הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

מיוחד: אנבוקסינג ל-BMW M1000 RR

צפו: קפצנו לדלק מוטורס לפגוש את אחד מאופנועי הכביש הקיצוניים ביותר בעולם

כפיר כשריאן ובועז קורפל
כפיר כשריאן ובועז קורפל  08.07.21 - 08:49

תגיות: BMW

דלק מוטורס, יבואנית אופנועי ב.מ.וו לארץ, החלה לשווק בישראל את אחד מאופנועי הכביש הקיצוניים ביותר בעולם - ה-1000 RR של חטיבת M, שהינו מהדורה מושחזת יותר, חדה של ה-S1000 RR או במילים אחרות - ספינת הדגל של אופנועי הסופרבייק של היצרן הבווארי.

"האות R הכפולה היא סימן לעליונות אמיתית – בעולם המרוצים ובכביש. בעזרת ה-M RR הצלחנו לעשות צעד נוסף קדימה בכל אחד מהתחומים. הוא קל יותר, מהיר יותר ועקבי יותר בביצועיו – ואתם יכולים להרגיש את זה כבר מהרגע הראשון. בהתחשב במוצר החדש עצמו ובזמן הפיתוח הכה קצר, אני עדיין לא מאמין לזה בעצמי", כך אומר סטפן לויסטל, מבכירי צוות הפיתוח של BMW.

ל-1000 RR M מנוע 4 בוכנות מקורר מים בעל הספק מרבי של 212 כ"ס ב-14,500 סל"ד ומומנט של 114 קג"מ הזמינים עד טווח של 11,000 סל"ד. על משקל של 192 ק"ג, מאיץ מעמידה ל-100 קמ"ש ב-3.1 שניות ועד מהירות מרבית של 306 קמ"ש או עד 315 קמ"ש במצב "מסלול" של תיבת ההילוכים.  חטיבת M הכניסה בו מכלול של שיפורים דינמיים החל משימוש נרחב יותר בסיבי פחמן, מערכת בלמים מחוזקת וכן בוצעו שינויים גאומטריים בשלד (בסיס גלגלים מוגדל) שאמורים להעניק לו ביצועים מאוזנים יותר גם כשהוא לא עם הסכין בין השיניים. 

חבילת האבזור הבסיסית כוללת סממני M רבים, בכלל זה לוגואים וקישוטים, לצד מערכות דיגיטליות משוכללות בלוח המחוונים (6.5 אינץ'). ניתן לאפיין אותו גם עם חבילת M-קומפטישן מורחבת שכוללת תוכנת GPS להקפות, שרשרת הנעה בעלת עמידות גבוהה ועוד הרבה.

כל הפרטים הנוספים בוולוג. המחיר עומד על 270 אלף שקל.