פולקסווגן מפתיעה עם גרסת קבריולט ל-T_ROCK

לקראת תערוכת פרנקפורט חושפת פולקסווגן גרסת קבריולט על בסיס הקרוסאובר הקומפקטי שלה, אשר יגיע לאולמות התצוגה במהלך שנת 2020

אופיר דואק  15.08.19 - 10:49

תגיות: עולם הרכב

תחילת כתבה

פולקסווגן ממשיכה להעשיר את היצע דגמי הקרוסאובר הגדול שלה. אבל מה כבר אפשר לחדש בשוק רווי רכבי קרוסאובר מכל המינים, הגדלים והצורות? התשובה של פולקסווגן היא קרוסאובר קבריולט. מדובר בגרסת קבריולט של T Roc, הקרוסאובר העירוני של פולקסווגן החולק בסיס משותף עם הפולו (ואח תאום של סיאט ארונה). כרגע מדובר בגרסת טרום ייצור אשר תוצג בתערוכת פרנקפורט הקרובה, אך בפולקסווגן מתחייבים כי הגרסה הסדרתית תגיע לפס הייצור ולאולמות התצוגה באביב 2020.

למעשה, הרעיון של קרוסאובר עם גג נפתח הוא לא רעיון חדש. פולקסווגן עצמה הציגה בשנת 2016 מכונית קונספט בשם T Cross Breeze בתצורה דומה, שהייתה רמז ל-T Cross הסדרתי - קרוסאובר קומפקטי על בסיס הגולף. עוד לפני כן, אם הייתם בעלי כיסים עמוקים, יכולתם לרכוש לעצמכם את גרסת הקבריולה של ריינג' רובר איווק (שכבר לא קיימת בדור החדש שלו), או אם אתם מעט צנועים יותר, לבחור בגרסת קבריולה של ניסאן מוראנו שייצורה הופסק ב-2014. שתי המכוניות הללו לא זכו להצלחה מסחררת, אבל בפולקסווגן משוכנעים שבמקרה של ה-T Roc קבריולה המצב יהיה שונה, מן הסתם כי T Roc קבריולה אמור להיות זול ועממי יותר.

השינויים העיקריים שנעשו בגרסת הקבריולה של פולקסווגן T Roc לעומת הדגם הסגור הסטנדרטי באים לידי ביטוי בעיקר במרכב, עם ויתור על הדלתות האחוריות לטובת שיפור הקשיחות המבנית של הרכב הנפגמת מהסרת הגג. חיזוקי המרכב הנדרשים העלו את משקל המכונית, אך נכון לעתה נתון רשמי טרם נחשף. ל-T Roc גג בד המתקפל חשמלית בתוך 9 שניות בלבד, וניתן לסגירה גם תוך כדי נסיעה עד למהירות של 30 קמ"ש.

פולקסווגן תציע את T Roc קבריולה עם היצע המנועים המוכר הכולל מנועי 1.0 ו-.15 ליטר טורבו בהספקים של 115 ו-150 כ"ס, עם אופציה לתיבת הילוכים כפולת מצמד בעלת שבעה יחסי העברה. כדי להדגיש את הפן היוקרתי של המכונית היא תוצע עם אבזור המקובל לרוב בדגמים גדולים יותר, כמו לוח מחוונים דיגיטלי מלא בעל תצוגה משתנה ומושבים בריפוד עור מלא עם תפירות מעויינים. בנוסף ניתן יהיה לקבל את ה-T Roc קבריולה עם חבילת R Line הכוללת סממני עיצוב ספורטיביים בהשראת דגמי ה-R הקרביים של פולקסווגן.