הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

הערכות: פוגבה וגריזמן יחזרו להרכב מול שווייץ

צרפת רוצה להבטיח את המקום הראשון, דשאן: "לא הרשמנו יותר מדי, אבל שיחקנו עם לב". ממושאי האלבני בספק לרומניה

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  18.06.16 - 17:34

חגיגת יורו 2016 תימשך גם מחר (ראשון) עם שני משחקים שישוחקו במקביל ב-22:00. במוקד, צרפת שכבר חגגה העפלה לשמינית הגמר תרצה להבטיח את המקום הראשון ותתמודד מול שווייץ, לה חסרה נקודה אחת בשביל להעפיל מהמקום השני. במשחק הנוסף של בית 1, רומניה תפגוש את אלבניה.

שווייץ - צרפת
הנבחרת של דידייה דשאן לא הרשימה יתר על המידה גם במשחק השני שלה מול אלבניה והזדקקה לשני שערים של גריזמן ופאייט בתוספת הזמן כדי להשיג ניצחון שני בשני משחקים ואת הכרטיס לשמינית הגמר. כעת, נבחרת הטריקולור רוצה ניצחון נוספת על השוויצרים שיבטיח לה את המקום הראשון.

במידה וצרפת תסיים ראשונה, היא תשחק בשלב שמינית הגמר מול המקום השלישי מבית 3, 4 או 5. אם שווייץ תשכיל להשיג את הנקודה שחסרה לה כדי להבטיח העפלה מהמקום השני, היא תשחק בשמינית מול מי שתסיים שניה בבית 3, פולין או צפון אירלנד שתהיה חייבת להדהים את גרמניה.

"השחקנים שלנו משחקים עם הרבה לב", אמר דשאן לקראת המשחק האחרון בשלב הבתים. "אמנם לא הראינו את מלוא היכולת שלנו בשני המשחקים הראשונים, אבל היה לנו קצת מזל וגם זה חשוב. אמנם כבר העפלנו, אבל גם המשחק השלישי הוא חשוב מאוד. אנחנו רוצים לסיים ראשונים ולהרגיש בטוחים לקראת ההמשך".

על פי התרגולים האחרונים של דשאן באימון, נראה שפול פוגבה ואנטואן גריזמן, שפתחו על הספסל מול אלבניה, יחזרו להרכב הראשון. בנוסף, יתכן כי אנדרה-פייר ז'יניאק יפתח בחוד במקומו של אוליבייה ז'ירו. אצל שווייץ, החלוץ הצעיר והמוכשר בריל אמבולו צפוי לתפוס את מקומו של האריס ספרוביץ' בהתקפה.

רומניה - אלבניה
לרומנים עדיין יש סיכוי קלוש להעפיל לשמינית הגמר מהמקום השני, אבל יהיו חייבים לנצח את אלבניה ובמקביל לקוות לניצחון צרפתי מול שווייץ. רומניה הרשימה מאוד ב-1:1 מול שווייץ במחזור הקודם וגם במשחק הפתיחה מול צרפת היא הייתה רחוקה בסך הכל 3 דקות מלסיים בתיקו מחמיא במיוחד. הפעם, מול האלבנים, הם רוצים להשיג 3 נקודות חשובות מאוד.

מי שצפוי לחזור להרכב הפותח של רומניה הוא החלוץ פלורין אנדונה. אצל אלבניה, הקשר לדיאן ממושאי לא לקח חלק באימון המסכם והוא בספק בגלל פציעה. "אני עדיין מאמין שאנחנו יכולים להעפיל", אמר מאמן אלבניה ג'יאני דה ביאסי. "אם נצליח לכבוש במצבים שנגיע אליהם, בניגוד למשחקים מול שווייץ וצרפת, נהיה בעמדה טובה. אנחנו חייבים לנצח".