הכוכב החדש של קיה לדור הצעיר

טלקאר תשווק בישראל באמצע השנה הבאה SUV עירוני חדש, הקטן ביותר של החברה

ניר בן טובים  14.05.19 - 07:55
שרטוטים ראשונים לקראת החשיפה בהמשך השנה (צילום: יצרן)
שרטוטים ראשונים לקראת החשיפה בהמשך השנה (צילום: יצרן)
תחילת כתבה

קצת אחרי שיונדאי חשפה בתערוכת הרכב האמריקנית את הג'יפון העירוני הננס Venue, קיה מסמנת יעדים אסטרטגיים דומים ומציגה לכלי התקשורת פרטים ראשונים אודות הג'יפון האורבני החדש שלה, שלפחות כרגע אין לו כותר רשמי. בשלב זה, בקיה מסתפקים בצרור תיאורים שמגלים לנו שהיא מאוד רוצה להגדיל את שורותיה והיא תנסה לעשות זאת על ידי פיתוי הדור הצעיר.

השרטוטים של הרכב מבוססים על רכב ראווה בשם SP2 והם מגלמים פחות או יותר את מה שהורגלנו לראות מקיה בשנים האחרונות עם חתימת חרטום הנמר (המאופק) ויחידות התאורה המעוצבות בחלק האחורי. מבחינת פרופורציות הוא צפוי להיות מעט יותר קטן מקיה סטוניק אבל בלי הרבה פשרות כואבות ברמה השימושית. עושה רושם שקיה פיתחה את התאורה הקדמית עם נורות מפוצלות בתוך בתי הפנסים, קינחה עם קווי LED אופנתיים להם אפקט תלת ממדי ותחמה את הקצה העליון עם פס קישוט אורכי שנמתח עד לקצוות. זה בהחלט יהיה רכב מוחצן בסביבה העירונית.

הפלטפורמה של הרכב היא וריאציה מסוימת של הרצפה המשמשת את קיה סול, כך שלא מדובר ברכב "מוזל" עם שאריות מהמדפים. לקיה יש גם מחסן מגוון של מנועים לנצל, החל ביחידות אטמוספריות ועד מנועי טורבו קטני נפח שעשויים להשתלב במשפחה הזו, אם כי דגמי טורבו בד"כ גובים מחיר גבוה יותר מהצרכן ולכן מוקדם לדעת כיצד יתומחר. 

קיה העולמית תחל לשווק את הרכב בהמשך השנה בדרום קוריאה. לא ברור אם יופץ לאירופה, אבל לישראל הוא עתיד להגיע במחצית השנה של 2020, כך אומרת היבואנית המקומית טלקאר

 

איך עוקבים אחרינו:

https://www.facebook.com/carworld5/

 פייסבוק

https://www.instagram.com/sport5_car/

אינסטגרם

https://twitter.com/car_world5

טוויטר

 

https://www.sport5.co.il/articles.aspx?FolderID=7266&docID=299634&lang=HE

חדש: "עולם הרכב" מעכשיו גם בוואטספ שלכם!

 

הדפס