאז 1980, רק צרפתי אחד יצר יותר בטורניר יורו אחד - זינדין זידאן ב-2004, אז היו לו 15.

דשאן אמר: "יש לשחקנים לב גדול. התחלנו את המשחק לא טוב ולא הייתה לנו הצלחה רבה, אבל המשכנו לחפש את הפירצה. לקחנו שש נקודות ועלינו, אבל המשחק האחרון עדיין קריטי. כרגע עדיין אי אפשר להגיד שהנבחרות הגדולות שולטות ביורו, גם לאלבנים יש שחקנים במועדונים הגדולים".

"זה עדיין לא שיא היכולת שלנו, אבל הניצחון השני הזה הוא סימן טוב", הוסיף המאמן, שזכה להרבה מחמאות בכלי התקשורת המקומית על שלושת החילופים שביצע. "דשאן אמנם הושיב את פוגבה וגריזמן על הספסל בפתיחה, אבל בדיעבד התברר שהוא שמר על הטוב לסוף. עוד ניצחון של הכחולים!".

פאייט שנבחר לשחקן המצטיין בשני המשחקים הראשונים של צרפת בטורניר, אמר בסיום: "מה שיפה בשערים המאחורים האלה זה שזה לא דבר חדש. עוד בחודש מרץ מול הולנד הראינו שאנחנו יכולים לנצח משחקים עם שערים מאוחרים. היינו צריכים להיות סבלניים". סלאבן ביליץ', מאמנו של פאייט בווסטהאם, חגג את השער של הקשר כשעלה על השולחן בזמן השידור ברשת ITV הבריטית.

גריזמן הוסיף: "אני מתרגש מאוד, שמח מאוד. היינו צריכים נשמה כדי להעפיל. זו הייתה המטרה היעקרית ועכשיו ננסה להשיג את המקום הראשון ביום ראשון נגד שווייץ בליל. אני מאושר, במיוחד מכיוון שהמשפחה שלי הייתה ביציע". על היותו מחליף: "יש 23 שחקנים בסגל והמאמן צריך לנהל את הקבוצה. הוא אמר לי לפני האסיפה שאני לא אפתח, אבל אמר לי להיות מוכן. אני מנסה לעשות את המיטב גם כמחליף. זה ברור שהשער יעזור לי. זו התשובה שלי למשחק שהיה לי נגד רומניה. אני אמשיך לעבוד קשה כמו שעשיתי עד כה".