בואטנג בספק. לב צפוי להמשיך עם הרכב זהה

גצה וגומז יפתחו מול סלובקיה. נוייר: נצטרך להפריע למארק האמשיק

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  25.06.16 - 13:52
תחילת כתבה

בווידאו: מצעד השירים של האוהדים ביורו

שלב הבתים של נבחרת גרמניה לא היה מרשים וזה בלשון המעטה. 3 שערי זכות בלבד מול בית יחסית נוח על הנייר העלה תהיות סביב אלופת העולם היכולת שלה ללכת עד הסוף גם הפעם. יחד עם זאת, כשמגיע המאני טיים המאנשאפט כבר הראו בעבר שהם יודעים להתעלות. מחר (ראשון) ב-19:00 הנבחרת של יוגי לב תתמודד מול סלובקיה, ותנסה להימנע מהפתעות ולהעפיל לרבע הגמר.

לאחר שמאטס הומלס החלים, הגרמנים קיוו שסוף סוף יעמוד לרשותם סגל מלא, אולם כאב הראש הגדול בנבחרת מגיע מכיוונו של ג'רום בואטנג, שבספק בעקבות פגיעה מהמשחק מול צפון אירלנד. למרות זאת, הבלם אמור לפתוח בהרכב. יואכים לב צפוי להמשיך עם אותם 11, מה שאומר ששוב מריו גצה יפתח בקישור ומריו גומז בהתקפה.

החלוץ שהחמיץ את המונדיאל בשל פציעה, אמר לקראת המשחק: "שיחקנו מול סלובקיה לאחרונה ואנחנו יודעים שזה לא יהיה טיול. אלה המשחקים שאתה מחכה להם". מנואל נוייר הוסיף: "זה נהדר לא לספוג עד כה. אנחנו עובדים על זה קשה. לסלובקיה יש את האמשיק שהוא מהווה איום משמעותי. כולנו מכירים את הבעיטות שלו. הוא הבקיע שערים נהדרים. נצטרך להפריע לו במשחק ולא לאפשר לו יותר מידי מרווח, אבל זו תהיה טעות להתעסק רק בו".

מנגד, סלובקיה עלתה מהמקום השלישי לאחר שצברה 4 נקודות בבית שכלל את רוסיה, וויילס ואנגליה. לא רק הגרמנים מדאיגים את הסלובקים, אלא גם הבלמים תומאס הובוקאן ודושאן שבנטו. שניהם בספק למשחק, גם רוברט מאק סוחב פציעה, אך צפוי לשחק.

המאמן יאן קוזאק אמר לקראת המפגש עם גרמנים: "זה אתגר עבורנו ואם אנחנו רוצים להצליח, צריך לשחק כקבוצה. ברור שגרמניה היא נבחרת חזקה מאוד, אבל לכל אחד יש חולשות וננסה לנצל את זה. לגרמניה יש הרבה ניסיון, אבל אנחנו מוכנים להילחם".