פוני גדול: פורד מאמינה במוסטאנג ארוכה ומשפחתית

ארבע דלתות ומנוע חזק כתשובה לפורשה פנמרה ולאאודי A7

בועז קורפל
בועז קורפל  08.11.18 - 10:42
(אילוסטרציה: CHRISTIAN SCHULTE)
(אילוסטרציה: CHRISTIAN SCHULTE)

תגיות: פורד

תחילת כתבה

רגע לפני שאתם מעקמים את האף לנוכח הידיעה הזאת ומסתכלים בלוח השנה ובודקים שהיום זה לא ה-1 באפריל, אז נודה ונתוודה בפניכם שמדובר בידיעה ראשונית, אבל היא רק בגדר שמועה והדלפה ישירות מאירוע של פורד ולא מעבר לכך בשלב זה. אכן, פורד מאמינה שהאהבה למוסטאנג שהוכתרה לאחרונה בתואר "מכונית הספורט הנמכרת ביותר בעולם ב-2017", עשויה להוביל עוד אנשים אל המותג האמריקני ולגרום להם לוותר על רכישה של פורשה פנמרה משפחתית ולעבור למוסטאנג משפחתית שלא תהיה פחות חזקה או מעוצבת ומשוכללת מהפורשה הגרמניה.

הידיעה המעניינת הגיעה מתוך מפגש של היצרן עם בעלי סוכנויות מכירה של פורד בארה"ב ומתוך המפגש דלפה הידיעה כי פורד ביקשה לשאול מה אותם סוכני מכירות חושבים על הרעיון. להזכירכם, לפורד יש זרוע נוספת של מכוניות יוקרה שנקראת לינקולן, אולם הקברניטים של פורד מאמינים ככל הנראה שהמוסטאנג היא התשובה. כל שנדרש הוא להאריך את בסיס הגלגלים, לעצב זנב פאסטבק וכמובן להוסף זוג דלתות אחוריות והנה לכם מוסטאנג משפחתית לתפארת. ומה באשר למנוע? רק לאחרונה שמענו על הפנמרה GTS שתגיע עם מנוע V8 חזק וגדול. אז בפורד מכינים תשובה עם מנוע V8 מוגדש טורבו שככל הנראה יתבסס על המנוע הקיים בנפח 5.0 ליטר.

מאחורי הכותרות

שמועה אחרת אודות דגם קרוסאובר של פורד על בסיס המוסטאנג איננה מתנגשת עם הידיעה הנ"ל. הקרוסאובר העתידי יהיה ככל הנראה חשמלי והעיצוב שלו יהיה בהשראת המוסטאנג ולא באמת גרסת מוסטאנג כפי שהספורטיבית הגדולה בעלת 4 הדלתות אמורה להיות. כל מכונית חדשה היא פרי פיתוח של 3-5 שנים בערך, ולכן ייתכן שפורד כבר חשבה והחלה לטפל בעניין לפני שנתיים (לפחות) וכעת היא בודקת אם ההימור יצליח או שהמחשבה צצה רק לאחרונה, ואנחנו נראה את המכונית בטווח זמן הרבה יותר רחוק. אנחנו מאמינים כי במרתפי העיצוב והפיתוח כבר קיימת הגרסה המדוברת כאב טיפוס ובפורד רק בודקים את השטח לפני שנראה אותה בשנה הבאה באחת התערוכות. אבל כמו שהתחלנו את הכתבה במשחק של ספקולציות, גם ההשערה שלנו היא כזאת.