פרארי-מזראטי מחליפה בעלות בישראל

חברת UMI מעבירה את השליטה המלאה ליבואנית פיאט-קרייזלר

מערכת עולם הרכב  13.08.19 - 15:01

תגיות: עולם הרכב

תחילת כתבה

שוק הרכב בישראל נמצא לכאורה בפגרת קיץ והלקוחות ממעטים להיכנס לאולמות הממוזגים בתקופה הזאת של השנה, רובם עסוקים בנסיעות לחו”ל או בחופשה בארץ. לפיכך חברות הרכב המקומיות אינן מבזבזות את הזמן ולצד חופשות קיץ שנתיות לאנשים רבים בחברות השונות, הן גם מתכוננות לתקופת מבצעי החגים שנראים באופק הקרוב וכמובן לתקופת המכירות הלוהטת של סוף השנה על מנת שהלקוחות יוכלו לקבל את המכוניות בתחילת 2020 כשנת דגם חדשה והמלאים הקיימים יחוסלו ויפנו מקום לדגמים חדשים ולמלאים רעננים שיעשו את הדרך ארצה בסוף דצמבר ותחילת ינואר.

בתוך הפעילות הנ”ל ובשיאה של פגרת הקיץ, מודיעה חברת סמל”ת, יבואנית פיאט-קרייזלר וסובארו על רכישת מלוא הבעלות על חברת אוטו איטליה, יבואנית מותגי העל האיטלקיים- פרארי ומזראטי בישראל.

מדובר במהלך משלים של רכישה מלאה שהחל אי שם בדצמבר 2014, אז נרכשו 25% מהבעלות על אוטו איטליה מידי חברת קרדן רכב, כאשר רוב השליטה עם 75 אחוזים היו בידי קבוצת UMI. כעת משבוצעה הרכישה המלאה ללא תמורה, הופכת סמל”ת לבעלים היחידי של אוטו איטליה וליבואנית הבלעדית בישראל של רכבי העל של פרארי ומזראטי.

חברת  UMI דווחה לבורסה על המהלך והאישור הרשמי הסופי עשוי להינתן עד 11 באוקטובר השנה על ידי הממונה על התחרות במשק, רשויות המכס ובכפוף לאישור היצרן באיטליה.

בשנת 2018 נמסרו 9 מכוניות מתוצרת פרארי ו-74 מתוצרת מזראטי ועל פי התחזיות, שנת 2019 תהיה דומה בנתונים לאור העובדה כי מתחילת השנה ועד היום נמסרו 7 מכוניות של פרארי ו-32 מכוניות של מזראטי.

מנכ"ל חברת סמלת עומר לוי :  "אני מודה לקבוצת UMI על שיתוף הפעולה הפורה לאורך השנים. פרארי ומזראטי הינם ממותגי הרכב הנחשקים ביותר בעולם וכחלק מה-DNA של סמלת בייצוג מותגי רכב איטלקיים מובילים” לדברי עומר לוי, מדובר במהלך טבעי לרכז בבית אחד את כלל מותגי פיאט-קרייזלר כהמשך ישיר לאסטרטגית הקבוצה.

עמית איילון ימשיך לנהל את אוטו איטליה שתצטרף לחטיבת הפרימיום של סמל”ת הכוללת את המותגים Jeep, אלפא רומיאו ואבארט בניהולו של דני איטליאנו, שבעצמו היה עד לפני כשנה מנכ"ל אוטו איטליה.