פולקסווגן מזניקה את המכונית החשמלית

ביקוש גבוה נרשם לרכב החשמלי המשפחתי של פולקסווגן, ה-ID3 באירוע החשיפה במינכן. על הכוונת של פולקסווגן - טסלה

ניר בן טובים  13.05.19 - 11:43
(צילום: יצרן)
(צילום: יצרן)
תחילת כתבה

באירוע שנערך במינכן בסופ"ש האחרון חשף קונצרן פולקסווגן, יצרן הרכב הגדול ביותר באירופה, את המכונית החשמלית החדשה, ה-ID3. הרכב הוצג בגרסת טרום-ייצור שעתידה לעלות לכבישים באמצע השנה הבאה. זהו הדגם הראשון של VW בתוך תכנית אסטרטגית שמורכבת מעוד 20 דגמים חשמליים שיצטרפו להיצע המשפחתי ב-5 השנים הקרובות. המטרה לנגד עיניהם  - להפוך לשחקן דומיננטי בזירה החשמלית מול טסלה.

במסגרת האירוע דיווחו פולקסווגן כי אפשרו למספר רב של לקוחות להזמין את הרכב דרך מערכת ממוחשבת, עוד בטרם קיבלו הצצה לתא הנוסעים או ביצעו נסיעת מבחן. בקרת האיסוף של חטיבת ה-IT צברה מעל 10,000 הזמנות במהלך 24 השעות הראשונות - ובשלב מסוים כמעט קרסה מעומס-יתר. כל אחד שביקש לבצע הזמנה הפקיד תמורת ה-ID3 סכום של 1,000 יורו מתוך מחיר סופי של של 40 אלף יורו בגרמניה (כ-162 אלף שקלים לפני מסים). 

תמורת המחיר הנקוב מקבלים לא רק את הרכב עצמו בחבילת 'מהדורה ראשונה' מיוחדת עם טווח נסיעה של כ-420 קילומטרים, אלא גם טעינה ללא עלות במשך שנה שלמה באמצעות התשתית החשמלית בכבישים. בפולקסווגן רוצים להעמיק את סוגי הדגמים להם תהיה הנעה חשמלית, אבל בחרו ברכב קומפקטי במידותיו של פולקסווגן גולף כדי לבחון את היענות השווקים המובילים באירופה המרכזית ובאזורים הנורדים - נורבגיה, הולנד ועוד. זירת המפתח להצלחתה של ה-ID3 בכל אופן אינה טמונה במערב אלא תהיה בסין, עם פונטציאל הכנסות גבוה במידה ניכרת.

פולקסווגן תייצר גם גרסאות "כניסה" של הרכב במחיר של כ-30 אלף יורו עם טווח נסיעה של 300-330 קילומטרים בין טעינות, כאשר על הברגת כל החלקים של הרכב הופקד מפעל הייצור החדש בצוויקאו (סקסוניה) עם יכולת לגלגל החוצה מרצפת הייצור כמעט 330,000 רכבי פלאג-אין וכלי רכב חשמליים בשנה אחת בלבד. 

גרסת הייצור הסופית של ה-ID3 תוצג רשמית במסגרת תערוכת הרכב בפרנקפורט בעוד כמה חודשים. בפולקסווגן מדברים על ה-ID3 כבר הרבה מאוד שנים ולא חוששים לשחרר אמירות מלאות בטחון לפיהן זהו הפרק השלישי בתולדותיה של פולקסווגן העולמית; הראשון היה כמובן פולקסווגן חיפושית המיתולוגית ולאחריה פולקסווגן גולף. האם ה-ID3 באמת תוכל לשחזר את הכריזמה של הביטל או את החבילה האטרקטיבית של הגולף בעידן החשמלי? ימים יגידו.

איך עוקבים אחרינו:

https://www.facebook.com/carworld5/

 פייסבוק

https://www.instagram.com/sport5_car/

אינסטגרם

https://twitter.com/car_world5

טוויטר

 

https://www.sport5.co.il/articles.aspx?FolderID=7266&docID=299634&lang=HE

חדש: "עולם הרכב" מעכשיו גם בוואטספ שלכם!

 

 

 

הדפס