אאודי סוגרת פערים ומשיקה קרוסאובר חדש

מפעלי החברה בהונגריה נערכים לייצור ה-Q4 שיגיע בתצורת קופה

בועז קורפל
בועז קורפל  05.12.18 - 10:29
האם מכאן יוולד Q4 החדש? (צילום: יצרן)
האם מכאן יוולד Q4 החדש? (צילום: יצרן)
תחילת כתבה

אחרי מחקר ובדיקה מעמיקים ואחרי ניתוח ובחינה של כל ההצעות של המעצבים, הוחלט באאודי כי התצורה הסופית של ה-Q4 תהיה של SUV קופה. הדגם הבינוני במידותיו (קומפקטי פלוס) ייוצר במפעלי החברה בעיר גיור שבהונגריה, שם מיוצרת האאודי TT. "אם תבחרו לקרא למכונית Q3 קופה, לא תהיו רחוקים בהגדרתכם" אמר אנדראס מינדט, נציג מחלקת העיצוב של אאודי שטיפל בפרויקט Q4 ונשאל כיצד אפשר להגדיר את המכונית החדשה בהיבטי גודל וסיגמנט שאליו היא שייכת. יתכן כי מינדט ביקש לחסוך לעצמו כל מיני הסברים ושיקולי דעת והתפתלויות בנושא והעדיף לסגור את השאלה בצורה כזאת, אבל יתכן באותה מידה שבאמת מדובר בסך הכול ב-Q3 בתצורת קופה וכי בעתיד יפנו יותר זמן באאודי להתעסק עם המכונית ולייצר לה עולם מיוחד משל עצמה. 

 

אין זה סוד כי אאודי מתכננת למלא את כל השורה של המספרים מ-Q1 ועד Q8 ולכן אנו צפויים לקבל בהמשך את ה-Q6 שאם היא תיישר קו בתפיסה של Q4 אז היא תהיה בעצם Q5 קופה, או משהו כזה, אבל זאת רק הנחה ולא יותר. השם Q4 נרשם לפני שנים על ידי פיאט/אלפא רומאו/מזראטי ובאאודי הצליחו לשכנע (וכנראה גם לשלם) את היצרן האיטלקי שיוותר על המיתוג הזה לעצמו בלבד ויאפשר לאאודי להשתמש בו. אמנם בפיאט/קרייזלר מדובר במיתוג של מערכת ההנעה ולא של הרכב כולו, אבל הרישום הממוסד היה שייך לאיטלקים ולכן הם התרצו בסופו של דבר ושחררו את המיתוג. 

 

המכונית החדשה של אאודי מתוכננת להילחם על פלח הפרימיום קומפקט פלוס SUV במרצדס GLC קופה ובדגם X4 של BMW שכבר נמצאות בשוק כמה שנים טובות ולסייע ל-Q3 וגם ל-Q5 להשתלט על המנעד של הגדלים וההיצע בתחום האבזור והטכנולוגיה. המכונית תיבנה על שלדת MQB האחידה של פולקסוואגן/אאודי שעליה נבנית ה-Q3 החדשה (שתגיע לישראל ב-2019). באאודי לא נידבו פרטים על מימדי הרכב ועל המנועים ותיבות ההילוכים שהוא יציע וכמובן גם על הביצועים שלו, אבל אנו מניחים שהמכונית תשתלב בין Q3 ל-Q5 אבל תצטרכו להעמיד את המכוניות אחת לצד השנייה בכדי לראות את ההבדלים ולאמוד את הפערים בדקדקנות. על פי הידוע כעת, אאודי לא מתכננת להכניס ל-Q4 טכנולוגיות חדשות ומנועים חדשים ולכן אנו צפויים לקבל את המערכות הקיימות באחים האחרים של ה-Q4 לרבות מערכת קוואטרו ואולי גרסת RS ספורטיבית בעתיד. 

 

איך עוקבים אחרינו?

פייסבוק: https://www.facebook.com/carworld5/

טלגרם   https://t.me/carsworldisrael

עמוד רשמי http://cars.sport5.co.il/

אינסטגרם  https://www.instagram.com/sport5_car/

טוויטר https://twitter.com/car_world5

 

 

הדפס