הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

אוהד נוסף של צ. אירלנד התמוטט ומת בצרפת

טרגדיה: האוהד קיבל התקף לב ביציע בזמן הניצחון על אוקראינה. מקאולי: "אף אחד לא נתן לנו סיכוי"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  16.06.16 - 22:07
עצוב (getty)
עצוב (getty)

לכזה דבר לא ציפינו. צפון אירלנד היממה את אוקראינה עם 0:2 ענק והשיגה ניצחון ראשון בתולודותיה במסגרת היורו. לאחר משחק הפתיחה המאכזב מול פולין, במהלכו בעטה פעמיים בלבד לשער במהלך 90 הדקות, היא העלתה תהיות סביב השתתפותה בטורניר. מייקל אוניל הבין זאת והחדיר בחניכיו רוח לחימה שגרמה להם להיות בכל מקום על כר הדשא. מנגד, האוקראינים, ובראשם אנדריי ירמולנקו ויבהן קונופליאנקה, היו פשוט חלשים, וגם כאשר הגיעו להזדמנויות הם לא היו מדויקים וכעת סיכוים לעלות לשלב הבא אפסיים.

מה שהעיב על החגיגות בסיום הם הדיווחים על מותו של אוהד צפון אירי נוסף. במהלך המשחק, האוהד ששהה באיצטדיון בליון, חטף התקף לב ומת. כזכור, מדובר בטרגדיה השנייה של המדינה הקטנה, לאחר שלפני שלושה ימים, בן 24 מצפון אירלנד מצא את מותו בניס.

"זה עצום! אף אחד לא נתן לנו סיכוי, הרבה אנשים אמרו שלא נצליח להוציא כאן נקודה", אמר גארת' מקאולי לאחר ההישג הענק, "לא היינו ברמת האינטנסיביות שרצינו להיות בה נגד פולין במשחק הראשון, אבל היום זה היה הרבה יותר טוב. יעברו כמה ימים עד שאעכל את הגול שכבשתי. זאת הייתה עבודת צוות. יש לנו על מה לשחק במחזור האחרון וזה מה שרצינו. אנחנו מתרגשים ואני מקווה שנגדל עם הביטחון שנקבל מהמשחק הזה".

מן הצד השני, הקבוצה ממזרח אירופה כשלה ברגע האמת, ומאמנה, מיכאילו פומנקו, התקשה להסתיר את אכזבתו: "עשינו טעויות נוראיות. ציפינו לצורת המשחק של הצפון אירים אבל לא היינו מוכנים מנטלית. אולי השחקנים לא העריכו מספיק את היריבה והמעיטו מהיכולה הדרושה למפגש הזה. אפשרנו להם לשחק את המשחק שלהם - זו הסיבה שהפסדנו".

גם טראס סטפננקו היה מיואש לאחר ההפסד: "זה היה משחק של להיות או לחדול ונראה די ברור שאנחנו מחוץ לטורניר. המשחק האחרון כבר יהיה עבורינו בעיקר על יוקרה. ידענו שהם מבקיעים 80% מהשערים שלהם ממצבים נייחים ועבדנו על זה כל השבוע, ועדיין ספגנו ככה. נראה שהם רצו לנצח יותר מאיתנו".