גארת' בייל: "מאוכזבים. אבל אנחנו אומה גאה"

המסע של וויילס הגיע לסיום. קולמן: החוויה הזו תעשה אותנו יותר חזקים

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  07.07.16 - 00:09
תחילת כתבה

בווידאו: אוהדי וויילס נפרדים מהנבחרת שלהם.

כל חלום סופו להסתיים בסוף. ההפתעה של היורו, ומי שהייתה המרעננת הרשמית שלו, הודחה בחצי הגמר לאחר שספגה 2:0 מפורטוגל. עם קהל תומך וחבורה לוחמת שהשלם בה היה גדול מסכום חלקיו, הראתה שאפשר ללא שמות גדולים להגיע הכי רחוק שאפשר (כמעט).

נראה שההתלהבות שכל כך אפיינה את וויילס לאורך הטורניר כבתה דווקא בחצי הגמר. הנבחרת של גארת' בייל, נראתהכבויים, חסרי אנרגיות ולא הצליחו להוות יריב ממשי על פורטוגל. יחד עם זאת, למרות שתסיים ללא גביע, הנבחרת של כריס קולמן עשתה היסטוריה, לאחר ששברה את השיא של נבחרת הדרקונים לדורותיה. 

היא כבשה את אירופה לאחר שהפכה לנבחרת הראשונה מאז שבדיה ביורו 1992 שמגיעה לחצי הגמר בהופעת הבכורה שלה והבריטית הראשונה מאז 1996 שמגיעה לחצי הגמר, אבל כל אלה לא הספיקו מול הסלסאו, וכך הגיע לסיומו המסע שהתחיל לפני שנתיים בהגרלה מול נבחרת ישראל. תהיו בטוחים, בהגרלה הבאה אף אחד כבר לא יקל ראש בדרקונים.

הכוכב הבלתי מעורער של וויילס, גארת' בייל, הביע את אכזבתו בסיום לאחר ההפסד: "אנחנו מאוכזבים, אבל וויילס היא אומה גאה. נתנו את כל מה שיש בנו ואין בנו שום חרטה. נדע להרים את עצמנו קדימה. אנחנו חבורה גאה ומגובשת. אף אחד לא ציפה מאיתנו להגיע כל כך רחוק, אין בנו שום חרטה. נמשיך להיאבק ולתת את הכל. לאחר מכן הכוכב החמיא לחברו לקבוצה, כריסטיאנו רונאלדו, שהוביל את פורטוגל לגמר היורו: "הוא סקורר מלידה".

גם מאמן הדרקונים, כריס קולמן ידע להעריך את ההישג של נבחרתו למרות ההדחה: "האתגר הזה היה גדול עלינו כנראה. אנחנו שבורים, אבל השחקנים צריכים להיות גאים בעצמם. האומה כולה גאה בנו. הדבר היחיד שימנע מאיתנו לחזור על ההישג הזה הוא אנחנו עצמנו. החוויה הזאת תעשה אותנו חזקים יותר".

המאמן הוסיף: "ההיעדרות של ראמזי? ראמבו היה חסר לנו. הוא שחקן ששייך לטופ האירופי. אין לי שום טענה כלפי השחקנים, כשמישהו קופץ יותר גבוה ממך (רונאלדו), אין מה לעשות". בסיום קולמן החמיא לפורטוגל: "אני מאחל להם שיזכו בגמר. מגיע להם".

הרשת הגיבה להדחה של וויילס