סקודה מחממת את הגזרה: הנה באה האוקטביה החדשה

האיורים הרשמיים הראשונים של המכונית הכי חשובה של סקודה מגרים את בלוטות החשק

בועז קורפל
בועז קורפל  19.10.19 - 17:35

תגיות: סקודה

תחילת כתבה
2019 היא שנת ה-60 למכונית החשובה ביותר של סקודה, המשפחתית האולטימטיבית של היצרן הצ'כי, הסקודה אוקטביה. רגע לפני שנספר את מה שסקודה חושפת, נוסיף פרט טריוויה קטן ונאמר כי השם "אוקטביה" מקורו במילה הלטינית "אוקטו" כלומר שמונה. המקור לשם של הדגם הוא הסיבה לכך שהאוקטביה הייתה המכונית השמינית מאז מלחמת העולם השנייה, הדגם השמיני במספר של המפעל הצ'כי שהחל את דרכו ב-1933 כאחד הסיפורים הקלאסיים עם מפגש בין שני אנשים שנקראו לורנט וקלמנט, האחד מתחום העסקים והאחר מתחום האופניים ושניהם יחד יזמו והקימו את החברה שלימים הפכה להיות אחד מיצרני הרכב החשובים ביותר באירופה, מקור גאווה ופרנסה לעשרות אלפי משפחות בצ'כיה ולעשרות אלפי משפחות אחרות באירופה כולה ובישראל.
 
הדור הרביעי של האוקטביה שהיא המכונית הנמכרת ביותר של סקודה בכל הזמנים עם 6.5 מיליון מכוניות שיוצרו ב-60 שנה, ינסה לשמור על ערכי הדגם ולהציג מימדים מוכרים כמו בעבר גם בנתונים החיצוניים וחשוב מכך, בנתונים הפנימיים של המכונית עצמה. העיצוב של החרטום מציג את אותה שפת עיצוב מעודכנת שראינו בדגמים החדשים האחרונים של סקודה עם הגריל המחויך, אותם פנסי חזית צרים וארוכים עם תאורת LED והלוגו של המותג במרכז מכסה המנוע שעבר גם הוא עדכון שמשדר דינמיות.
 
השינוי המשמעותי בעיצוב החיצוני נמצא בזנב עם פגוש אחורי חדש, פנסים אחוריים חדשים עם תאורה קריסטלית יוקרתית יותר ועם המיתוג SKODA לרוחב בהתאם לקו העיצובי החדש שיעבור לכל המכוניות של החברה. חשיפת המכונית החדשה ופרטים נוספים אודות המפרט שלה ומגוון המנועים שסקודה תציע, מתוכננת לתחילת חודש נובמבר.