16:00: איטליה-שוודיה. פלה החלים וייפתח

זלאטן ינסה להדהים את קונטה. מאתיו דרמיאן צפוי לרדת אל הספסל

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  17.06.16 - 12:31
פלא יעמוד לרשות קונטה (gettyimages)
פלא יעמוד לרשות קונטה (gettyimages)

תגיות: איטליהשוודיה

תחילת כתבה

רבים הספידו את איטליה, אמרו שהיא נבחרת אפורה וללא שמות מפוצצים, אבל ה-0:2 על בלגיה, גרם לכולם שוב להתאהב בחדש בסקוודרה אזורה. אחרי שגם רף הציפיות עלה, הנבחרת של אנטוניו קונטה תגיע למשחק השני שלה ביורו ביום שישי (16:00) מול שוודיה כפייבוריטית.

"אנחנו עם רגליים על הקרקע. עדיין לא עשינו דבר. יש לנו קבוצה של שחקנים נחושים. משחק אחד לא ישנה דבר מבחינת הגישה שלנו. עדיין לא עשינו קשה", הבהיר מאמן איטליה, אנטוניו קונטה, "כל משחק הוא קשה. גם צרפת התקשתה מול אלבניה וכשבה רק בתוספת הזמן". בהמשך המאמן התייחס לטענות על כך שהנבחרת שלו לא כשרונית: "נכון שזה לא הדור הכי מוכשר שלנו, אבל נעשה את המקסימום. אם לא הייתי מאמין בשחקנים לא הייתי מגיע לכאן".

בפעם האחרונה ששוודיה שיחקה מול איטליה בטורניר גדול היה ביורו 2004, אז זלאטן איברהימוביץ' כבש בדקה ה-90 שער שקבע 1:1. באופן טבעי אותו הכוכב ממשיך להיות זה שמדאיג את האיטלקים לקראת ההתמודדות. "אז לא הכרנו את זלאטן כמו שאנחנו מכירים אותו עכשיו. לא ידענו לאן הוא יתפתח, אחרי 12 שנים אנחנו כבר יודעים ומעריכים מה הוא שווה", אמר בופון.

דניאלה דה רוסי היה פחות פוליטקלי קורקט: "זלאטן הוא החלוץ הטוב ביותר בעולם מאז מרקו ואן באסטן". מבחינה מקצועית, מאתיו דרמיאן, שנפצע במשחק מול בלגיה והוחלף עקב פציעה, צפוי לפתוח על הספסל. גרציאנו פלה אומנם החמיץ אימון עקב מתיחה קלה, אבל הוא כשיר במאת האחוזים לקראת ההתמודדות וצפוי לפתוח בהרכב.

מנגד, אריק הרמן, מאמן שוודיה שסיימה רק ב-1:1 מול אירלנד, יודע שהנבחרת שלו תהיה חייבת להשתפר: "משחק ההתקפה שלנו לא היה מספיק טוב. לא יצרנו מצבים נצטרך לתת 300 אחוז במשחקים הבאים כדי להעפיל". מבחינה מקצועית, המגן, מיקאל לוסטיג, שנפצע במשחק מול אירלנד צפוי להיעדר.