הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

סדיקו: רגע מיוחד. הגול שלי מוקדש לכל אלבניה

החלוץ יצא מגדרו אחרי הניצחון על רומניה: "המטרה שלנו הייתה להשיג ניצחון אחד. כעת נעקוב אחרי שאר הבתים". רה"מ האלבני צייץ פוסט מרגש

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  20.06.16 - 00:12
האלבנים בטירוף אחרי הניצחון ההיסטורי (getty)
האלבנים בטירוף אחרי הניצחון ההיסטורי (getty)

דווקא אחרי שני הפסדים בשני המשחקים הראשונים שלה ביורו, אלבניה השיגה אמש (ראשון) 0:1 קטן גדול על רומניה, שמרה על סיכוי ממשי להעפיל לשמינית הגמר וגם רשמה היסטוריה כשהבקיעה לראשונה באליפות אירופה ורשמה את הניצחון הראשון שלה אי פעם ביורו.

רומניה פתחה טוב יותר ושלטה, לאלבנים לקח זמן להיכנס למשחק, אבל כשזה קרה, זה קרה בגדול - סאדיקו הבקיע בנגיחה בדקה ה-43 את השער היחידי במשחק ושלח את האלבנים לחגוג. דווקא רומניה, שנראיתה טוב עד עתה כשעשתה חיים קשים לצרפת וסחטה תיקו מחמיא משוויץ, הפסידה ונפרדה מהיורו עם נקודה אחת בלבד במקום האחרון בבית 1.

בזכות הניצחון אמש, האלבנים סיימו את הבית במקום השלישי עם 3 נקודות וכעת יעקבו בסקרנות אחרי שאר התוצאות בשלב הבתים. במידה ואלבניה תסיים בין ארבע הנבחרות הכי טובות שסיימו במקום השלישי, היא תתפוס מקום היסטורי בשמינית הגמר. הבלם ארלינד אייטי, אגב, נבחר לשחקן המשחק.

כובש שער הניצחון ההיסטורי של אלבניה, ארמנדו סאדיקו, לא הסתיר את השמחה שלו בסיום ואמר: "זה רגע מאוד ייחודי ויוצא דופן. אני רוצה להודות למאמן שלי שהאמין בי ונתן לי את האפשרות לשחק, המשימה של כל חלוץ היא להבקיע שערים ואני מאושר שעשיתי את זה".

"הניצחון הזה שייך לכל הנבחרת ולא רק לי", סאדיקו הצטנע והוסיף: "המטרה שלנו לפני הטורניר הייתה להשיג לפחות ניצחון אחד ועשינו את זה בסופו של דבר. עכשיו נעקוב ונראה מה יהיה בשאר הבתים. אני מקדיש את השער ההיסטורי שכבשתי לכל האוהדים של נבחרת אלבניה, זה מגיע להם".

השמחה האלבנית הגיעה עד בית ראש הממשלה המקומי, אדי ראמה, שצפה במשחק ואפילו צייץ פוסט מאושר במיוחד אחרי השער ההיסטורי של סאדיקו בטוויטר ושיגר ברכה מרגשת בחשבון הפייסבוק שלו. "קדימה!", הוא כתב והעלה תמונות מחגיגות השחקנים על הדשא.