למרות האכזבה: יוגי לב יאמן את גרמניה ברוסיה

נשיא ההתאחדות החליט לא לבצע שינוי: "מעולם לא היה לנו ספק לגביו"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  12.07.16 - 15:37
תחילת כתבה

נשיא ההתאחדות הגרמנית, ריינהרד גרינדל, אישר היום (שלישי) כי מאמן הנבחרת יואכים לב יישאר בתפקיד לפחות עד 2018, זאת למרות ההדחה בשלב חצי גמר היורו. המשמעות ברורה: לב ידריך את המאנשאפט גם במונדיאל אשר ייערך ברוסיה בעוד כשנתיים ובסך הכל 12 שנים, רק שנתיים מהשיאן, הלמוט שן, שאימן את גרמניה 14 שנים.

הנשיא גרינדל אמר: "מעולם לא היה לנו ספק שהוא צריך להישאר בתפקיד. אנחנו רוצים שהוא ימשיך בנחישות כדי להגן על התואר ב-2018. יוגי הוא המאמן הטוב ביותר לנבחרת, יש לנו את האמון המלא בו ואנחנו בטוחים בעתיד המשותף שלנו".

לב עצמו הוסיף: "כמובן שאנחנו מאוכזבים לאחר הטורניר. היה לנו את הסגל הכי צעיר בטורניר ואני רואה פוטנציאל גדול לעתיד. זה כבוד גדול עבורי".

המאמן, שהוביל את הנבחרת לזכייה בגביע העולמי בברזיל 2014, הדריך את גרמניה גם במהלך היורו האחרון, אך הודח בחצי הגמר מול צרפת לאחר הפסד 2:0. לצערו, לב יזכור מהטורניר בעיקר את הסרטונים הרבים שתפסו אותו במהלך המשחקים כשהוא מכניס את ידיו למבושיו.

המבחן הבא של הנבחרת יהיה המשחק מול נורבגיה במסגרת מוקדמות המונדיאל בחודש ספטמבר באוסלו, כאשר עוד קודם המאנשאפט יפגשו את פינלנד למשחק ידידות.