הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

נבאלקה: החישובים לא מעניינים. רוצים לנצח

נבאלקה זקוק לנקודה מול אוקראינה כדי לעלות לשמינית. שצ'סני בספק

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  20.06.16 - 19:19
יפגשו את שוויץ בשמינית? נבאלקה (getty)
יפגשו את שוויץ בשמינית? נבאלקה (getty)

שלב הבתים של היורו מגיע לרגעי ההכרעה, כאשר מחר (שלישי, ב-19:00) ייערך המחזור האחרון של בית מספר 3. בעוד שאנו חוזים במספר הפתעות נעימות באליפות הנוכחית, נראה שמהבית הזה יעלו הנבחרות אותן ציפינו לראות בשמינית הגמר. גרמניה תפגוש את צפון אירלנד וצפויה לסיים במקום הראשון למרות היריבה הסימפטית, בזמן שפולין תתמודד מול אוקראינה בידיעה שגם תיקו יספיק כדי לסיים במקום השני ולזכות בכרטיס בשלב הבא.

אדם נבאלקה וחניכיו מגיעים מעודדים מאוד למפגש הנוכחי לאחר ששמרו על שער נקי מול המאנשאפט, וזאת למרות שהציגו משחק לא מבריק במיוחד בפן ההתקפי. הפולנים יקוו להפסד של הגרמנים, שכן במקרה של ניצחון הם יטפסו למקום הראשון וימנעו ממפגש מול שוויץ במעמד 16 הגדולות של אירופה. בפן המקצועי, וויצ'ך שצ'סני נמצא בספק גדול למשחק בולודרום, אך למעט שוערה של רומא, יעמוד לנבאלקה סגל מלא.

מן העבר השני, האוקראינים מגיעים למפגש כשהם יודעים שאפסו סיכויהם לעלות לשלב הבא. מיכאילו פומנקו הציגו טורניר מאכזב למדי, לאחר שבמחזור האחרון הפסידו לצפון אירים, וכעת הם ינסו להילחם על כבודם ולכבוש שער ראשון באליפות. המאמן האוקראיני צפוי לבצע שינויים רבים בהרכב כדי לתת לשחקני הסגל לטעום מעט מהאווירה הנהדרת בצרפת.

שתי הנבחרות, שאירחו את יורו 2012 בצוותא, נפגשו שבע פעמים בעבר, כאשר אוקראינה ניצחה שלושה מתוכם ואילו ליריבתם יש שני נצחונות בלבד. נתון מעודד עבור הפולנים, שמקווים להתעוררות של כוכבם, רוברט לבנדובסקי, הוא שהם הפסידו רק פעם אחת ב-11 המשחקים האחרונים.

נבאלקה התייחס לאפשרות שנבחרתו תסיים במקום הראשון בבית: "אני לא רוצה להתעסק בספקולציות האם נסיים ראשונים או שניים. אנחנו רוצים לנצח בכל משחק. אנו יודעים כמה מסוכנים יכולים להיו האוקראינים ונראה להם הרבה כבוד ע"י כך שנתכונן כראוי למפגש מולם".

מנגד, בלם הנבחרת, אולכסנדר קוצ'ר, מקווה להמתיק במעט את הגלולה המרה: "אנו מבינים את אכזבת הקהל ומצטערים על ההדחה. נקווה להשיג כדורגל חיובי ולהשיג תוצאה טובה. נלחם על הכבוד שלנו מול הפולנים".