מכשירי נשימה מחלקים של פורד F-150

תעשיית הרכב בצפון אמריקה מעלה הילוך במלחמה בוירוס קורונה

בועז קורפל
בועז קורפל  27.03.20 - 10:09
תחילת כתבה

תעשיית הרכב העולמית נעצרה. בכל יום מגיעות ידיעות על מפעלים נוספים שנסגרים ברחבי העולם כולו וראשי התעשייה עסוקים בחישוב מסלול מחדש להמשך הדרך כאשר יחלוף המשבר ובמקביל הם מנסים להשאיר כמה שיותר אנשים בעבודה וזאת בזכות הסבה של קווי ייצור ומחלקות תכנון ממכוניות או חלקי מכוניות, למכשירי נשימה המיועדים לבתי החולים או למרפאות השונות ברחבי ארה"ב. הדיווח האחרון בעניין מגיע מחברת פורד שהתגייסה למשימה יחד עם יצרנית הטכנולוגיה 3M ועם חטיבת הציוד הרפואי של ג'נראל אלקטריק.
 
פורד וחברת 3M פועלות יחד בנמרצות להגביר את הייצור של מכשירי נשימה חדשים שמבוססים על רכיבים ומכלולים שקיימים במלאי בציוד שכבר קיים בשתי החברות. המהנדסים של שני יצרני הטכנולוגיה הענקיים הללו פיצחו את השיטה כאשר 3M מצאו במחסנים פילטרים ומארזי סוללות שיתאימו למכשור החדש ואילו פורד תורמת מצידה את רכיבי הקירור של המושבים הקדמיים שנמצאים בפיק אפ F-150 וכל הרכיבים הללו נמצאים כבר בתוך מכשיר הנשימה החדש שפותח במהירות.

הביקוש העולמי למכשירי הנשמה נמצא בשיאו וחברת 3M לא עומדת בביקוש ולכן מפעלי פורד במישיגן יסייעו גם בייצור ולא רק בפיתוח ובאספקת החלקים. "היצבנו בפני המתכננים והמהנדסים שלנו אתגר גדול והם עמדו בו" אמר ג'ים האקט, נשיא פורד. יצרנית המכוניות האמריקאית הצליחה לפתח דגם של מסכת פנים מלאה מחומרים פלסטיים שמיועדת לצוותים הרפואיים ובקרוב יחולקו אלף כיסויים כאלה לצוותי רפואה באזור דטרויט ואם המשוב יהיה חיובי, פורד ייצרו את המסכות הללו לצד מסכות N95 המוכרות בעולם.
 

שיתוף פעולה נוסף של פורד הוא עם חטיבת הציוד הרפואי של חברת GE ג'נרל אלקטריק שמייצרת מאווררים למחלקות ריאות וקשיי נשימה בבתי חולים. ההתגייסות של פורד לעניין באה לידי ביטוי בייצור של חלקים למאווררים הללו באמצעות מדפסות תלת מימד תעשיתיות. פורד איננה יצרנית הרכב היחידה שמצטרפת למאבק בנגיף קורונה. גם ג'נראל מוטורס מסייעת מהידע והניסיון שלה ל-Ventec Life Systems המייצרת מאווררים לייעול והגברת הייצור בתקופת המשבר הזאת. החברה השלישית שנותנת כתף לעניין היא פיאט-קרייזלר שעושה הסבה של קווי הייצור שלה לייצור של מסכות הגנה שתיוצרנה ותחולקנה חינם לכוחות הביטחון בארה"ב.