הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

וויילס בטירוף. גארת' בייל: "מדהים, זה חלום"

הכוכב חגג בדרך לשלב הבא. קולמן: "נהנינו". סלוצקי התפטר מתפקידו

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  21.06.16 - 07:50
תחילת כתבה

בעשורים האחרונים הורגלנו שהנבחרת האיכותית ביותר באי הבריטי היא נבחרת אנגליה. גם כשמעידותיה הפכו לדבר שבשגרה, נבחרת שלושת האריות עדיין נחשבה לבכירה ביותר. ייתכן שהערב (שני) היוצרות התפכו. נבחרת וויילס הוכיחה עליונות לכל אורך 90 הדקות מול רוסיה ולאחר תצוגת כדורגל משובחת השלימה 0:3 אדיר שמעלה אותה לשמינית גמר אליפות אירופה, וחשוב מכך - הוולשים עשו זאת מהמקום הראשון.

גארת' בייל, אחד הכוכבים הגדולים בעולם, הוכיח מאיזה חומר הוא עשוי. החלוץ היה בכל מקום על המגרש וחבריו פשוט נדבקו באיכויות המרהיבות שלו. ארון ראמזי וניל טיילור כבשו במחצית הראשונה ואילו בייל, שניצח על הקונצרט, כבש את השלישי בדרך לתואר מלך השערים של היורו. הוולשים הפכו לראשונים שבאליפות אירופה הראשונה שלהם עוברים את שלב הבתים, ועם יכולת כזו השמיים הם הגבול.

בייל אמר בסיום: "ידענו מה מונח על הכף, זה היה בידיים שלנו ואמרנו עוד לפני המשחק שנעלה על הדשא כדי ליהנות. כבר אמרנו שלא באנו לכאן רק כדי להיות פה. זה מדהים, זה היה החלום של כולנו. זה המשחק הטוב ביותר של הנבחרת מאז שאני נמצא בה וקיבלנו תמיכה נהדרת".

כריס קולמן, המאמן המנצח, היה מאושר עם שריקת הסיום:"חייב להגיד שאני גאה מאוד בבחורים שלי. הם היו אמיצים, יצרו הרבה הזדמנויות וזאת לאחר ההפסד הכואב מול אנגליה. נהננו הלילה. השטח הגיאוגרפי שלנו קטן, אך אם שופטים לפי הלהט אפשר להגיד שאנו בגודל של יבשת".

הקפטן, אשלי וויליאמס, לא יכול היה להסתיר את התרגשותו בסיום: "זה היה נהדר, מההתחלה היינו מפוקסים וראשונים לכל כדור. מדובר בהופעה של מקצוענים אמיתיים ובזכות כך בסיום יכולנו להשתחרר ולהנות טיפה מעצם ההישג ומהאווירה".

סלוצקי התפטר
מנגד, הנבחרת הרוסית הייתה פשוט כבויה. לאוניד סלוצקי וחניכיו בעטו רק פעמיים למסגרת מול 11 של יריבתם ובכך חתמו טורניר חלש במיוחד. שנתיים לפני המונדיאל הביתי, ברוסיה צריכים לעשות חושבים, שכן בדרך הזאת, הם עלולים להיות מודחים בשלב הבתים פעם נוספת.

סלוצקי המאוכזב לא המתין ומיד עם שריקת הסיום התפטר מתפקידו:"אני רוצה לבקש סליחה מהאוהדים שלנו. היינו חלשים והגיע לנו להפסיד. היינו גרועים. אחרי טורניר כזה אתה צריך אדם אחר שיוביל את הנבחרת". על פי דיווחים, המועמדים להחליפו הם סטנילסב צ'רצ'סוב וקורבן ברדייב.

המספרים:

ווילס היא הנבחרת הראשונה שביורו הבכורה שלה העפילה לשמינית הגמר.

בייל הפך למלך השערים של הטורניר הנוכחי עם שלושה.

הכוכב של הוולשים הוא השחקן השביעי בהיסטוריה שמבקיע בכל אחד מהמשחקים בשלב הבתים.

רוסיה לא העפילה משלב הבתים בתשעה מתוך עשרת הטורנירים הגדולים האחרונים שלהם.