הברית החשמלית החדשה: הונדה וג'נראל מוטורס

יש כבר מי שחושב על היום שאחרי המשבר ושני היצרנים יפתחו שני דגמים עבור הונדה לשוק האמריקאי

בועז קורפל
בועז קורפל  03.04.20 - 13:13

תגיות: GMהונדה

תחילת כתבהבריתות ושיתופי פעולה בין יצרניות רכב הפכו לנחלת הכלל. "חברה שלא תתמזג עם חברה אחרת או לפחות תחתום על הסכמי שיתופי פעולה, לא תוכל לשרוד את העולם הכלכלי הקשה בו אנו חיים" כך אמר סרג'יו מרקיאונה, נשיא פיאט-קרייזלר לשעבר כבר לפני כמה שנים כאשר נשאל על עתיד עולם הרכב. מרקיאונה לא היה נביא גדול בחייו וגם תחום שיתופי הפעולה לא נולד בעקבות הדברים שלו, אבל אין ספק כי הדברים שלו מהדהדים כי הוא קבע שזה צורך קיומי בתעשייה. שיתוף הפעולה החדש עליו התבשרנו בימים האחרונים מגיע מהשוק האמריקאי, שם פורסם כי הונדה וג'נראל מוטורס יעמיקו את השת"פ הטכנולוגי ביניהן מעבר לפרויקטים הקיימים והשתיים תיכנסנה גם לתחום החשמלי לטובת הונדה שתקבל שני דגמים משלה שישווקו בשוק האמריקאי ובשוק בקנדה (בשלב ראשון).
 
כאמור, שתי החברות כבר נמצאות בקשרי טכנולוגיה עם פיתוחים בתחום תאי דלק והנעה באמצעות מימן, אבל בהונדה מחפשים פתרונות חשמליים בכדי להישאר רלוונטיים והם מצאו כי הפלטפורמה החשמלית של השותפה האמריאית עשויה להתאים מאוד וגם הסוללות החדישות של ג'נראל מוטורס שמיועדות לקמארו המחושמלת אם כי העיצוב החיצוני והפנימי יופקד בידי מעצבי הונדה. שתי המכוניות שתיוצרנה במפעלי ג'נראל מוטורס מיועדות להגיע לשוק בשנת 2024.
 
בג'נראל מוטורס מרוצים מאוד מההסכם החדש ומאמינים כי הוא יחזק את הקשר בין היצרנים ואף יגרום לחיזוק שלו לתחומים נוספים. "ההסכם הזה מסמן שלב חדש ביחסים בין החברות לקראת עתיד כל חשמלי" אמר דאג פארקס, מבכירי ג'נראל מוטורס. מצידה של הונדה נמסר כי הם כבר בוחנים אפשרות להרחיב את מספר הדגמים שייוצרו בעתיד יחד עם ג'נראל מוטורס.