זלאטן: "אם הייתי רוצה, קייליני היה מסיים בבית חולים"

בלם איטליה עשה חיים קשים לחלוץ הענק. וגם: הנתון המביך של שבדיה

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  18.06.16 - 08:12
תחילת כתבה

וידאו: באיטליה חגגו את הניצחון על שבדיה

זלאטן איברהימוביץ'
הוא אחד החלוצים הטובים בתבל, אך הוא גם שחקן ששותף לנתון מביך במיוחד אחרי שני משחקים ביורו 2016 עם נבחרתו, שבדיה. לאחר ה-1:0 לאיטליה אתמול (שישי), שבדיה הפכה לנבחרת הראשונה מאז 1980 שלא ייצרה אפילו בעיטה אחת למסגרת בשני משחקים ברצף בטורניר (נהנתה משער עצמי ב-1:1 מול אירלנד), וזה כאמור, כשהכוכב הגדול שלה מגיע לאחר עונת פרידה מפ.ס.ז', בה כבש 43 פעמים בכל המסגרות.

מי שדאג למרר את חייו של זלאטן במשחק בטולוז הוא ג'יורג'יו קייליני. אם יש שחקן שבלם איטליה מכיר היטב, זהו הכוכב השבדי. בימים בהם כיכב האחרון בסרייה A, השניים שיתפו פעולה ביובנטוס, לפני ש"איברה" המשיך לקריעת רשתות באינטר ובמילאן. במפגש ביניהם ביורו, העליונות הייתה של האיטלקי, כשתיקול של קייליני על ג'ון גידטי הכעיס את הענק הסקנדינבי.

למרות זאת, זלאטן דאג להבהיר כי הוא לא נוטר טינה לקייליני והבהיר זאת בצורה הכל כך אופיינית לו. "הכל בסדר בינינו, אם לא, הוא היה מסיים את המשחק בבית חולים", אמר איברהימוביץ', שסיפר על התסכול שלו מההפסד לאיטליה: "כשאתה משחק נגד נבחרת כל כך חזקה כמו איטליה ולא משנה כמה היא חזקה, אתה חייב לשחק בצורה זהירה לכל אורך 90 הדקות, אתה לא יכול לעצור אחרי 89. זה מה שקרה לנו".

אחרי שני משחקים, לשבדיה יש נקודה אחת. היא לא איבדה סיכוי להגיע לשמינית הגמר וזה מה שהופך את מחזור הנעילה של שלב הבתים למרתק, גם אם שוב לא תמצא את המסגרת: אם אירלנד ובלגיה יפרדו ב-0:0, ובמחזור הבא שבדיה תסיים באותה תוצאה מול הבלגים, לפחות 0:2 של איטליה על האירים ישלח את הסקנדינבים לשלב הבא.

כאן אנחנו חוזרים ליורו 2004, שם איטליה סיימה את מסעה בטורניר כבר בשלב הבתים וזה בעקבות 2:2 בין שבדיה לדנמרק במחזור הסיום, ששלח את שתי האחרונות לשלב הבא על חשבון האזורי. אם הסיכויים של השבדים להעפלה לשמינית הגמר יהיו תלויים בניצחון איטלקי על אירלנד, יהיה מעניין לראות מה הסקוודרה אזורה, שכבר עלתה, תעשה במצב כזה. תהיו בטוחים שהיא לא שכחה.