קטן בתפוח הגדול: הוצג יונדאי Venue החדש

יונדאי חשפה את הג'יפון העירוני Venue במסגרת תערוכת הרכב בניו יורק. מכלולים פשוטים, מחיר ידידותי

ניר בן טובים  18.04.19 - 07:19
יונדאי Venue החדש (צילום: יצרן)
יונדאי Venue החדש (צילום: יצרן)

תגיות: יונדאי

תחילת כתבה

יונדאי הציגה במסגרת תערוכת הרכב בניו יורק שנפתחה הלילה (רביעי) את הג'יפון החדש והקטן ביותר של המותג הדרום קוריאני - Venue. זהו הקרוסאובר העממי ביותר של החברה והוא מתברג מתחת לקונה ובשכנות עם תת משפחתיות כגון יונדאי אקסנט החדשה. בניגוד לאחיו הגדולים, ה-ווניו אינו זמין עם הנעה כפולה או מנועי טורבו ומסתפק רק במהדורות לואו-קוסט עם מנועים אטמוספרים כדי לשמור על מחיר נגיש יותר. עם זאת, אין זה אומר שנגבה ממנו מחיר כבד מדי במפרטים. "אולי הוא קטן במידותיו, אבל הוא גדול בשימושיות ובאופי", כך מבטיחים נציגי החברה.

העיצוב החיצוני הוא אינטרגציה של קונה והרכב האקולוגי NEXO עם מבנה רבוע, קופסתי אבל בהחלט בולט בשטח המרעה העירוני בזכות מארז הקישוטים שלו. מבחינת גודלו, הוא קטן מיונדאי קונה כמעט בכל המשתנים בפערים של 2-4 ס"מ; האורך הוא 401 ס"מ, הרוחב הוא 176 ס"מ, גובהו 155 ס"מ, בסיס הגלגלים הוא 252 ס"מ. נפח תא המטען הוא בסביבות ה-370 ל' ללא קיפול השורה השניה. 

רשימת האבזור של ה-Venue לא תהיה עמוסה אבל גם לא עירומה, כפי שצוין. ניתן יהיה לצייד אותו בחישוקי 15 אינץ' תקניים ועד 17 אינץ' מעוצבים. תא הנוסעים יהיה פחות איכותי בתרכובות ביחס לג'יפונים הבכירים יותר של החברה אבל הוא מאמץ מערכות מודרניות רבות, בהן צג מרחף בגודל 8 אינץ', ממשקים ידידותיים לכל הטלפונים החכמים, מערך שלם של מערכות בטיחות אקטיביות (כולל פיקוח על שטחים נסתרים במראות הצד, התרעה על תנועה צולבת, בקרת עירנות ועוד).

מנוע אחד בלבד ישרת את ה-Venue וזה יהיה בנפח 1600 סמ"ק אטמוספרי (ללא טורבו) בהספק של כ-120 כ"ס בחיבור אל תיבת הילוכים אוטומטית שש מהירויות על בסיס הנעה קדמית, וכן תהיה אופציה לתיבת הילוכים רציפה. ייתכן שבהמשך הדרך יתוגבר עם מנועי טורבו קטני נפח 3 בוכנות, אם כי סברה כזו תייקר את עלותו לצרכן ועשויה להפוך אותו לקצת פחות אטרקטיבי. ביונדאי מצהירים בכל אופן כי צריכת הדלק של מנוע ה-4 צילינדרים בנפח 1.6 ל' היא בגזרת ה-12 ק"מ לליטר בתנאים מציאותיים.

בארה"ב מעריכים כי מחירו יחל ב-19 אלף דולרים. לא ידוע כרגע מועד הגעתו המדויק לישראל.

איך עוקבים אחרינו:

https://www.facebook.com/carworld5/

 פייסבוק

https://www.instagram.com/sport5_car/

אינסטגרם

https://twitter.com/car_world5

טוויטר

 

https://www.sport5.co.il/articles.aspx?FolderID=7266&docID=299634

חדש: "עולם הרכב" מעכשיו גם בוואטספ שלכם!