אלקטריק: נחשף הארלי דיווידסון חשמלי בגרסת טרום ייצור

הארלי דיווידסון הציגה דגם טרום ייצור לאופנוע החשמלי הראשון בתולדות המותג, ה-Live wire

אביעד אברהמי, פולגז  29.11.18 - 10:48
בהארלי דיוודסון רוכבים על מתח גבוה (צילום: יצרן)
בהארלי דיוודסון רוכבים על מתח גבוה (צילום: יצרן)
תחילת כתבה

אם חברה מסורתית כמו הארלי-דיווידסון חושפת אופנוע חשמלי, זה מעיד יותר מכל אל הכיוון (הידוע) שאליו אנחנו הולכים. הארלי חשפה במילאנו את האבטיפוס של האופנוע החשמלי שלה - ה-LiveWire.

תהליך הפיתוח של ה-LiveWire היה ידוע, כשבהארלי הכריזו מספר פעמים בעבר שהם עובדים על אופנוע חשמלי ותמונות של גרסאות קונספט כאלו ואחרות גם הגיעו לרשת. כעת חושפת החברה אבטיפוס סופי, מוכן לייצור, כשגרסת הייצור תהיה דומה מאוד על זהה לאופנוע שהוצג.

את הפרטים החשובים ביותר כשזה נוגע לאופנוע חשמלי - כוח מנוע, קיבול סוללה, טווח רכיבה ומחיר - בהארלי עדיין לא חושפים, אולם הם מבטיחים שהוא יהיה חזק ודינמי.

מה אנחנו כן יודעים? ובכן, שהפיקוד האלקטרוני יהיה מתוחכם מאוד ויכלול לא פחות מ-7 מצבי ניהול מנוע שונים, וכן מערכת ABS מתקדמת ומערכת בקרת אחיזה. יש גם פנסי LED היקפיים ומסך TFT צבעוני וגדול, סביר להניח עם קישורית לטלפון הנייד. ממש הארלי ניו-אייג'.

ה-LiveWire גם צפוי להיות ספורטיבי למדי, ומעידים על כך בולמי השוואה הבשרניים והמתכווננים, וכן בלמי הברמבו המסיביים עם הקליפרים הרדיאליים.

ההארלי-דיווידסון LiveWire יגיע כמובן ללא קלאץ' וללא תיבת הילוכים, וזה יהיה ההארלי השקט ביותר אי-פעם. אנחנו חייבים לציין שיש דיסוננס מאוד גדול במשפט הזה, וגם לנו הוא קשה לעיכול.

ה-LiveWire ירד לייצור בסוף שנת 2019 כדגם 2020, אולם לקוחות המעוניינים באופנוע יוכלו לפתוח הזמנה באתר של הארלי-דיווידסון החל מינואר 2019.

בהארלי-דיווידסון מציינים שה-LiveWire הוא רק סנונית ראשונה, וכי אחריו יוצג ליין דגמים חשמלי מלא, במגוון סגמנטים. תקופה חדשה בפתח.

http://fullgaz.co.il/