וולוג השקה: החל שיווק פורשה קאיין קופה בישראל

הקרוסאובר דמוי הקופה ישווק על ידי אורכיד ספורטס קארס עם מנועי 340 ו-550 כ"ס. המחירים החל ב-769 אלף שקלים

מערכת עולם הרכב  18.07.19 - 14:16

תגיות: פורשה

תחילת כתבה

וולוג: כפיר כשריאן

יבואנית דגמי פורשה לישראל קבוצת אורכיד ספורטס קארס חנכה היום (חמישי) במרכז החברה בהרצליה את פורשה קאיין קופה החדש. הקאיין קופה כשמו כן הוא נגזר מה-SUV הקונבציונלי אך מציע לרוכשים הופעה מסוגננת יותר בעלת תקרה מומנכת ואלמנטים ייחודיים בהם ספויילר רגיל משולב עם ספויילר אדפטיבי, ועוד רשימת תוספות עשירה כולל תקרה פנורמית לכל אורך הגג ומערכות נהיגה משוכללות כמיטב המסורת.  

עמוד השדרה השפוף משמעתו פשרות קלות בנוחות הנוסעים בחלל הפנים, כאשר זה מותאם ל-4 יושבים עם הפחתה של כמה מילימטרים לטובת הקורות וכן הנמכה של 3 סנטימטרים בגובה היושבים של שורה 2. יחד עם זאת, תא המטען מגיע בנפח של 625 ל' והוא נשאר שימושי למדי. ברשימת האבזור תוכלו למצוא חישוקי 20 אינץ' בציוד התקני, חיישני חניה עם מצלמות היקפיות, מערכת מתלים אדפטיבית, כניסה והנעה ללא מפתח, חבילת ספורט כרונו ועוד.

תחת החרטום צמד מנועים לבחירה: 3.0 ל' ששה צילינדרים טורבו בהספק מרבי של 340 כ"ס (0-100 ב-6 שניות) או בפסגת המשפחה הקטנה הזו מנוע 4.0 ל' טורבו שמונה צילינדרים המחלץ הספק מרבי של 550 כ"ס ו-78 קג"מ עם האצה ל-100 קמ"ש ב-3.9 שניות. שני המנועים מחוברים אל תיבת הילוכים אוטומטית 8 מהירויות. אורכיד תשווק גם את חבילת ה-לייט-ספורט האופציונלית שמקזזת מעט זמן מנתוני ההאצה. חבילה זו מורכבת גם מתקרת קרבון ועוד רכיבים קוסמטיים בהם חישוקי 22 אינץ', מערכת פליטה ווקאלית במיוחד וריפודים מהודרים משולבי אלקנטרה. הקאיין קופה מגיע כמעט עם כל מערכות הבטיחות האקטיביות של היצרן.

המחירים בישראל:

קאיין קופה - 769 אלף שקל

קאיין קופה אס - 969 אלף שקלים.

קאיין קופה טורבו - 1,395,000 שקלים.

במקביל לכך, היבואנית אורכיד ספורטס קארס הכריזה כי בימים אלו מסיימת את הקמתו של מרכז לשחזור מכוניות פורשה קלאסיות בסמוך לסוכנות החברה בז'נבה. מהחברה נמסר כי "הלקוח הישראלי יהנה מהפלטפורמה הבינלאומית. המכונאים של אורכיד ספורטס קארס ישראל יעברו הכשרות מסודרות בתחום". עד כה, יצאו מהסדנה 9 מכוניות משוחזרות, כולל פורשה 356 ספידסטר קבריולט מ-1962 שזכתה לרסטורציה עבור תעשיין ידוע וכן פורשה 911 S קופה מ-1971.