"דרך המוות": הענקיות במסלול מטורף עד לגמר

ההפסד של ספרד קבע: שמינית הגמר לא תהיה מאוזנת. צ. אירלנד עלתה

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  21.06.16 - 23:51

תגיות: יורו 2016

תחילת כתבה

יום אחד לסיום שלב הבתים הראשון, תמונת שמינית הגמר של יורו 2016 מתחילה להתבהר, אבל היא טומנת בחובה בעיה שלא בטוח שאופ"א מרוצה ממנה. ההצלבה המסובכת של הנבחרות בשלב הנוק-אאוט יצר מצב בו צד אחד של הלוח עמוס בנבחרות שמועמדות לזכיה, בעוד הצד השני כולל את הנבחרות החלשות יותר על הנייר.

כבר עכשיו ברור כי איטליה, ספרד, צרפת, אנגליה וגרמניה יהיו באותו צד של שמינית הגמר ויצטרכו לעבור זו את זו בדרך לגמר. לעומת זאת, בחצי השני נמצאות נבחרות שמעולם לא זכו ביורו כקרואטיה, שווייץ, פולין, וויילס ועוד שתי נבחרות שיסיימו במקום השלישי בבית שלהן. בספרד כבר כינו את המסלול הזה "דרך המוות".

כך או כך, תוצאות הערב גם קבעו ששלוש נבחרות נוספות הבטיחו את מקומן בשמינית - סלובקיה, הונגריה וצפון אירלנד. הסלובקים וההונגרים עשו זאת מבלי לשחק, בגלל שיש להם 4 נקודות, וזאת כאשר שתי נבחרות שסיימו במקום השלישי (טורקיה ואלבניה) עשו זאת עם 3 נק' בלבד. הבריטים אמנם צברו 3 נק' בבית שלהם, אך הם והעפילו לשמינית מכיוון שמאזנם עדיף על זה של טורקיה ושל אלבניה, שסיימו עם 3 נק' גם הן, וכך עשו היסטוריה.

בסך הכל 12 נבחרות כבר הבטיחו את מקומן בשמינית הגמר: המארחת צרפת, שווייץ, וויילס, אנגליה, סלובקיה, גרמניה, פולין, ספרד, קרואטיה, איטליה, צפון אירלנד והונגריה. ארבע נבחרות הודחו: אוקראינה, רוסיה ורומניה וצ'כיה, ו-9 נבחרות נוספות ייאבקו על 4 מקומות נוספים בשמינית הגמר.

שני משחקים בשמינית הגמר כבר נקבעו, כאשר שווייץ תתמודד מול פולין ב-25 ביוני בסנט אטיין וספרד ואיטליה ישחזרו את גמר יורו 2012 ב-27 ביוני בסטאד דה פראנס.