איטליה תעלה עם הרכב משני. אירלנד תעפיל?

קונטה יבצע לפחות 7 שינויים, אך הזהיר: אסור לנו לסטות מהדרך שלנו

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  22.06.16 - 00:33
הרבה שינויים בהרכב (getty)
הרבה שינויים בהרכב (getty)

תגיות: איטליהיורו 2016

תחילת כתבה

נבחרת איטליה כבר הבטיחה את המקום הראשון בבית 5, אבל אירלנד תיאבק עד הסוף על שמינית הגמר. הערב (22:00), האירים יפגשו את האזורי בליל, יקוו לניצחון ושבמשחק המקביל שבדיה לא תנצח את בלגיה - במקרה כזה, הם יעלו לשמינית.

החבורה של אנטוניו קונטה יודעת שהיא תפגוש את ספרד בשמינית הגמר, בעקבות ההפסד של אלופת אירופה לקרואטיה. על כן, המאמן יבצע שינויים רבים בהרכב ויעניק מנוחה לשחקני מפתח. מי שכן יישאר בהרכב הוא לאונרדו בונוצ'י, שהיה אמור לנוח, אבל קונטה לא התלהב מהבלמים המחליפים שלו. בהתקפה, סימונה זאזה, צ'ירו אימובילה וסטפן א-שעראווי אמורים לקבל את הקרדיט.

"האם איטליה יכולה לזכות ביורו? בואו לא נפתח שמפניות", הזהיר קונטה במסע"ת לפני המשחק, "צריך להתחיל מהנקודה החשובה - צניעות היא חלק מאינטליגנטיות. אסור לנו לשכוח מהן החוזקות והחולשות שלנו. התחלנו ברגל ימין את הטורניר, אבל אסור לנו לאבד את הדרך או ליפול למלכודות, אחרת נהיה אידיוטים. לכן, ככל שזה תלוי בי, מדובר במשחק חשוב - אנחנו ניצבים בפני יריבה קשה וחזקה וזה לא משנה שכבר עלינו".

למרות הדברים הללו, מאמן האזורי הודה: "נעשה בין 7 ל-9 שינויים בהרכב. אני מאוד מרוכז וזה משחק משמעותי עבורנו. איטליה היא נבחרת מאוחדת, אין פה מחליפים ושחקני הרכב, אלא רק 23 שחקנים שמנצחים ומפסידים ביחד, כולל המאמן והצוות שלו".

אצל אירלנד של מרטין אוניל, שיין לונג וג'ונתן וולטרס ימשיכו להוביל את ההתקפה, למרות שהאחרון סוחב פציעה בקרסול. עם זאת, ספק אם חלוץ סטוק סיטי יצליח להשלים 90 דקות.

"אנחנו מתמודדים מול נבחרת איכותית ומגובשת", אמר עוזר המאמן האגדי של אירלנד, רוי קין, "הייתה להם פתיחה טובה מאוד ליורו, אבל זה לא מפתיע. המשחק האחרון שלנו היה רע, אבל יש לנו קבוצה טובה, כבר התמודדנו בעבר עם מצבים כאלה ואנחנו מוכנים למה שמצפה לנו".

הרכבים משוערים:
איטליה: סלבטורה סיריגו; אנדראה ברצאלי, לאונרדו בונוצ'י, מתיאו דרמיאן; תיאגו מוטה, מתיאה דה שיליו, אלסנדרו פלורנצי, סטפנו סטורארו, סטפן אל-שעראווי; סימונה זאזה, צ'ירו אימובילה.
אירלנד: דארן רנדולף; שיימוס קולמן, ג'ון אושיי, קירן קלארק, רוב בריידי; ג'יימס מקארת'י, גלן ווילאן, ג'ף הנדריק, ווס הולהאן; ג'ונתן וולטרס, שיין לונג.