בשירות הוד מלכותה: 007 ינהג במכונית על סוללות

מפיקי הסרט ה-25 בסדרת סרטי ג'יימס בונד מתאימים את הסוכן החשאי למציאות והוא ינהג במכונית חשמלית של אסטון מרטין

בועז קורפל
בועז קורפל  19.03.19 - 10:27
(אסטון מרטין חשמלית (צילום: יצרן)
(אסטון מרטין חשמלית (צילום: יצרן)

תגיות: אסטון מרטין

תחילת כתבה

חובבי הז'אנר של סרטי ג'יימס בונד ישמחו בוודאי לקרא כי בימים אלה נכנסת ההפקה של הסרט ה-25 בסדרה להילוך גבוה ובקרוב יתחילו הצילומים של הסרט שנקרא Shatterhand ועדיין לא תורגם לעברית ואולי אין צורך בכך. כחלק מכל סרט פעולה בסדרה המפורסמת ביותר בתולדות הקולנוע תמיד נמצאים 3 גורמים חשובים פרט לסוכן הקשוח והשרמנטי. הראשון הוא התפקיד של הרשע שמבקש להשמיד את העולם, השני הוא דמותה של פאם פטאל, יפייפיה שתפקידה לסייע לסוכן האהוב או אולי לנסות לרצוח אותו ואז להתאהב בו ולחצות את הקווים, והאלמנט השלישי הוא המכונית שבה הוא משתמש למרדפים בסרט. כבר היו מכוניות נפלאות בסרטי ג'יימס בונד והיו גם כמה בדיחות גרועות, אך מפיקי הסרט והבמאי דגאו כי הפעם המכונית תהיה בת זמננו ואין אפשרות פרט למכונית חשמלית. כאן צריכים אוהבי הסרטים והמכוניות לשחרר אנחת אכזבה או לסנן קללה.

 

היו שמועות על כך שלוטוס מבקשים לחזור אל מסך הכסף ולהשתתף בסרט החדש, אולם הבמאי, קארה פוקונגה החליט שצריך להילחם בזיהום האוויר בעולם ולכן הוא פנה לאסטון מרטין ואלה אמורים להכין בזמן אסטון מרטין ראפיד E חשמלית עבור הסוכן החשאי שגם הפעם הדמות שלו תגולם על ידי השחקן דניאל קרייג. אנדי פאלמר, מנכ"ל אסטון, אמר עוד ב-2016 כי הסוכן הבריטי עוד יסע ביום מן הימים במכונית חשמלית וכעת החזון נמצא על סף הגשמה כי המכונית תגיע לשוק ברבעון האחרון של השנה. המכונית שבנויה על בסיס הראפיד הקיימת כמתחרה ישירה בפורשה פאנמרה, תכיל שני מנועים חשמליים על הציר האחורי בהספק כולל של 610 כוחות סוס ומומנט של 95 קג"מ עם תאוצה מעמידה ל-100 קמ"ש בפחות מארבע שניות בדרך למהירות מרבית מוגבלת של 250 קמ"ש. 

 

הסרט היה אמור להתחיל צילומים לפני זמן רב אבל מחלוקת בין הבמאי הנבחר דני בוייל ("טריינספוטינג") לבין המפיקים הביאה לכמה דחיות עד לפיטוריו של בוייל בגלל אותן מחלוקות. דניאל קרייג יגלם את דמות הסוכן בפעם החמישית והאחרונה. קרייג סרב לשחק בסרט החדש אולם המפיקים הצליחו לשכנע אותו לעשות זאת תמורת סכומי עתק. נערת ג'יימס בונד תהיה ליאה סידו שכבר הופיעה בסרט "ספקטר" ותהיה זו הפעם השניה בלבד שנערת בונד חוזרת לסרט נוסף; מוד אדאמס ("האיש בעל אקדח הזהב" ו-"'אוקטופוסי") היא היחידה שגילמה את הדמות פעמיים בשתי הזדמנויות שונות עד עתה.   

 

ומה באשר לתפקיד הרשע? השמועות מדברות על רמי מאלק, השחקן הנפלא שגילם את דמותו של פרדי מרקורי ב"רפסודיה בוהמית" אבל ישנן שמועות אחרות שמדברות על כריסטוף וולץ שיחזור לגלם שוב את ראש ספקטר.   

איך עוקבים אחרינו:

https://www.facebook.com/carworld5/

 פייסבוק

https://www.instagram.com/sport5_car/

אינטגרם

https://twitter.com/car_world5

טוויטר

 

https://www.sport5.co.il/articles.aspx?FolderID=7266&docID=299634&lang=HE

חדש: "עולם הרכב" מעכשיו גם בוואטספ שלכם!